Energija · 2021
Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom: rang-lista lokalnih jedinica
Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom: na prvom je mjestu Strahoninec s 93,7 %, a na posljednjem Polača s 0,2 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 12,8 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom |
|---|---|---|---|
| 1 | Strahoninec | Međimurska županija | 93,7 % |
| 2 | Varaždin | Varaždinska županija | 91,0 % |
| 2 | Šenkovec | Međimurska županija | 91,0 % |
| 4 | Čakovec | Međimurska županija | 89,4 % |
| 5 | Koprivnica | Koprivničko-križevačka županija | 86,4 % |
| 6 | Dugo Selo | Zagrebačka županija | 84,7 % |
| 7 | Belica | Međimurska županija | 84,1 % |
| 8 | Zabok | Krapinsko-zagorska županija | 83,8 % |
| 9 | Sveta Nedelja | Zagrebačka županija | 82,5 % |
| 10 | Kalinovac | Koprivničko-križevačka županija | 81,5 % |
| 11 | Antunovac | Osječko-baranjska županija | 80,7 % |
| 12 | Krapina | Krapinsko-zagorska županija | 79,1 % |
| 13 | Dekanovec | Međimurska županija | 78,0 % |
| 14 | Kutina | Sisačko-moslavačka županija | 77,5 % |
| 15 | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | 77,3 % |
| 16 | Čepin | Osječko-baranjska županija | 77,1 % |
| 17 | Vratišinec | Međimurska županija | 77,0 % |
| 18 | Bistra | Zagrebačka županija | 76,9 % |
| 18 | Ludbreg | Varaždinska županija | 76,9 % |
| 18 | Daruvar | Bjelovarsko-bilogorska županija | 76,9 % |
| 21 | Zaprešić | Zagrebačka županija | 76,5 % |
| 22 | Ivanić-Grad | Zagrebačka županija | 76,2 % |
| 22 | Jakovlje | Zagrebačka županija | 76,2 % |
| 24 | Mursko Središće | Međimurska županija | 76,1 % |
| 25 | Oroslavje | Krapinsko-zagorska županija | 75,9 % |
| 26 | Donji Kraljevec | Međimurska županija | 75,6 % |
| 27 | Virovitica | Virovitičko-podravska županija | 75,5 % |
| 28 | Bjelovar | Bjelovarsko-bilogorska županija | 74,9 % |
| 29 | Donji Miholjac | Osječko-baranjska županija | 74,8 % |
| 30 | Hum na Sutli | Krapinsko-zagorska županija | 74,7 % |
| 31 | Nedelišće | Međimurska županija | 74,3 % |
| 32 | Sračinec | Varaždinska županija | 72,9 % |
| 33 | Pribislavec | Međimurska županija | 72,6 % |
| 34 | Ivanec | Varaždinska županija | 72,4 % |
| 35 | Belišće | Osječko-baranjska županija | 72,3 % |
| 36 | Vidovec | Varaždinska županija | 72,1 % |
| 37 | Vrbovec | Zagrebačka županija | 71,9 % |
| 37 | Trnovec Bartolovečki | Varaždinska županija | 71,9 % |
| 39 | Brdovec | Zagrebačka županija | 71,8 % |
| 40 | Donja Stubica | Krapinsko-zagorska županija | 71,0 % |
| 40 | Goričan | Međimurska županija | 71,0 % |
| 42 | Osijek | Osječko-baranjska županija | 70,8 % |
| 43 | Domašinec | Međimurska županija | 70,7 % |
| 44 | Nuštar | Vukovarsko-srijemska županija | 70,6 % |
| 44 | Sveta Marija | Međimurska županija | 70,6 % |
| 46 | Našice | Osječko-baranjska županija | 70,2 % |
| 46 | Valpovo | Osječko-baranjska županija | 70,2 % |
| 48 | Gornji Kneginec | Varaždinska županija | 70,0 % |
| 48 | Zagreb | Grad Zagreb | 70,0 % |
| 50 | Prelog | Međimurska županija | 69,9 % |
| 51 | Sveti Ilija | Varaždinska županija | 69,6 % |
| 52 | Požega | Požeško-slavonska županija | 69,2 % |
| 52 | Mala Subotica | Međimurska županija | 69,2 % |
| 54 | Marija Bistrica | Krapinsko-zagorska županija | 68,9 % |
| 55 | Klanjec | Krapinsko-zagorska županija | 68,1 % |
| 55 | Đurđevac | Koprivničko-križevačka županija | 68,1 % |
| 55 | Donja Dubrava | Međimurska županija | 68,1 % |
| 58 | Zlatar-Bistrica | Krapinsko-zagorska županija | 68,0 % |
| 59 | Veliko Trgovišće | Krapinsko-zagorska županija | 67,8 % |
| 60 | Lipik | Požeško-slavonska županija | 67,3 % |
| 60 | Petrijevci | Osječko-baranjska županija | 67,3 % |
| 62 | Bizovac | Osječko-baranjska županija | 66,8 % |
| 63 | Kotoriba | Međimurska županija | 66,6 % |
| 64 | Bedekovčina | Krapinsko-zagorska županija | 66,4 % |
| 65 | Sveti Križ Začretje | Krapinsko-zagorska županija | 66,3 % |
| 65 | Podturen | Međimurska županija | 66,3 % |
| 67 | Konjščina | Krapinsko-zagorska županija | 66,0 % |
| 68 | Stupnik | Zagrebačka županija | 65,2 % |
| 69 | Pakrac | Požeško-slavonska županija | 65,1 % |
| 70 | Krapinske Toplice | Krapinsko-zagorska županija | 64,9 % |
| 71 | Rugvica | Zagrebačka županija | 64,6 % |
| 72 | Đakovo | Osječko-baranjska županija | 64,4 % |
| 73 | Slavonski Brod | Brodsko-posavska županija | 64,1 % |
| 74 | Luka | Zagrebačka županija | 64,0 % |
| 75 | Petrovsko | Krapinsko-zagorska županija | 63,8 % |
| 76 | Radoboj | Krapinsko-zagorska županija | 63,7 % |
| 77 | Orahovica | Virovitičko-podravska županija | 63,6 % |
| 78 | Sveti Juraj na Bregu | Međimurska županija | 63,4 % |
| 79 | Donji Vidovec | Međimurska županija | 63,3 % |
| 80 | Sveti Martin na Muri | Međimurska županija | 63,1 % |
| 81 | Sveti Ivan Zelina | Zagrebačka županija | 63,0 % |
| 82 | Lovas | Vukovarsko-srijemska županija | 62,2 % |
| 83 | Tovarnik | Vukovarsko-srijemska županija | 62,1 % |
| 84 | Brckovljani | Zagrebačka županija | 62,0 % |
| 85 | Gornja Vrba | Brodsko-posavska županija | 61,7 % |
| 86 | Vođinci | Vukovarsko-srijemska županija | 61,6 % |
| 87 | Virje | Koprivničko-križevačka županija | 61,1 % |
| 88 | Križ | Zagrebačka županija | 60,9 % |
| 89 | Magadenovac | Osječko-baranjska županija | 60,6 % |
| 90 | Varaždinske Toplice | Varaždinska županija | 60,2 % |
| 91 | Tuhelj | Krapinsko-zagorska županija | 60,1 % |
| 91 | Vinkovci | Vukovarsko-srijemska županija | 60,1 % |
| 93 | Jarmina | Vukovarsko-srijemska županija | 59,8 % |
| 94 | Kumrovec | Krapinsko-zagorska županija | 59,7 % |
| 95 | Andrijaševci | Vukovarsko-srijemska županija | 59,3 % |
| 96 | Maruševec | Varaždinska županija | 58,9 % |
| 97 | Lipovljani | Sisačko-moslavačka županija | 58,8 % |
| 97 | Vukovar | Vukovarsko-srijemska županija | 58,8 % |
| 99 | Đurmanec | Krapinsko-zagorska županija | 58,6 % |
| 99 | Lobor | Krapinsko-zagorska županija | 58,6 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom |
|---|---|---|---|
| 531 | Gvozd | Sisačko-moslavačka županija | 1,2 % |
| 531 | Đulovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 1,2 % |
| 533 | Donji Kukuruzari | Sisačko-moslavačka županija | 1,0 % |
| 533 | Voćin | Virovitičko-podravska županija | 1,0 % |
| 533 | Mljet | Dubrovačko-neretvanska županija | 1,0 % |
| 536 | Ervenik | Šibensko-kninska županija | 0,8 % |
| 536 | Ružić | Šibensko-kninska županija | 0,8 % |
| 538 | Gornja Rijeka | Koprivničko-križevačka županija | 0,7 % |
| 538 | Levanjska Varoš | Osječko-baranjska županija | 0,7 % |
| 540 | Generalski Stol | Karlovačka županija | 0,6 % |
| 540 | Plaški | Karlovačka županija | 0,6 % |
| 540 | Jasenice | Zadarska županija | 0,6 % |
| 543 | Zrinski Topolovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 0,5 % |
| 543 | Vrbje | Brodsko-posavska županija | 0,5 % |
| 545 | Polača | Zadarska županija | 0,2 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Međimurska županija75,1 %
- Grad Zagreb70,0 %
- Varaždinska županija64,5 %
- Krapinsko-zagorska županija64,5 %
- Osječko-baranjska županija58,0 %
- Zagrebačka županija55,7 %
- Koprivničko-križevačka županija54,4 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija52,0 %
- Vukovarsko-srijemska županija50,6 %
- Virovitičko-podravska županija49,1 %
- Požeško-slavonska županija48,6 %
- Brodsko-posavska županija41,0 %
- Sisačko-moslavačka županija27,7 %
- Primorsko-goranska županija23,2 %
- Istarska županija20,9 %
- Dubrovačko-neretvanska županija8,1 %
- Karlovačka županija6,9 %
- Zadarska županija5,0 %
- Ličko-senjska županija4,7 %
- Splitsko-dalmatinska županija4,7 %
- Šibensko-kninska županija4,5 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom”?
Prvo mjesto za „Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom” zauzima Strahoninec, s 93,7 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 12,8 %.