Stanovništvo · 2021
Udio djece do 14 godina: rang-lista lokalnih jedinica
Udio djece do 14 godina: na prvom je mjestu Orehovica s 24,4 %, a na posljednjem Žumberak s 5,3 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 13,7 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio djece do 14 godina |
|---|---|---|---|
| 1 | Orehovica | Međimurska županija | 24,4 % |
| 2 | Pribislavec | Međimurska županija | 24,3 % |
| 3 | Voćin | Virovitičko-podravska županija | 23,7 % |
| 4 | Mala Subotica | Međimurska županija | 21,3 % |
| 5 | Zrinski Topolovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 20,6 % |
| 6 | Đulovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 20,3 % |
| 7 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 19,3 % |
| 8 | Petrijanec | Varaždinska županija | 19,1 % |
| 9 | Dugopolje | Splitsko-dalmatinska županija | 18,5 % |
| 10 | Vođinci | Vukovarsko-srijemska županija | 18,4 % |
| 11 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 18,3 % |
| 11 | Nedelišće | Međimurska županija | 18,3 % |
| 13 | Bibinje | Zadarska županija | 18,2 % |
| 14 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 17,8 % |
| 15 | Rovišće | Bjelovarsko-bilogorska županija | 17,7 % |
| 15 | Sikirevci | Brodsko-posavska županija | 17,7 % |
| 17 | Imotski | Splitsko-dalmatinska županija | 17,6 % |
| 18 | Gundinci | Brodsko-posavska županija | 17,4 % |
| 18 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | 17,4 % |
| 20 | Viškovo | Primorsko-goranska županija | 17,2 % |
| 20 | Podgorač | Osječko-baranjska županija | 17,2 % |
| 22 | Dugo Selo | Zagrebačka županija | 17,1 % |
| 22 | Bebrina | Brodsko-posavska županija | 17,1 % |
| 22 | Metković | Dubrovačko-neretvanska županija | 17,1 % |
| 25 | Kotoriba | Međimurska županija | 17,0 % |
| 26 | Sračinec | Varaždinska županija | 16,9 % |
| 26 | Peteranec | Koprivničko-križevačka županija | 16,9 % |
| 26 | Jakšić | Požeško-slavonska županija | 16,9 % |
| 29 | Podbablje | Splitsko-dalmatinska županija | 16,8 % |
| 30 | Hlebine | Koprivničko-križevačka županija | 16,7 % |
| 30 | Semeljci | Osječko-baranjska županija | 16,7 % |
| 30 | Babina Greda | Vukovarsko-srijemska županija | 16,7 % |
| 33 | Tkon | Zadarska županija | 16,6 % |
| 33 | Otok | Splitsko-dalmatinska županija | 16,6 % |
| 35 | Andrijaševci | Vukovarsko-srijemska županija | 16,5 % |
| 35 | Ivankovo | Vukovarsko-srijemska županija | 16,5 % |
| 37 | Strizivojna | Osječko-baranjska županija | 16,4 % |
| 38 | Sveti Petar u Šumi | Istarska županija | 16,3 % |
| 39 | Breznica | Varaždinska županija | 16,2 % |
| 39 | Cestica | Varaždinska županija | 16,2 % |
| 39 | Đurđevac | Koprivničko-križevačka županija | 16,2 % |
| 39 | Velika Kopanica | Brodsko-posavska županija | 16,2 % |
| 39 | Kaštela | Splitsko-dalmatinska županija | 16,2 % |
| 39 | Klis | Splitsko-dalmatinska županija | 16,2 % |
| 45 | Visoko | Varaždinska županija | 16,1 % |
| 45 | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | 16,1 % |
| 45 | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | 16,1 % |
| 45 | Dicmo | Splitsko-dalmatinska županija | 16,1 % |
| 45 | Proložac | Splitsko-dalmatinska županija | 16,1 % |
| 50 | Gola | Koprivničko-križevačka županija | 16,0 % |
| 50 | Gornja Rijeka | Koprivničko-križevačka županija | 16,0 % |
| 50 | Biograd na Moru | Zadarska županija | 16,0 % |
| 50 | Sukošan | Zadarska županija | 16,0 % |
| 50 | Škabrnja | Zadarska županija | 16,0 % |
| 50 | Antunovac | Osječko-baranjska županija | 16,0 % |
| 50 | Tinjan | Istarska županija | 16,0 % |
| 50 | Čakovec | Međimurska županija | 16,0 % |
| 50 | Mursko Središće | Međimurska županija | 16,0 % |
| 50 | Podturen | Međimurska županija | 16,0 % |
| 60 | Bedenica | Zagrebačka županija | 15,9 % |
| 60 | Klakar | Brodsko-posavska županija | 15,9 % |
| 60 | Poličnik | Zadarska županija | 15,9 % |
| 60 | Bilice | Šibensko-kninska županija | 15,9 % |
| 60 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 15,9 % |
| 65 | Stupnik | Zagrebačka županija | 15,8 % |
| 65 | Velika Ludina | Sisačko-moslavačka županija | 15,8 % |
| 65 | Josipdol | Karlovačka županija | 15,8 % |
| 65 | Galovac | Zadarska županija | 15,8 % |
| 65 | Zadar | Zadarska županija | 15,8 % |
| 65 | Trnava | Osječko-baranjska županija | 15,8 % |
| 65 | Cerna | Vukovarsko-srijemska županija | 15,8 % |
| 65 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 15,8 % |
| 65 | Sveti Juraj na Bregu | Međimurska županija | 15,8 % |
| 74 | Brckovljani | Zagrebačka županija | 15,7 % |
| 74 | Jakovlje | Zagrebačka županija | 15,7 % |
| 74 | Sveti Ivan Žabno | Koprivničko-križevačka županija | 15,7 % |
| 74 | Satnica Đakovačka | Osječko-baranjska županija | 15,7 % |
| 74 | Omiš | Splitsko-dalmatinska županija | 15,7 % |
| 74 | Žminj | Istarska županija | 15,7 % |
| 74 | Opuzen | Dubrovačko-neretvanska županija | 15,7 % |
| 74 | Smokvica | Dubrovačko-neretvanska županija | 15,7 % |
| 82 | Novo Virje | Koprivničko-križevačka županija | 15,6 % |
| 82 | Davor | Brodsko-posavska županija | 15,6 % |
| 82 | Pakoštane | Zadarska županija | 15,6 % |
| 82 | Vinkovci | Vukovarsko-srijemska županija | 15,6 % |
| 82 | Dugi Rat | Splitsko-dalmatinska županija | 15,6 % |
| 87 | Velika Gorica | Zagrebačka županija | 15,5 % |
| 87 | Šandrovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 15,5 % |
| 87 | Podcrkavlje | Brodsko-posavska županija | 15,5 % |
| 87 | Gradište | Vukovarsko-srijemska županija | 15,5 % |
| 87 | Lovas | Vukovarsko-srijemska županija | 15,5 % |
| 87 | Vodnjan - Dignano | Istarska županija | 15,5 % |
| 93 | Punitovci | Osječko-baranjska županija | 15,4 % |
| 93 | Vrgorac | Splitsko-dalmatinska županija | 15,4 % |
| 93 | Karojba | Istarska županija | 15,4 % |
| 93 | Vižinada - Visinada | Istarska županija | 15,4 % |
| 97 | Popovača | Sisačko-moslavačka županija | 15,3 % |
| 97 | Molve | Koprivničko-križevačka županija | 15,3 % |
| 97 | Donji Andrijevci | Brodsko-posavska županija | 15,3 % |
| 97 | Gornja Vrba | Brodsko-posavska županija | 15,3 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio djece do 14 godina |
|---|---|---|---|
| 531 | Mrkopalj | Primorsko-goranska županija | 8,8 % |
| 532 | Slivno | Dubrovačko-neretvanska županija | 8,6 % |
| 533 | Dvor | Sisačko-moslavačka županija | 8,5 % |
| 534 | Vrbovsko | Primorsko-goranska županija | 8,4 % |
| 535 | Gvozd | Sisačko-moslavačka županija | 8,3 % |
| 536 | Stara Gradiška | Brodsko-posavska županija | 8,2 % |
| 537 | Sali | Zadarska županija | 8,0 % |
| 538 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 7,6 % |
| 539 | Šolta | Splitsko-dalmatinska županija | 7,5 % |
| 540 | Kukljica | Zadarska županija | 7,2 % |
| 541 | Vrlika | Splitsko-dalmatinska županija | 7,1 % |
| 542 | Biskupija | Šibensko-kninska županija | 6,9 % |
| 542 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 6,9 % |
| 544 | Ervenik | Šibensko-kninska županija | 5,8 % |
| 545 | Žumberak | Zagrebačka županija | 5,3 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Međimurska županija16,1 %
- Dubrovačko-neretvanska županija15,4 %
- Grad Zagreb15,2 %
- Zagrebačka županija14,9 %
- Splitsko-dalmatinska županija14,8 %
- Zadarska županija14,6 %
- Koprivničko-križevačka županija14,4 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija14,4 %
- Požeško-slavonska županija14,3 %
- Brodsko-posavska županija14,3 %
- Vukovarsko-srijemska županija14,1 %
- Virovitičko-podravska županija14,1 %
- Varaždinska županija13,9 %
- Krapinsko-zagorska županija13,7 %
- Osječko-baranjska županija13,7 %
- Istarska županija13,3 %
- Sisačko-moslavačka županija13,1 %
- Karlovačka županija12,9 %
- Šibensko-kninska županija12,8 %
- Ličko-senjska županija12,6 %
- Primorsko-goranska županija12,5 %
Ostale rang-liste na istu temu
StanovništvoGustoća naseljenostiPovršinaPromjena broja stanovnika tijekom 10 godinaProsječna starost stanovništvaUdio stanovnika starih 65 i više godinaPrirodni prirast na 1000 stanovnikaSaldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnikaSaldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio djece do 14 godina”?
Prvo mjesto za „Udio djece do 14 godina” zauzima Orehovica, s 24,4 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio djece do 14 godina”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 13,7 %.