Zapošljavanje · 2021
Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada
Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada: na prvom je mjestu Beretinec s 86,6 %, a na posljednjem Mali Lošinj s 4,6 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 55,5 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada |
|---|---|---|---|
| 1 | Beretinec | Varaždinska županija | 86,6 % |
| 2 | Marija Gorica | Zagrebačka županija | 85,1 % |
| 3 | Petrovsko | Krapinsko-zagorska županija | 84,4 % |
| 4 | Galovac | Zadarska županija | 84,0 % |
| 5 | Orle | Zagrebačka županija | 83,7 % |
| 6 | Strahoninec | Međimurska županija | 82,1 % |
| 7 | Radoboj | Krapinsko-zagorska županija | 82,0 % |
| 8 | Jesenje | Krapinsko-zagorska županija | 81,6 % |
| 9 | Pokupsko | Zagrebačka županija | 81,3 % |
| 10 | Kraljevec na Sutli | Krapinsko-zagorska županija | 80,8 % |
| 11 | Generalski Stol | Karlovačka županija | 80,4 % |
| 11 | Sveti Ilija | Varaždinska županija | 80,4 % |
| 11 | Gračišće | Istarska županija | 80,4 % |
| 14 | Klinča Sela | Zagrebačka županija | 80,2 % |
| 15 | Pušća | Zagrebačka županija | 80,0 % |
| 16 | Ližnjan - Lisignano | Istarska županija | 79,8 % |
| 17 | Antunovac | Osječko-baranjska županija | 79,6 % |
| 18 | Koprivnički Ivanec | Koprivničko-križevačka županija | 79,3 % |
| 19 | Kravarsko | Zagrebačka županija | 79,1 % |
| 19 | Peteranec | Koprivničko-križevačka županija | 79,1 % |
| 21 | Klis | Splitsko-dalmatinska županija | 78,7 % |
| 22 | Jakovlje | Zagrebačka županija | 78,6 % |
| 22 | Sveta Nedelja | Istarska županija | 78,6 % |
| 24 | Pribislavec | Međimurska županija | 78,3 % |
| 25 | Sveta Marija | Međimurska županija | 78,2 % |
| 26 | Đurmanec | Krapinsko-zagorska županija | 77,8 % |
| 27 | Marčana | Istarska županija | 77,6 % |
| 28 | Sveti Lovreč | Istarska županija | 77,5 % |
| 29 | Dubravica | Zagrebačka županija | 77,3 % |
| 29 | Gornja Stubica | Krapinsko-zagorska županija | 77,3 % |
| 31 | Bilice | Šibensko-kninska županija | 77,1 % |
| 32 | Netretić | Karlovačka županija | 77,0 % |
| 32 | Jelenje | Primorsko-goranska županija | 77,0 % |
| 32 | Škabrnja | Zadarska županija | 77,0 % |
| 35 | Brdovec | Zagrebačka županija | 76,8 % |
| 35 | Preseka | Zagrebačka županija | 76,8 % |
| 37 | Koprivnički Bregi | Koprivničko-križevačka županija | 76,7 % |
| 38 | Lasinja | Karlovačka županija | 76,6 % |
| 39 | Sračinec | Varaždinska županija | 76,4 % |
| 39 | Sveti Đurđ | Varaždinska županija | 76,4 % |
| 39 | Donji Vidovec | Međimurska županija | 76,4 % |
| 42 | Hlebine | Koprivničko-križevačka županija | 76,3 % |
| 43 | Breznica | Varaždinska županija | 76,1 % |
| 44 | Zagorska Sela | Krapinsko-zagorska županija | 75,9 % |
| 44 | Lekenik | Sisačko-moslavačka županija | 75,9 % |
| 44 | Podcrkavlje | Brodsko-posavska županija | 75,9 % |
| 47 | Mače | Krapinsko-zagorska županija | 75,8 % |
| 48 | Kastav | Primorsko-goranska županija | 75,6 % |
| 48 | Bukovlje | Brodsko-posavska županija | 75,6 % |
| 50 | Bistra | Zagrebačka županija | 75,5 % |
| 50 | Brckovljani | Zagrebačka županija | 75,5 % |
| 50 | Sveti Juraj na Bregu | Međimurska županija | 75,5 % |
| 53 | Draganić | Karlovačka županija | 75,4 % |
| 54 | Šenkovec | Međimurska županija | 75,3 % |
| 55 | Hrašćina | Krapinsko-zagorska županija | 75,0 % |
| 56 | Barban | Istarska županija | 74,9 % |
| 57 | Andrijaševci | Vukovarsko-srijemska županija | 74,7 % |
| 58 | Luka | Zagrebačka županija | 74,3 % |
| 58 | Veliko Trgovišće | Krapinsko-zagorska županija | 74,3 % |
| 60 | Svetvinčenat | Istarska županija | 74,0 % |
| 60 | Gornji Mihaljevec | Međimurska županija | 74,0 % |
| 62 | Cerovlje | Istarska županija | 73,8 % |
| 63 | Kula Norinska | Dubrovačko-neretvanska županija | 73,7 % |
| 64 | Dekanovec | Međimurska županija | 73,6 % |
| 65 | Rakovec | Zagrebačka županija | 73,5 % |
| 66 | Viškovo | Primorsko-goranska županija | 73,2 % |
| 66 | Kanfanar | Istarska županija | 73,2 % |
| 66 | Karojba | Istarska županija | 73,2 % |
| 69 | Tuhelj | Krapinsko-zagorska županija | 73,1 % |
| 69 | Martinska Ves | Sisačko-moslavačka županija | 73,1 % |
| 69 | Novigrad | Zadarska županija | 73,1 % |
| 69 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 73,1 % |
| 73 | Gradec | Zagrebačka županija | 73,0 % |
| 74 | Đelekovec | Koprivničko-križevačka županija | 72,8 % |
| 75 | Sveti Petar u Šumi | Istarska županija | 72,6 % |
| 76 | Vižinada - Visinada | Istarska županija | 72,5 % |
| 77 | Gornji Kneginec | Varaždinska županija | 72,3 % |
| 78 | Stupnik | Zagrebačka županija | 72,2 % |
| 79 | Vinodolska općina | Primorsko-goranska županija | 72,1 % |
| 80 | Čavle | Primorsko-goranska županija | 72,0 % |
| 80 | Vratišinec | Međimurska županija | 72,0 % |
| 82 | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | 71,9 % |
| 83 | Marija Bistrica | Krapinsko-zagorska županija | 71,8 % |
| 84 | Maruševec | Varaždinska županija | 71,7 % |
| 84 | Drnje | Koprivničko-križevačka županija | 71,7 % |
| 84 | Polača | Zadarska županija | 71,7 % |
| 87 | Dragalić | Brodsko-posavska županija | 71,6 % |
| 87 | Jarmina | Vukovarsko-srijemska županija | 71,6 % |
| 89 | Kumrovec | Krapinsko-zagorska županija | 71,5 % |
| 90 | Kloštar Ivanić | Zagrebačka županija | 71,2 % |
| 90 | Selnica | Međimurska županija | 71,2 % |
| 92 | Vinica | Varaždinska županija | 71,1 % |
| 92 | Podbablje | Splitsko-dalmatinska županija | 71,1 % |
| 92 | Raša | Istarska županija | 71,1 % |
| 95 | Bednja | Varaždinska županija | 71,0 % |
| 96 | Tounj | Karlovačka županija | 70,9 % |
| 96 | Zemunik Donji | Zadarska županija | 70,9 % |
| 98 | Rugvica | Zagrebačka županija | 70,7 % |
| 98 | Vođinci | Vukovarsko-srijemska županija | 70,7 % |
| 98 | Otok | Splitsko-dalmatinska županija | 70,7 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada |
|---|---|---|---|
| 531 | Osijek | Osječko-baranjska županija | 13,6 % |
| 531 | Orebić | Dubrovačko-neretvanska županija | 13,6 % |
| 533 | Slavonski Brod | Brodsko-posavska županija | 13,5 % |
| 534 | Pag | Zadarska županija | 13,4 % |
| 535 | Lastovo | Dubrovačko-neretvanska županija | 12,4 % |
| 536 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 10,6 % |
| 537 | Korčula | Dubrovačko-neretvanska županija | 10,3 % |
| 538 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 9,3 % |
| 539 | Cres | Primorsko-goranska županija | 9,0 % |
| 540 | Novalja | Ličko-senjska županija | 7,3 % |
| 540 | Zagreb | Grad Zagreb | 7,3 % |
| 542 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 6,8 % |
| 543 | Rab | Primorsko-goranska županija | 6,4 % |
| 544 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 6,0 % |
| 545 | Mali Lošinj | Primorsko-goranska županija | 4,6 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Krapinsko-zagorska županija63,5 %
- Zagrebačka županija61,4 %
- Međimurska županija54,9 %
- Varaždinska županija52,1 %
- Koprivničko-križevačka županija41,1 %
- Karlovačka županija40,5 %
- Sisačko-moslavačka županija38,9 %
- Primorsko-goranska županija38,8 %
- Vukovarsko-srijemska županija37,4 %
- Brodsko-posavska županija37,3 %
- Požeško-slavonska županija37,1 %
- Istarska županija36,7 %
- Splitsko-dalmatinska županija36,2 %
- Zadarska županija34,2 %
- Osječko-baranjska županija34,0 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija33,0 %
- Virovitičko-podravska županija32,6 %
- Šibensko-kninska županija27,0 %
- Dubrovačko-neretvanska županija23,2 %
- Ličko-senjska županija21,5 %
- Grad Zagreb7,3 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada”?
Prvo mjesto za „Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada” zauzima Beretinec, s 86,6 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 55,5 %.