Zapošljavanje · 2021
Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina
Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina: na prvom je mjestu Sveti Petar u Šumi s 61,5 %, a na posljednjem Kistanje s 21,3 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 45,2 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina |
|---|---|---|---|
| 1 | Sveti Petar u Šumi | Istarska županija | 61,5 % |
| 2 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 60,3 % |
| 3 | Karojba | Istarska županija | 59,8 % |
| 4 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 59,7 % |
| 5 | Viškovo | Primorsko-goranska županija | 58,2 % |
| 6 | Višnjan - Visignano | Istarska županija | 58,0 % |
| 6 | Vižinada - Visinada | Istarska županija | 58,0 % |
| 8 | Brtonigla - Verteneglio | Istarska županija | 57,9 % |
| 9 | Gračišće | Istarska županija | 57,8 % |
| 10 | Cres | Primorsko-goranska županija | 57,7 % |
| 11 | Buzet | Istarska županija | 57,5 % |
| 12 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | 57,4 % |
| 13 | Žminj | Istarska županija | 57,2 % |
| 14 | Vidovec | Varaždinska županija | 57,0 % |
| 15 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 56,9 % |
| 16 | Pazin | Istarska županija | 56,8 % |
| 17 | Beretinec | Varaždinska županija | 56,5 % |
| 17 | Cerovlje | Istarska županija | 56,5 % |
| 19 | Bale - Valle | Istarska županija | 56,4 % |
| 20 | Sveta Nedelja | Zagrebačka županija | 56,3 % |
| 20 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 56,3 % |
| 20 | Umag - Umago | Istarska županija | 56,3 % |
| 23 | Tinjan | Istarska županija | 56,1 % |
| 24 | Krk | Primorsko-goranska županija | 55,9 % |
| 25 | Mali Lošinj | Primorsko-goranska županija | 55,8 % |
| 25 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | 55,8 % |
| 27 | Kanfanar | Istarska županija | 55,4 % |
| 28 | Klenovnik | Varaždinska županija | 55,3 % |
| 28 | Sveta Marija | Međimurska županija | 55,3 % |
| 30 | Prelog | Međimurska županija | 55,1 % |
| 31 | Samobor | Zagrebačka županija | 55,0 % |
| 32 | Sveti Lovreč | Istarska županija | 54,9 % |
| 33 | Sračinec | Varaždinska županija | 54,6 % |
| 33 | Zagreb | Grad Zagreb | 54,6 % |
| 35 | Dugo Selo | Zagrebačka županija | 54,4 % |
| 36 | Brdovec | Zagrebačka županija | 54,3 % |
| 36 | Stupnik | Zagrebačka županija | 54,3 % |
| 36 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | 54,3 % |
| 39 | Sveti Ilija | Varaždinska županija | 54,2 % |
| 39 | Trnovec Bartolovečki | Varaždinska županija | 54,2 % |
| 39 | Strahoninec | Međimurska županija | 54,2 % |
| 42 | Zaprešić | Zagrebačka županija | 54,1 % |
| 42 | Pregrada | Krapinsko-zagorska županija | 54,1 % |
| 42 | Kastav | Primorsko-goranska županija | 54,1 % |
| 45 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 54,0 % |
| 46 | Novi Marof | Varaždinska županija | 53,9 % |
| 46 | Pićan | Istarska županija | 53,9 % |
| 48 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 53,8 % |
| 49 | Velika Gorica | Zagrebačka županija | 53,7 % |
| 49 | Rab | Primorsko-goranska županija | 53,7 % |
| 51 | Gornji Kneginec | Varaždinska županija | 53,6 % |
| 51 | Kršan | Istarska županija | 53,6 % |
| 53 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 53,5 % |
| 53 | Belica | Međimurska županija | 53,5 % |
| 55 | Maruševec | Varaždinska županija | 53,4 % |
| 56 | Ivanec | Varaždinska županija | 53,3 % |
| 56 | Klana | Primorsko-goranska županija | 53,3 % |
| 58 | Matulji | Primorsko-goranska županija | 53,2 % |
| 58 | Šenkovec | Međimurska županija | 53,2 % |
| 60 | Jelenje | Primorsko-goranska županija | 53,1 % |
| 61 | Hum na Sutli | Krapinsko-zagorska županija | 53,0 % |
| 62 | Zabok | Krapinsko-zagorska županija | 52,9 % |
| 62 | Vrbnik | Primorsko-goranska županija | 52,9 % |
| 64 | Jakovlje | Zagrebačka županija | 52,8 % |
| 64 | Luka | Zagrebačka županija | 52,8 % |
| 64 | Varaždin | Varaždinska županija | 52,8 % |
| 64 | Veliki Bukovec | Varaždinska županija | 52,8 % |
| 64 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 52,8 % |
| 69 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 52,7 % |
| 69 | Dugopolje | Splitsko-dalmatinska županija | 52,7 % |
| 69 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 52,7 % |
| 69 | Čakovec | Međimurska županija | 52,7 % |
| 73 | Omišalj | Primorsko-goranska županija | 52,6 % |
| 74 | Bistra | Zagrebačka županija | 52,5 % |
| 75 | Dekanovec | Međimurska županija | 52,4 % |
| 75 | Sveti Martin na Muri | Međimurska županija | 52,4 % |
| 77 | Jastrebarsko | Zagrebačka županija | 52,2 % |
| 77 | Kravarsko | Zagrebačka županija | 52,2 % |
| 77 | Bedekovčina | Krapinsko-zagorska županija | 52,2 % |
| 77 | Sveti Juraj na Bregu | Međimurska županija | 52,2 % |
| 81 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 52,1 % |
| 81 | Ston | Dubrovačko-neretvanska županija | 52,1 % |
| 83 | Klinča Sela | Zagrebačka županija | 52,0 % |
| 83 | Petrovsko | Krapinsko-zagorska županija | 52,0 % |
| 83 | Malinska-Dubašnica | Primorsko-goranska županija | 52,0 % |
| 86 | Klanjec | Krapinsko-zagorska županija | 51,9 % |
| 86 | Ludbreg | Varaždinska županija | 51,9 % |
| 86 | Čavle | Primorsko-goranska županija | 51,9 % |
| 89 | Zlatar | Krapinsko-zagorska županija | 51,8 % |
| 89 | Vinica | Varaždinska županija | 51,8 % |
| 89 | Punat | Primorsko-goranska županija | 51,8 % |
| 92 | Krapinske Toplice | Krapinsko-zagorska županija | 51,7 % |
| 92 | Varaždinske Toplice | Varaždinska županija | 51,7 % |
| 92 | Labin | Istarska županija | 51,7 % |
| 95 | Đurmanec | Krapinsko-zagorska županija | 51,6 % |
| 95 | Klakar | Brodsko-posavska županija | 51,6 % |
| 95 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 51,6 % |
| 98 | Krapina | Krapinsko-zagorska županija | 51,5 % |
| 98 | Martijanec | Varaždinska županija | 51,5 % |
| 100 | Kumrovec | Krapinsko-zagorska županija | 51,4 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina |
|---|---|---|---|
| 531 | Žumberak | Zagrebačka županija | 31,5 % |
| 531 | Okučani | Brodsko-posavska županija | 31,5 % |
| 533 | Stara Gradiška | Brodsko-posavska županija | 31,3 % |
| 534 | Promina | Šibensko-kninska županija | 30,8 % |
| 535 | Vir | Zadarska županija | 30,2 % |
| 536 | Hrvatska Dubica | Sisačko-moslavačka županija | 29,9 % |
| 536 | Plaški | Karlovačka županija | 29,9 % |
| 536 | Gunja | Vukovarsko-srijemska županija | 29,9 % |
| 539 | Dvor | Sisačko-moslavačka županija | 28,6 % |
| 540 | Donji Lapac | Ličko-senjska županija | 28,5 % |
| 541 | Vrhovine | Ličko-senjska županija | 27,4 % |
| 542 | Gvozd | Sisačko-moslavačka županija | 26,1 % |
| 543 | Biskupija | Šibensko-kninska županija | 23,3 % |
| 543 | Ervenik | Šibensko-kninska županija | 23,3 % |
| 545 | Kistanje | Šibensko-kninska županija | 21,3 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Grad Zagreb54,6 %
- Istarska županija53,3 %
- Zagrebačka županija52,2 %
- Varaždinska županija52,1 %
- Krapinsko-zagorska županija50,9 %
- Primorsko-goranska županija50,8 %
- Međimurska županija50,7 %
- Dubrovačko-neretvanska županija50,2 %
- Splitsko-dalmatinska županija47,6 %
- Koprivničko-križevačka županija47,0 %
- Zadarska županija46,3 %
- Karlovačka županija46,1 %
- Osječko-baranjska županija45,3 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija45,0 %
- Ličko-senjska županija43,8 %
- Sisačko-moslavačka županija43,4 %
- Šibensko-kninska županija43,3 %
- Požeško-slavonska županija42,5 %
- Virovitičko-podravska županija42,0 %
- Brodsko-posavska županija41,5 %
- Vukovarsko-srijemska županija41,5 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina”?
Prvo mjesto za „Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina” zauzima Sveti Petar u Šumi, s 61,5 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 45,2 %.