Gospodarstvo · 2021
Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu
Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu: na prvom je mjestu Sopje s 49,0 %, a na posljednjem Zagreb s 0,6 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 6,0 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu |
|---|---|---|---|
| 1 | Sopje | Virovitičko-podravska županija | 49,0 % |
| 2 | Zrinski Topolovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 40,9 % |
| 3 | Kali | Zadarska županija | 39,2 % |
| 4 | Špišić Bukovica | Virovitičko-podravska županija | 38,0 % |
| 5 | Čađavica | Virovitičko-podravska županija | 35,8 % |
| 6 | Vrbanja | Vukovarsko-srijemska županija | 35,4 % |
| 7 | Sveti Petar Orehovec | Koprivničko-križevačka županija | 35,0 % |
| 8 | Novo Virje | Koprivničko-križevačka županija | 34,8 % |
| 9 | Udbina | Ličko-senjska županija | 34,6 % |
| 10 | Severin | Bjelovarsko-bilogorska županija | 33,8 % |
| 11 | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | 33,5 % |
| 12 | Drenovci | Vukovarsko-srijemska županija | 33,1 % |
| 13 | Draž | Osječko-baranjska županija | 32,6 % |
| 14 | Gradina | Virovitičko-podravska županija | 32,5 % |
| 15 | Petlovac | Osječko-baranjska županija | 32,4 % |
| 16 | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | 31,8 % |
| 17 | Veliki Grđevac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 31,5 % |
| 18 | Trnava | Osječko-baranjska županija | 31,1 % |
| 19 | Drenje | Osječko-baranjska županija | 31,0 % |
| 20 | Viljevo | Osječko-baranjska županija | 30,8 % |
| 21 | Kneževi Vinogradi | Osječko-baranjska županija | 30,7 % |
| 22 | Berek | Bjelovarsko-bilogorska županija | 30,0 % |
| 23 | Jagodnjak | Osječko-baranjska županija | 29,9 % |
| 24 | Ivanska | Bjelovarsko-bilogorska županija | 29,8 % |
| 25 | Gola | Koprivničko-križevačka županija | 29,4 % |
| 26 | Donji Lapac | Ličko-senjska županija | 29,1 % |
| 27 | Šandrovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 29,0 % |
| 28 | Popovac | Osječko-baranjska županija | 28,8 % |
| 29 | Magadenovac | Osječko-baranjska županija | 28,7 % |
| 30 | Ferdinandovac | Koprivničko-križevačka županija | 28,1 % |
| 31 | Levanjska Varoš | Osječko-baranjska županija | 27,6 % |
| 31 | Markušica | Vukovarsko-srijemska županija | 27,6 % |
| 33 | Dežanovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 27,4 % |
| 33 | Nijemci | Vukovarsko-srijemska županija | 27,4 % |
| 35 | Kutjevo | Požeško-slavonska županija | 27,2 % |
| 36 | Lovas | Vukovarsko-srijemska županija | 27,0 % |
| 37 | Velika Trnovitica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 26,9 % |
| 38 | Nova Rača | Bjelovarsko-bilogorska županija | 26,8 % |
| 39 | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | 26,7 % |
| 39 | Velika Pisanica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 26,7 % |
| 41 | Podravska Moslavina | Osječko-baranjska županija | 26,0 % |
| 42 | Čeminac | Osječko-baranjska županija | 25,8 % |
| 42 | Tovarnik | Vukovarsko-srijemska županija | 25,8 % |
| 44 | Sokolovac | Koprivničko-križevačka županija | 25,7 % |
| 44 | Sveti Ivan Žabno | Koprivničko-križevačka županija | 25,7 % |
| 46 | Semeljci | Osječko-baranjska županija | 25,6 % |
| 47 | Crnac | Virovitičko-podravska županija | 25,2 % |
| 47 | Punitovci | Osječko-baranjska županija | 25,2 % |
| 49 | Molve | Koprivničko-križevačka županija | 25,1 % |
| 50 | Gundinci | Brodsko-posavska županija | 24,7 % |
| 51 | Farkaševac | Zagrebačka županija | 24,6 % |
| 52 | Čaglin | Požeško-slavonska županija | 24,2 % |
| 53 | Šodolovci | Osječko-baranjska županija | 23,1 % |
| 54 | Ilok | Vukovarsko-srijemska županija | 22,6 % |
| 55 | Voćin | Virovitičko-podravska županija | 22,4 % |
| 55 | Zdenci | Virovitičko-podravska županija | 22,4 % |
| 57 | Tkon | Zadarska županija | 22,3 % |
| 58 | Kapela | Bjelovarsko-bilogorska županija | 22,2 % |
| 59 | Nova Bukovica | Virovitičko-podravska županija | 22,1 % |
| 60 | Trpinja | Vukovarsko-srijemska županija | 22,0 % |
| 61 | Grubišno Polje | Bjelovarsko-bilogorska županija | 21,9 % |
| 62 | Plaški | Karlovačka županija | 21,2 % |
| 63 | Gračac | Zadarska županija | 20,6 % |
| 64 | Vrhovine | Ličko-senjska županija | 20,5 % |
| 65 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 20,4 % |
| 66 | Kalnik | Koprivničko-križevačka županija | 20,3 % |
| 66 | Marijanci | Osječko-baranjska županija | 20,3 % |
| 68 | Viškovci | Osječko-baranjska županija | 20,2 % |
| 68 | Babina Greda | Vukovarsko-srijemska županija | 20,2 % |
| 70 | Rasinja | Koprivničko-križevačka županija | 19,7 % |
| 71 | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | 19,5 % |
| 72 | Pitomača | Virovitičko-podravska županija | 19,4 % |
| 73 | Vuka | Osječko-baranjska županija | 19,3 % |
| 74 | Podgorač | Osječko-baranjska županija | 19,1 % |
| 75 | Đulovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 19,0 % |
| 76 | Dvor | Sisačko-moslavačka županija | 18,9 % |
| 77 | Žumberak | Zagrebačka županija | 18,7 % |
| 78 | Velika Ludina | Sisačko-moslavačka županija | 18,5 % |
| 78 | Podravske Sesvete | Koprivničko-križevačka županija | 18,5 % |
| 80 | Gorjani | Osječko-baranjska županija | 18,3 % |
| 81 | Lovinac | Ličko-senjska županija | 18,0 % |
| 82 | Krnjak | Karlovačka županija | 17,6 % |
| 82 | Pojezerje | Dubrovačko-neretvanska županija | 17,6 % |
| 84 | Vrbje | Brodsko-posavska županija | 17,5 % |
| 85 | Veliki Bukovec | Varaždinska županija | 17,4 % |
| 86 | Hercegovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 17,2 % |
| 86 | Perušić | Ličko-senjska županija | 17,2 % |
| 86 | Kaptol | Požeško-slavonska županija | 17,2 % |
| 89 | Brestovac | Požeško-slavonska županija | 17,0 % |
| 89 | Polača | Zadarska županija | 17,0 % |
| 89 | Opuzen | Dubrovačko-neretvanska županija | 17,0 % |
| 92 | Bošnjaci | Vukovarsko-srijemska županija | 16,8 % |
| 93 | Končanica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 16,7 % |
| 94 | Koška | Osječko-baranjska županija | 16,6 % |
| 95 | Hrvatska Dubica | Sisačko-moslavačka županija | 16,5 % |
| 95 | Čačinci | Virovitičko-podravska županija | 16,5 % |
| 97 | Darda | Osječko-baranjska županija | 16,2 % |
| 97 | Ivankovo | Vukovarsko-srijemska županija | 16,2 % |
| 99 | Lukač | Virovitičko-podravska županija | 15,9 % |
| 99 | Suhopolje | Virovitičko-podravska županija | 15,9 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu |
|---|---|---|---|
| 531 | Brdovec | Zagrebačka županija | 0,8 % |
| 531 | Pušća | Zagrebačka županija | 0,8 % |
| 531 | Viškovo | Primorsko-goranska županija | 0,8 % |
| 534 | Sveta Nedelja | Zagrebačka županija | 0,7 % |
| 534 | Rijeka | Primorsko-goranska županija | 0,7 % |
| 534 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 0,7 % |
| 534 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 0,7 % |
| 534 | Split | Splitsko-dalmatinska županija | 0,7 % |
| 534 | Zmijavci | Splitsko-dalmatinska županija | 0,7 % |
| 534 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 0,7 % |
| 541 | Zaprešić | Zagrebačka županija | 0,6 % |
| 541 | Petrovsko | Krapinsko-zagorska županija | 0,6 % |
| 541 | Zabok | Krapinsko-zagorska županija | 0,6 % |
| 541 | Kostrena | Primorsko-goranska županija | 0,6 % |
| 541 | Zagreb | Grad Zagreb | 0,6 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Virovitičko-podravska županija15,9 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija12,7 %
- Koprivničko-križevačka županija11,5 %
- Vukovarsko-srijemska županija11,4 %
- Ličko-senjska županija10,5 %
- Požeško-slavonska županija10,1 %
- Osječko-baranjska županija9,1 %
- Brodsko-posavska županija5,9 %
- Sisačko-moslavačka županija5,7 %
- Zadarska županija5,7 %
- Karlovačka županija4,6 %
- Varaždinska županija4,5 %
- Međimurska županija4,4 %
- Dubrovačko-neretvanska županija3,4 %
- Istarska županija3,1 %
- Šibensko-kninska županija2,8 %
- Zagrebačka županija2,7 %
- Primorsko-goranska županija2,0 %
- Splitsko-dalmatinska županija1,9 %
- Krapinsko-zagorska županija1,8 %
- Grad Zagreb0,6 %
Ostale rang-liste na istu temu
Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodomUdio zaposlenih u građevinarstvuNeto dohodak po stanovniku (godišnje)Prosječna godišnja neto plaća po zaposlenikuProsječna godišnja neto mirovina po umirovljenikuZaposlenici s plaćom na 1000 stanovnikaUmirovljenici na 1000 stanovnika
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu”?
Prvo mjesto za „Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu” zauzima Sopje, s 49,0 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 6,0 %.