Gospodarstvo · 2021
Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom
Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom: na prvom je mjestu Mali Bukovec s 59,4 %, a na posljednjem Slivno s 4,3 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 19,5 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom |
|---|---|---|---|
| 1 | Mali Bukovec | Varaždinska županija | 59,4 % |
| 2 | Veliki Bukovec | Varaždinska županija | 53,3 % |
| 3 | Sveta Marija | Međimurska županija | 53,0 % |
| 4 | Sveti Đurđ | Varaždinska županija | 52,7 % |
| 5 | Hum na Sutli | Krapinsko-zagorska županija | 51,7 % |
| 6 | Donji Vidovec | Međimurska županija | 50,6 % |
| 7 | Martijanec | Varaždinska županija | 49,3 % |
| 8 | Kamanje | Karlovačka županija | 46,9 % |
| 9 | Goričan | Međimurska županija | 46,5 % |
| 10 | Prelog | Međimurska županija | 45,9 % |
| 11 | Žakanje | Karlovačka županija | 45,2 % |
| 12 | Ludbreg | Varaždinska županija | 45,0 % |
| 13 | Đelekovec | Koprivničko-križevačka županija | 44,0 % |
| 14 | Kotoriba | Međimurska županija | 43,4 % |
| 15 | Đurmanec | Krapinsko-zagorska županija | 43,1 % |
| 16 | Peteranec | Koprivničko-križevačka županija | 42,8 % |
| 16 | Vratišinec | Međimurska županija | 42,8 % |
| 18 | Donji Kraljevec | Međimurska županija | 42,7 % |
| 19 | Oprisavci | Brodsko-posavska županija | 42,6 % |
| 20 | Donja Dubrava | Međimurska županija | 42,3 % |
| 21 | Koprivnički Ivanec | Koprivničko-križevačka županija | 41,5 % |
| 22 | Legrad | Koprivničko-križevačka županija | 41,0 % |
| 23 | Ozalj | Karlovačka županija | 40,9 % |
| 24 | Ljubešćica | Varaždinska županija | 40,5 % |
| 25 | Sračinec | Varaždinska županija | 39,7 % |
| 26 | Pregrada | Krapinsko-zagorska županija | 39,5 % |
| 27 | Petrovsko | Krapinsko-zagorska županija | 39,1 % |
| 27 | Trnovec Bartolovečki | Varaždinska županija | 39,1 % |
| 27 | Nedelišće | Međimurska županija | 39,1 % |
| 30 | Koprivnički Bregi | Koprivničko-križevačka županija | 38,9 % |
| 31 | Hlebine | Koprivničko-križevačka županija | 38,8 % |
| 32 | Đurđenovac | Osječko-baranjska županija | 38,6 % |
| 33 | Novi Golubovec | Krapinsko-zagorska županija | 38,5 % |
| 34 | Sveti Juraj na Bregu | Međimurska županija | 38,1 % |
| 35 | Breznički Hum | Varaždinska županija | 37,9 % |
| 36 | Bebrina | Brodsko-posavska županija | 37,8 % |
| 36 | Oriovac | Brodsko-posavska županija | 37,8 % |
| 38 | Preseka | Zagrebačka županija | 37,7 % |
| 39 | Beretinec | Varaždinska županija | 37,3 % |
| 39 | Strahoninec | Međimurska županija | 37,3 % |
| 41 | Sveti Ilija | Varaždinska županija | 36,6 % |
| 42 | Krašić | Zagrebačka županija | 36,5 % |
| 42 | Maruševec | Varaždinska županija | 36,5 % |
| 42 | Mala Subotica | Međimurska županija | 36,5 % |
| 45 | Radoboj | Krapinsko-zagorska županija | 36,4 % |
| 45 | Lipovljani | Sisačko-moslavačka županija | 36,4 % |
| 45 | Donji Andrijevci | Brodsko-posavska županija | 36,4 % |
| 45 | Pićan | Istarska županija | 36,4 % |
| 49 | Pribislavec | Međimurska županija | 36,1 % |
| 50 | Petrijanec | Varaždinska županija | 35,8 % |
| 50 | Sveti Martin na Muri | Međimurska županija | 35,8 % |
| 52 | Gornji Kneginec | Varaždinska županija | 35,6 % |
| 53 | Ravna Gora | Primorsko-goranska županija | 35,5 % |
| 54 | Kumrovec | Krapinsko-zagorska županija | 35,4 % |
| 54 | Varaždinske Toplice | Varaždinska županija | 35,4 % |
| 54 | Drnje | Koprivničko-križevačka županija | 35,4 % |
| 57 | Čabar | Primorsko-goranska županija | 35,2 % |
| 57 | Podturen | Međimurska županija | 35,2 % |
| 59 | Selnica | Međimurska županija | 35,0 % |
| 60 | Mursko Središće | Međimurska županija | 34,9 % |
| 61 | Strizivojna | Osječko-baranjska županija | 34,7 % |
| 62 | Jesenje | Krapinsko-zagorska županija | 34,6 % |
| 63 | Ivanec | Varaždinska županija | 34,4 % |
| 64 | Kutina | Sisačko-moslavačka županija | 34,3 % |
| 64 | Jalžabet | Varaždinska županija | 34,3 % |
| 64 | Mrkopalj | Primorsko-goranska županija | 34,3 % |
| 64 | Orehovica | Međimurska županija | 34,3 % |
| 68 | Mihovljan | Krapinsko-zagorska županija | 34,2 % |
| 68 | Zlatar-Bistrica | Krapinsko-zagorska županija | 34,2 % |
| 68 | Marijanci | Osječko-baranjska županija | 34,2 % |
| 68 | Dekanovec | Međimurska županija | 34,2 % |
| 68 | Gornji Mihaljevec | Međimurska županija | 34,2 % |
| 73 | Donja Voća | Varaždinska županija | 34,0 % |
| 74 | Gola | Koprivničko-križevačka županija | 33,9 % |
| 75 | Bedenica | Zagrebačka županija | 33,8 % |
| 75 | Zagorska Sela | Krapinsko-zagorska županija | 33,8 % |
| 75 | Garčin | Brodsko-posavska županija | 33,8 % |
| 75 | Klakar | Brodsko-posavska županija | 33,8 % |
| 75 | Štrigova | Međimurska županija | 33,8 % |
| 80 | Netretić | Karlovačka županija | 33,6 % |
| 80 | Orahovica | Virovitičko-podravska županija | 33,6 % |
| 80 | Podcrkavlje | Brodsko-posavska županija | 33,6 % |
| 83 | Lasinja | Karlovačka županija | 33,2 % |
| 83 | Cestica | Varaždinska županija | 33,2 % |
| 85 | Koprivnica | Koprivničko-križevačka županija | 33,1 % |
| 85 | Brodski Stupnik | Brodsko-posavska županija | 33,1 % |
| 85 | Buzet | Istarska županija | 33,1 % |
| 88 | Hrašćina | Krapinsko-zagorska županija | 33,0 % |
| 88 | Belišće | Osječko-baranjska županija | 33,0 % |
| 90 | Generalski Stol | Karlovačka županija | 32,9 % |
| 91 | Novi Marof | Varaždinska županija | 32,7 % |
| 92 | Rasinja | Koprivničko-križevačka županija | 32,5 % |
| 93 | Mikleuš | Virovitičko-podravska županija | 32,4 % |
| 94 | Garešnica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 32,3 % |
| 95 | Klana | Primorsko-goranska županija | 32,2 % |
| 96 | Desinić | Krapinsko-zagorska županija | 31,9 % |
| 97 | Domašinec | Međimurska županija | 31,8 % |
| 98 | Cerna | Vukovarsko-srijemska županija | 31,7 % |
| 99 | Bednja | Varaždinska županija | 31,6 % |
| 100 | Zdenci | Virovitičko-podravska županija | 31,3 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom |
|---|---|---|---|
| 529 | Zagvozd | Splitsko-dalmatinska županija | 6,4 % |
| 529 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 6,4 % |
| 533 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 6,1 % |
| 534 | Novalja | Ličko-senjska županija | 5,8 % |
| 535 | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | 5,6 % |
| 536 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 5,5 % |
| 537 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 5,3 % |
| 538 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | 5,2 % |
| 539 | Rakovica | Karlovačka županija | 5,1 % |
| 540 | Kali | Zadarska županija | 4,9 % |
| 541 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 4,7 % |
| 542 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 4,6 % |
| 543 | Baška Voda | Splitsko-dalmatinska županija | 4,5 % |
| 544 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 4,4 % |
| 545 | Slivno | Dubrovačko-neretvanska županija | 4,3 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Međimurska županija36,3 %
- Varaždinska županija32,4 %
- Krapinsko-zagorska županija29,7 %
- Koprivničko-križevačka županija28,0 %
- Brodsko-posavska županija25,5 %
- Karlovačka županija24,3 %
- Sisačko-moslavačka županija23,4 %
- Virovitičko-podravska županija21,7 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija21,4 %
- Požeško-slavonska županija20,8 %
- Zagrebačka županija19,7 %
- Osječko-baranjska županija17,5 %
- Vukovarsko-srijemska županija17,1 %
- Istarska županija14,8 %
- Šibensko-kninska županija14,2 %
- Primorsko-goranska županija14,0 %
- Ličko-senjska županija12,5 %
- Grad Zagreb11,8 %
- Splitsko-dalmatinska županija11,6 %
- Zadarska županija10,8 %
- Dubrovačko-neretvanska županija7,4 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom”?
Prvo mjesto za „Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom” zauzima Mali Bukovec, s 59,4 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 19,5 %.