Stanovništvo · 2021
Udio stanovnika starih 65 i više godina: rang-lista lokalnih jedinica
Udio stanovnika starih 65 i više godina: na prvom je mjestu Biskupija s 47,2 %, a na posljednjem Voćin s 11,4 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 22,9 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio stanovnika starih 65 i više godina |
|---|---|---|---|
| 1 | Biskupija | Šibensko-kninska županija | 47,2 % |
| 2 | Ervenik | Šibensko-kninska županija | 44,6 % |
| 3 | Šolta | Splitsko-dalmatinska županija | 43,4 % |
| 4 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 42,9 % |
| 5 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 41,9 % |
| 6 | Promina | Šibensko-kninska županija | 41,6 % |
| 7 | Kukljica | Zadarska županija | 41,4 % |
| 8 | Žumberak | Zagrebačka županija | 41,1 % |
| 9 | Sali | Zadarska županija | 39,9 % |
| 10 | Unešić | Šibensko-kninska županija | 39,5 % |
| 11 | Dvor | Sisačko-moslavačka županija | 39,0 % |
| 12 | Vrhovine | Ličko-senjska županija | 38,7 % |
| 13 | Donji Lapac | Ličko-senjska županija | 37,8 % |
| 14 | Vir | Zadarska županija | 36,5 % |
| 15 | Udbina | Ličko-senjska županija | 36,2 % |
| 15 | Preko | Zadarska županija | 36,2 % |
| 17 | Gvozd | Sisačko-moslavačka županija | 36,0 % |
| 18 | Rogoznica | Šibensko-kninska županija | 34,9 % |
| 19 | Majur | Sisačko-moslavačka županija | 34,7 % |
| 20 | Skrad | Primorsko-goranska županija | 34,4 % |
| 20 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | 34,4 % |
| 22 | Trpanj | Dubrovačko-neretvanska županija | 34,3 % |
| 23 | Selca | Splitsko-dalmatinska županija | 34,1 % |
| 24 | Krnjak | Karlovačka županija | 33,9 % |
| 24 | Pašman | Zadarska županija | 33,9 % |
| 26 | Povljana | Zadarska županija | 33,5 % |
| 27 | Mošćenička Draga | Primorsko-goranska županija | 33,2 % |
| 27 | Mrkopalj | Primorsko-goranska županija | 33,2 % |
| 29 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 32,9 % |
| 30 | Topusko | Sisačko-moslavačka županija | 32,8 % |
| 31 | Pirovac | Šibensko-kninska županija | 32,7 % |
| 32 | Kistanje | Šibensko-kninska županija | 32,3 % |
| 33 | Borovo | Vukovarsko-srijemska županija | 31,8 % |
| 33 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 31,8 % |
| 35 | Tisno | Šibensko-kninska županija | 31,7 % |
| 36 | Lokve | Primorsko-goranska županija | 31,6 % |
| 37 | Vrlika | Splitsko-dalmatinska županija | 31,4 % |
| 38 | Lovran | Primorsko-goranska županija | 31,3 % |
| 38 | Perušić | Ličko-senjska županija | 31,3 % |
| 40 | Brod Moravice | Primorsko-goranska županija | 31,2 % |
| 41 | Fužine | Primorsko-goranska županija | 31,1 % |
| 41 | Privlaka | Zadarska županija | 31,1 % |
| 41 | Skradin | Šibensko-kninska županija | 31,1 % |
| 44 | Draž | Osječko-baranjska županija | 31,0 % |
| 44 | Stari Grad | Splitsko-dalmatinska županija | 31,0 % |
| 46 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | 30,9 % |
| 46 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 30,9 % |
| 48 | Opatija | Primorsko-goranska županija | 30,8 % |
| 48 | Stara Gradiška | Brodsko-posavska županija | 30,8 % |
| 48 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 30,8 % |
| 51 | Lovinac | Ličko-senjska županija | 30,6 % |
| 52 | Hrvatska Kostajnica | Sisačko-moslavačka županija | 30,5 % |
| 52 | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | 30,5 % |
| 54 | Jelsa | Splitsko-dalmatinska županija | 30,4 % |
| 55 | Pag | Zadarska županija | 30,3 % |
| 55 | Ružić | Šibensko-kninska županija | 30,3 % |
| 57 | Legrad | Koprivničko-križevačka županija | 30,2 % |
| 57 | Ravna Gora | Primorsko-goranska županija | 30,2 % |
| 59 | Marina | Splitsko-dalmatinska županija | 30,1 % |
| 59 | Mljet | Dubrovačko-neretvanska županija | 30,1 % |
| 61 | Vrbovsko | Primorsko-goranska županija | 30,0 % |
| 61 | Brinje | Ličko-senjska županija | 30,0 % |
| 63 | Hrvatska Dubica | Sisačko-moslavačka županija | 29,9 % |
| 64 | Novi Vinodolski | Primorsko-goranska županija | 29,8 % |
| 64 | Šestanovac | Splitsko-dalmatinska županija | 29,8 % |
| 66 | Komiža | Splitsko-dalmatinska županija | 29,7 % |
| 67 | Senj | Ličko-senjska županija | 29,6 % |
| 67 | Starigrad | Zadarska županija | 29,6 % |
| 67 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 29,6 % |
| 70 | Crikvenica | Primorsko-goranska županija | 29,5 % |
| 71 | Krašić | Zagrebačka županija | 29,4 % |
| 71 | Tribunj | Šibensko-kninska županija | 29,4 % |
| 71 | Markušica | Vukovarsko-srijemska županija | 29,4 % |
| 74 | Jasenovac | Sisačko-moslavačka županija | 29,3 % |
| 74 | Đelekovec | Koprivničko-križevačka županija | 29,3 % |
| 74 | Primošten | Šibensko-kninska županija | 29,3 % |
| 74 | Cista Provo | Splitsko-dalmatinska županija | 29,3 % |
| 78 | Sunja | Sisačko-moslavačka županija | 29,2 % |
| 78 | Baška | Primorsko-goranska županija | 29,2 % |
| 78 | Popovac | Osječko-baranjska županija | 29,2 % |
| 81 | Obrovac | Zadarska županija | 29,1 % |
| 81 | Vela Luka | Dubrovačko-neretvanska županija | 29,1 % |
| 83 | Lovreć | Splitsko-dalmatinska županija | 29,0 % |
| 84 | Kali | Zadarska županija | 28,8 % |
| 84 | Trpinja | Vukovarsko-srijemska županija | 28,8 % |
| 86 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | 28,7 % |
| 87 | Plaški | Karlovačka županija | 28,6 % |
| 87 | Murter-Kornati | Šibensko-kninska županija | 28,6 % |
| 87 | Medulin | Istarska županija | 28,6 % |
| 90 | Zagorska Sela | Krapinsko-zagorska županija | 28,3 % |
| 90 | Labin | Istarska županija | 28,3 % |
| 92 | Punat | Primorsko-goranska županija | 28,1 % |
| 92 | Ražanac | Zadarska županija | 28,1 % |
| 92 | Raša | Istarska županija | 28,1 % |
| 95 | Vinodolska općina | Primorsko-goranska županija | 28,0 % |
| 96 | Severin | Bjelovarsko-bilogorska županija | 27,9 % |
| 96 | Kraljevica | Primorsko-goranska županija | 27,9 % |
| 96 | Vodice | Šibensko-kninska županija | 27,9 % |
| 96 | Blato | Dubrovačko-neretvanska županija | 27,9 % |
| 100 | Vojnić | Karlovačka županija | 27,8 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio stanovnika starih 65 i više godina |
|---|---|---|---|
| 531 | Klenovnik | Varaždinska županija | 16,6 % |
| 531 | Ivankovo | Vukovarsko-srijemska županija | 16,6 % |
| 533 | Andrijaševci | Vukovarsko-srijemska županija | 16,5 % |
| 534 | Rakovica | Karlovačka županija | 16,4 % |
| 534 | Petrijanec | Varaždinska županija | 16,4 % |
| 536 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 16,2 % |
| 536 | Orehovica | Međimurska županija | 16,2 % |
| 538 | Antunovac | Osječko-baranjska županija | 16,1 % |
| 539 | Gundinci | Brodsko-posavska županija | 15,3 % |
| 540 | Đulovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 15,2 % |
| 541 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 15,0 % |
| 542 | Vođinci | Vukovarsko-srijemska županija | 14,7 % |
| 542 | Dugopolje | Splitsko-dalmatinska županija | 14,7 % |
| 544 | Pribislavec | Međimurska županija | 14,1 % |
| 545 | Voćin | Virovitičko-podravska županija | 11,4 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Šibensko-kninska županija27,4 %
- Ličko-senjska županija26,2 %
- Primorsko-goranska županija25,8 %
- Sisačko-moslavačka županija24,6 %
- Karlovačka županija24,4 %
- Istarska županija24,2 %
- Zadarska županija24,0 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija23,2 %
- Požeško-slavonska županija22,9 %
- Vukovarsko-srijemska županija22,8 %
- Brodsko-posavska županija22,6 %
- Dubrovačko-neretvanska županija22,5 %
- Koprivničko-križevačka županija22,0 %
- Osječko-baranjska županija22,0 %
- Virovitičko-podravska županija22,0 %
- Splitsko-dalmatinska županija21,7 %
- Zagrebačka županija21,3 %
- Varaždinska županija20,8 %
- Krapinsko-zagorska županija20,8 %
- Grad Zagreb20,7 %
- Međimurska županija20,6 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio stanovnika starih 65 i više godina”?
Prvo mjesto za „Udio stanovnika starih 65 i više godina” zauzima Biskupija, s 47,2 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio stanovnika starih 65 i više godina”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 22,9 %.