Energija · 2021
Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom: rang-lista lokalnih jedinica
Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom: na prvom je mjestu Baška Voda s 95,4 %, a na posljednjem Mrkopalj s 1,3 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 31,3 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom |
|---|---|---|---|
| 1 | Baška Voda | Splitsko-dalmatinska županija | 95,4 % |
| 2 | Makarska | Splitsko-dalmatinska županija | 93,6 % |
| 3 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 90,1 % |
| 4 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 89,9 % |
| 5 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | 89,4 % |
| 6 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 89,0 % |
| 7 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 88,4 % |
| 8 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 87,8 % |
| 9 | Split | Splitsko-dalmatinska županija | 87,6 % |
| 10 | Kaštela | Splitsko-dalmatinska županija | 87,2 % |
| 11 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 86,2 % |
| 12 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 84,8 % |
| 12 | Supetar | Splitsko-dalmatinska županija | 84,8 % |
| 14 | Trogir | Splitsko-dalmatinska županija | 84,5 % |
| 15 | Kostrena | Primorsko-goranska županija | 84,4 % |
| 16 | Dugi Rat | Splitsko-dalmatinska županija | 84,2 % |
| 16 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 84,2 % |
| 16 | Opuzen | Dubrovačko-neretvanska županija | 84,2 % |
| 19 | Medulin | Istarska županija | 83,6 % |
| 20 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | 83,3 % |
| 20 | Metković | Dubrovačko-neretvanska županija | 83,3 % |
| 22 | Omišalj | Primorsko-goranska županija | 82,7 % |
| 23 | Punat | Primorsko-goranska županija | 82,6 % |
| 24 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 82,5 % |
| 25 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 82,3 % |
| 26 | Fažana - Fasana | Istarska županija | 82,1 % |
| 27 | Ploče | Dubrovačko-neretvanska županija | 81,2 % |
| 28 | Pula - Pola | Istarska županija | 80,8 % |
| 29 | Zadar | Zadarska županija | 80,5 % |
| 30 | Crikvenica | Primorsko-goranska županija | 79,9 % |
| 30 | Novalja | Ličko-senjska županija | 79,9 % |
| 32 | Ližnjan - Lisignano | Istarska županija | 79,8 % |
| 33 | Kukljica | Zadarska županija | 79,6 % |
| 34 | Baška | Primorsko-goranska županija | 79,4 % |
| 35 | Postira | Splitsko-dalmatinska županija | 79,3 % |
| 36 | Kali | Zadarska županija | 79,2 % |
| 36 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 79,2 % |
| 36 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | 79,2 % |
| 39 | Preko | Zadarska županija | 78,8 % |
| 40 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 78,5 % |
| 41 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 78,4 % |
| 42 | Cres | Primorsko-goranska županija | 78,3 % |
| 43 | Biograd na Moru | Zadarska županija | 78,2 % |
| 44 | Selca | Splitsko-dalmatinska županija | 78,0 % |
| 45 | Orebić | Dubrovačko-neretvanska županija | 77,9 % |
| 46 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | 77,8 % |
| 47 | Vodice | Šibensko-kninska županija | 77,5 % |
| 48 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 77,3 % |
| 49 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 77,2 % |
| 50 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | 76,9 % |
| 51 | Rab | Primorsko-goranska županija | 76,8 % |
| 52 | Vir | Zadarska županija | 76,7 % |
| 52 | Smokvica | Dubrovačko-neretvanska županija | 76,7 % |
| 54 | Kraljevica | Primorsko-goranska županija | 76,4 % |
| 54 | Slivno | Dubrovačko-neretvanska županija | 76,4 % |
| 56 | Krk | Primorsko-goranska županija | 76,3 % |
| 57 | Murter-Kornati | Šibensko-kninska županija | 76,2 % |
| 58 | Mali Lošinj | Primorsko-goranska županija | 76,0 % |
| 58 | Korčula | Dubrovačko-neretvanska županija | 76,0 % |
| 60 | Pag | Zadarska županija | 75,6 % |
| 61 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 75,4 % |
| 62 | Malinska-Dubašnica | Primorsko-goranska županija | 75,0 % |
| 62 | Kolan | Zadarska županija | 75,0 % |
| 62 | Umag - Umago | Istarska županija | 75,0 % |
| 65 | Novi Vinodolski | Primorsko-goranska županija | 74,7 % |
| 66 | Starigrad | Zadarska županija | 74,5 % |
| 66 | Blato | Dubrovačko-neretvanska županija | 74,5 % |
| 66 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 74,5 % |
| 69 | Tribunj | Šibensko-kninska županija | 74,4 % |
| 70 | Tisno | Šibensko-kninska županija | 74,3 % |
| 71 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 74,2 % |
| 72 | Primošten | Šibensko-kninska županija | 73,9 % |
| 73 | Stari Grad | Splitsko-dalmatinska županija | 73,7 % |
| 74 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | 73,5 % |
| 75 | Tkon | Zadarska županija | 73,4 % |
| 75 | Šibenik | Šibensko-kninska županija | 73,4 % |
| 77 | Bibinje | Zadarska županija | 73,2 % |
| 77 | Povljana | Zadarska županija | 73,2 % |
| 77 | Omiš | Splitsko-dalmatinska županija | 73,2 % |
| 80 | Šolta | Splitsko-dalmatinska županija | 73,1 % |
| 80 | Ston | Dubrovačko-neretvanska županija | 73,1 % |
| 82 | Kula Norinska | Dubrovačko-neretvanska županija | 73,0 % |
| 83 | Jelsa | Splitsko-dalmatinska županija | 72,7 % |
| 84 | Pirovac | Šibensko-kninska županija | 72,6 % |
| 85 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 72,5 % |
| 85 | Vela Luka | Dubrovačko-neretvanska županija | 72,5 % |
| 87 | Komiža | Splitsko-dalmatinska županija | 71,9 % |
| 88 | Nerežišća | Splitsko-dalmatinska županija | 71,8 % |
| 89 | Trpanj | Dubrovačko-neretvanska županija | 71,7 % |
| 90 | Ražanac | Zadarska županija | 71,6 % |
| 91 | Rijeka | Primorsko-goranska županija | 71,5 % |
| 92 | Rogoznica | Šibensko-kninska županija | 71,4 % |
| 93 | Nin | Zadarska županija | 71,3 % |
| 94 | Vrbnik | Primorsko-goranska županija | 71,2 % |
| 94 | Seget | Splitsko-dalmatinska županija | 71,2 % |
| 96 | Vrgorac | Splitsko-dalmatinska županija | 70,9 % |
| 97 | Lastovo | Dubrovačko-neretvanska županija | 70,8 % |
| 98 | Sali | Zadarska županija | 70,4 % |
| 99 | Bilice | Šibensko-kninska županija | 70,3 % |
| 100 | Mošćenička Draga | Primorsko-goranska županija | 69,6 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom |
|---|---|---|---|
| 531 | Gvozd | Sisačko-moslavačka županija | 4,1 % |
| 532 | Delnice | Primorsko-goranska županija | 3,9 % |
| 532 | Skrad | Primorsko-goranska županija | 3,9 % |
| 534 | Gračac | Zadarska županija | 3,8 % |
| 535 | Fužine | Primorsko-goranska županija | 3,7 % |
| 535 | Perušić | Ličko-senjska županija | 3,7 % |
| 537 | Lovinac | Ličko-senjska županija | 3,1 % |
| 538 | Ravna Gora | Primorsko-goranska županija | 2,9 % |
| 539 | Plaški | Karlovačka županija | 2,7 % |
| 540 | Čabar | Primorsko-goranska županija | 2,4 % |
| 541 | Brinje | Ličko-senjska županija | 2,3 % |
| 542 | Donji Lapac | Ličko-senjska županija | 1,7 % |
| 542 | Udbina | Ličko-senjska županija | 1,7 % |
| 544 | Lokve | Primorsko-goranska županija | 1,6 % |
| 545 | Mrkopalj | Primorsko-goranska županija | 1,3 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Dubrovačko-neretvanska županija80,7 %
- Splitsko-dalmatinska županija77,3 %
- Zadarska županija71,4 %
- Istarska županija71,1 %
- Primorsko-goranska županija64,6 %
- Šibensko-kninska županija63,3 %
- Grad Zagreb61,8 %
- Osječko-baranjska županija47,3 %
- Vukovarsko-srijemska županija43,7 %
- Zagrebačka županija43,0 %
- Brodsko-posavska županija37,6 %
- Sisačko-moslavačka županija32,1 %
- Međimurska županija31,1 %
- Varaždinska županija30,5 %
- Virovitičko-podravska županija28,9 %
- Karlovačka županija28,7 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija28,6 %
- Koprivničko-križevačka županija27,0 %
- Krapinsko-zagorska županija23,3 %
- Ličko-senjska županija21,0 %
- Požeško-slavonska županija20,4 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom”?
Prvo mjesto za „Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom” zauzima Baška Voda, s 95,4 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 31,3 %.