Štefanje: stanovništvo i statistika
Štefanje: stanovništvo 1.620 (2025), površina 8,0 km², gustoća naseljenosti 202 stanovnika/km². Po broju stanovnika zauzima 408. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556). Broj stanovnika se smanjuje: −13,9 % između 2015. i 2025.
- Stanovništvo: 1.620
- 8,0 km²
- 202 stanovnika/km²
Štefanje u brojkama
Ključne informacije
Bjelovarsko-bilogorska županija: Štefanje je na 17. mjestu po broju stanovnika među lokalnim jedinicama županije (njih 23).
Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju: Štefanje ima 89,0 %, u usporedbi s prosjekom od 96,3 % (Bjelovarsko-bilogorska županija) i državnim prosjekom od 99,2 %.
Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika: Štefanje ima 343, u usporedbi s prosjekom od 432 (Bjelovarsko-bilogorska županija) i državnim prosjekom od 500.
Kretanje broja stanovnika: Štefanje
Štefanje: 2015. godine broj stanovnika iznosio je 1.882, a 2025. godine 1.620.
| Godina | Stanovništvo |
|---|---|
| 2020 | 1.711 |
| 2021 | 1.691 |
| 2022 | 1.667 |
| 2023 | 1.672 |
| 2024 | 1.625 |
| 2025 | 1.620 |
Jeste li znali?
- „Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju”: vrijednost je niža nego kod 98 % lokalnih jedinica.
- „Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika”: vrijednost je niža nego kod 96 % lokalnih jedinica.
- „Udio djece do 14 godina”: vrijednost je veća nego kod 92 % lokalnih jedinica.
- Površina odgovara otprilike sljedećem broju nogometnih igrališta: 1.120.
- Najbliža lokalna jedinica je Ivanska, na udaljenosti od 7,7 km.
- Najbliža naseljenija lokalna jedinica: Čazma (6.789 st.), udaljena 9,9 km.
Svi pokazatelji: Štefanje
Vrijednost za lokalnu jedinicu, zatim prosjek županije i državni medijan (za brojeve: ukupni zbrojevi za županiju i za Hrvatsku). Mjerač prikazuje položaj lokalne jedinice između najniže i najviše vrijednosti u državi.
Stanovništvo
| Pokazatelj | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječna starost stanovništva (2021) | 42,9 god. | 44,7 god. | 44,8 god. | 458. mjesto od 545 | |
| Udio stanovnika starih 65 i više godina (2021) | 21,3 % | 23,2 % | 22,9 % | 378. mjesto od 545 | |
| Udio djece do 14 godina (2021) | 16,1 % | 14,4 % | 13,7 % | 45. mjesto od 545 | |
| Prirodni prirast na 1000 stanovnika (2024) | −12,3 ‰ | −6,5 ‰ | −6,8 ‰ | 446. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika (2025) | 0,0 ‰ | −0,8 ‰ | 3,1 ‰ | 328. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika (2025) | 3,7 ‰ | 1,4 ‰ | 3,7 ‰ | 272. mjesto od 546 |
Stanovanje
| Pokazatelj | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Broj stambenih jedinica (stanova) (2021) | 867 | 56.129 | 2.390.500 | 454. mjesto od 545 | |
| Stanova na 1000 stanovnika (2021) | 514 | 550 | 604 | 389. mjesto od 545 | |
| Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje (2021) | 3,1 % | 4,7 % | 7,9 % | 374. mjesto od 545 | |
| Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje (2021) | 30,4 % | 27,2 % | 25,9 % | 192. mjesto od 545 | |
| Prosječna površina nastanjenog stana (2021) | 106,1 m² | 99,1 m² | 100,4 m² | 184. mjesto od 545 | |
| Dovršeni stanovi u godini (2024) | 1 | 178 | 16.654 | 372. mjesto od 546 | |
| Dovršeni stanovi 2020.–2024. na 1000 stanovnika (2024) | 3,7 | 10,4 | 7,2 | 410. mjesto od 546 | |
| Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju (2021) | 89,0 % | 96,3 % | 99,0 % | 534. mjesto od 545 |
Energija
| Pokazatelj | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom (2021) | 26,9 % | 52,0 % | 12,8 % | 214. mjesto od 545 | |
| Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom (2021) | 19,1 % | 28,6 % | 31,3 % | 413. mjesto od 545 |
Gospodarstvo
| Pokazatelj | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu (2021) | 26,7 % | 12,7 % | 6,0 % | 39. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom (2021) | 18,0 % | 21,4 % | 19,5 % | 305. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u građevinarstvu (2021) | 5,5 % | 8,2 % | 9,0 % | 472. mjesto od 545 | |
| Neto dohodak po stanovniku (godišnje) (2025) | 5.928 € | 7.772 € | 7.821 € | 518. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku (2025) | 11.134 € | 11.761 € | 11.010 € | 249. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku (2025) | 5.270 € | 6.311 € | 6.391 € | 471. mjesto od 546 | |
| Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika (2025) | 343 | 432 | 456 | 521. mjesto od 546 | |
| Umirovljenici na 1000 stanovnika (2025) | 277 | 317 | 302 | 397. mjesto od 546 |
Zapošljavanje
| Pokazatelj | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Stopa nezaposlenosti (2021) | 6,4 % | 6,0 % | 4,6 % | 185. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina (2021) | 42,0 % | 45,0 % | 45,2 % | 376. mjesto od 545 | |
| Zaposleni u pravnim osobama (2024) | 94 | 24.769 | 1.262.193 | 487. mjesto od 546 | |
| Zaposleni u pravnim osobama na 1000 stanovnika (2024) | 58 | 253 | 150 | 502. mjesto od 546 | |
| Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada (2021) | 63,4 % | 33,0 % | 55,5 % | 187. mjesto od 545 |
Turizam
| Pokazatelj | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane (2021) | 7,1 % | 6,8 % | 6,5 % | 242. mjesto od 545 |
Društvo
| Pokazatelj | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječan broj članova kućanstva u nastanjenom stanu (2021) | 2,95 | 2,72 | 2,75 | 163. mjesto od 545 |
Obrazovanje
| Pokazatelj | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja (2025/2026) | 1 | 40 | 1.794 | 189. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima (2025/2026) | 53 | 3.496 | 158.685 | 369. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima na 1000 stanovnika (2025/2026) | 33 | 36 | 35 | 310. mjesto od 546 | |
| Osnovne škole (2025/2026) | 3 | 90 | 1.925 | 176. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola (2025/2026) | 132 | 7.506 | 291.355 | 353. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika (2025/2026) | 81 | 77 | 72 | 137. mjesto od 546 | |
| Učenika po učitelju u osnovnim školama (2025/2026) | 4,4 | 7,4 | 6,3 | 418. mjesto od 534 | |
| Studenti prema mjestu stalnog prebivališta (2025/2026) | 33 | 2.867 | 139.372 | 426. mjesto od 546 | |
| Studenti na 1000 stanovnika (prema prebivalištu) (2025/2026) | 20 | 30 | 28 | 410. mjesto od 546 | |
| Udio stanovnika starijih od 15 godina s visokim obrazovanjem (2021) | 8,1 % | 14,6 % | 13,0 % | 456. mjesto od 545 |
Štefanje: pokazatelji kroz vrijeme
Pokazatelji dostupni za više godina. Prijeđite mišem preko grafikona ili ga dodirnite da pročitate vrijednost za svaku godinu.
Prirodni prirast na 1000 stanovnika
−12,3 ‰ u 2024, u usporedbi s 0,6 ‰ u 2022
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika
0,0 ‰ u 2025, u usporedbi s −20,2 ‰ u 2015
Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika
3,7 ‰ u 2025, u usporedbi s −3,2 ‰ u 2015
Dovršeni stanovi u godini
1 u 2024, u usporedbi s 1 u 2011
Neto dohodak po stanovniku (godišnje)
5.928 € u 2025, u usporedbi s 3.851 € u 2022
Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku
11.134 € u 2025, u usporedbi s 7.186 € u 2022
Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku
5.270 € u 2025, u usporedbi s 3.406 € u 2022
Zaposleni u pravnim osobama
94 u 2024, u usporedbi s 95 u 2011
Gdje je Štefanje?
Susjedne lokalne jedinice
- Ivanska7,7 km · 2.035
- Čazma9,9 km · 6.789
- Berek11 km · 1.018
- Bjelovar15 km · 35.631
- Dubrava15 km · 4.449
- Rovišće17 km · 3.910
- Nova Rača18 km · 2.514
- Sveti Ivan Žabno18 km · 4.224
Bjelovarsko-bilogorska županija: sve lokalne jedinice
Lokalne jedinice slične veličine
Česta pitanja
Koliko stanovnika ima Štefanje?
Štefanje ima 1.620 stanovnika (2025). Po broju stanovnika zauzima 408. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556).
Štefanje: kolika je površina?
Štefanje ima površinu od 8,0 km², a gustoća naseljenosti iznosi 202 stanovnika/km².
Štefanje: raste li broj stanovnika?
Između 2015. i 2025. broj stanovnika (Štefanje) promijenio se s 1.882 na 1.620, odnosno za −13,9 %.
Štefanje: gdje se nalazi?
Županija: Bjelovarsko-bilogorska županija. Geografska širina 45,800, geografska dužina 16,720.
Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju (Štefanje): kolika je vrijednost?
Štefanje: „Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju” iznosi 89,0 % (2021), što je 534. mjesto među lokalnim jedinicama (od 545); državni medijan iznosi 99,0 %.
Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika (Štefanje): kolika je vrijednost?
Štefanje: „Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika” iznosi 343 (2025), što je 521. mjesto među lokalnim jedinicama (od 546); državni medijan iznosi 456.
Štefanje: koje lokalne jedinice su susjedne?
Najbliže lokalne jedinice (Štefanje): Ivanska (7,7 km), Čazma (9,9 km), Berek (11 km), Bjelovar (15 km), Dubrava (15 km).