Stanovanje · 2021
Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje: rang-lista lokalnih jedinica
Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje: na prvom je mjestu Kolan s 59,1 %, a na posljednjem Dekanovec s 0,0 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 7,9 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje |
|---|---|---|---|
| 1 | Kolan | Zadarska županija | 59,1 % |
| 2 | Tkon | Zadarska županija | 56,4 % |
| 3 | Povljana | Zadarska županija | 55,2 % |
| 4 | Starigrad | Zadarska županija | 53,7 % |
| 5 | Privlaka | Zadarska županija | 51,8 % |
| 6 | Novalja | Ličko-senjska županija | 49,2 % |
| 7 | Trpanj | Dubrovačko-neretvanska županija | 48,3 % |
| 8 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 48,1 % |
| 9 | Marčana | Istarska županija | 47,9 % |
| 10 | Vir | Zadarska županija | 47,4 % |
| 11 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 46,1 % |
| 12 | Stari Grad | Splitsko-dalmatinska županija | 45,1 % |
| 13 | Novi Vinodolski | Primorsko-goranska županija | 45,0 % |
| 14 | Vinica | Varaždinska županija | 44,3 % |
| 15 | Beretinec | Varaždinska županija | 43,3 % |
| 16 | Malinska-Dubašnica | Primorsko-goranska županija | 42,5 % |
| 17 | Tuhelj | Krapinsko-zagorska županija | 42,2 % |
| 18 | Crikvenica | Primorsko-goranska županija | 42,1 % |
| 19 | Jalžabet | Varaždinska županija | 41,7 % |
| 20 | Ludbreg | Varaždinska županija | 41,3 % |
| 21 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | 40,0 % |
| 22 | Martijanec | Varaždinska županija | 39,4 % |
| 23 | Mali Lošinj | Primorsko-goranska županija | 39,3 % |
| 24 | Pokupsko | Zagrebačka županija | 38,9 % |
| 25 | Lovinac | Ličko-senjska županija | 38,7 % |
| 25 | Obrovac | Zadarska županija | 38,7 % |
| 27 | Šolta | Splitsko-dalmatinska županija | 38,5 % |
| 28 | Punat | Primorsko-goranska županija | 38,2 % |
| 29 | Vrsi | Zadarska županija | 37,4 % |
| 30 | Baška | Primorsko-goranska županija | 36,8 % |
| 30 | Pašman | Zadarska županija | 36,8 % |
| 32 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 36,6 % |
| 33 | Novigrad | Zadarska županija | 36,1 % |
| 34 | Tribunj | Šibensko-kninska županija | 36,0 % |
| 35 | Kukljica | Zadarska županija | 35,7 % |
| 36 | Krk | Primorsko-goranska županija | 35,6 % |
| 37 | Orebić | Dubrovačko-neretvanska županija | 35,5 % |
| 38 | Komiža | Splitsko-dalmatinska županija | 35,4 % |
| 39 | Lekenik | Sisačko-moslavačka županija | 35,3 % |
| 40 | Pirovac | Šibensko-kninska županija | 35,2 % |
| 41 | Kravarsko | Zagrebačka županija | 34,8 % |
| 42 | Nin | Zadarska županija | 34,5 % |
| 43 | Preko | Zadarska županija | 34,4 % |
| 44 | Tisno | Šibensko-kninska županija | 34,2 % |
| 45 | Fužine | Primorsko-goranska županija | 34,0 % |
| 46 | Novigrad Podravski | Koprivničko-križevačka županija | 33,8 % |
| 47 | Kapela | Bjelovarsko-bilogorska županija | 33,6 % |
| 48 | Cres | Primorsko-goranska županija | 33,5 % |
| 49 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 33,3 % |
| 49 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 33,3 % |
| 51 | Marija Gorica | Zagrebačka županija | 33,0 % |
| 52 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 32,9 % |
| 53 | Velika Ludina | Sisačko-moslavačka županija | 32,8 % |
| 53 | Rasinja | Koprivničko-križevačka županija | 32,8 % |
| 53 | Medulin | Istarska županija | 32,8 % |
| 56 | Promina | Šibensko-kninska županija | 32,6 % |
| 57 | Sveti Ilija | Varaždinska županija | 32,5 % |
| 57 | Kalnik | Koprivničko-križevačka županija | 32,5 % |
| 57 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 32,5 % |
| 60 | Varaždinske Toplice | Varaždinska županija | 32,2 % |
| 61 | Pag | Zadarska županija | 31,7 % |
| 61 | Brtonigla - Verteneglio | Istarska županija | 31,7 % |
| 63 | Pakoštane | Zadarska županija | 31,3 % |
| 64 | Sali | Zadarska županija | 31,1 % |
| 65 | Erdut | Osječko-baranjska županija | 31,0 % |
| 66 | Gornji Kneginec | Varaždinska županija | 30,5 % |
| 67 | Lasinja | Karlovačka županija | 30,2 % |
| 68 | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | 29,8 % |
| 68 | Sveti Petar Orehovec | Koprivničko-križevačka županija | 29,8 % |
| 70 | Kloštar Ivanić | Zagrebačka županija | 29,7 % |
| 71 | Koprivnički Bregi | Koprivničko-križevačka županija | 29,5 % |
| 72 | Posedarje | Zadarska županija | 29,2 % |
| 73 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 28,9 % |
| 74 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 28,8 % |
| 75 | Vinodolska općina | Primorsko-goranska županija | 28,7 % |
| 76 | Žumberak | Zagrebačka županija | 28,2 % |
| 77 | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | 27,8 % |
| 78 | Đurđevac | Koprivničko-križevačka županija | 27,7 % |
| 78 | Sveti Filip i Jakov | Zadarska županija | 27,7 % |
| 80 | Vrgorac | Splitsko-dalmatinska županija | 27,5 % |
| 81 | Štrigova | Međimurska županija | 27,2 % |
| 82 | Supetar | Splitsko-dalmatinska županija | 27,1 % |
| 82 | Sveti Martin na Muri | Međimurska županija | 27,1 % |
| 84 | Krapinske Toplice | Krapinsko-zagorska županija | 27,0 % |
| 84 | Severin | Bjelovarsko-bilogorska županija | 27,0 % |
| 86 | Generalski Stol | Karlovačka županija | 26,9 % |
| 86 | Fažana - Fasana | Istarska županija | 26,9 % |
| 88 | Sokolovac | Koprivničko-križevačka županija | 26,7 % |
| 89 | Donja Stubica | Krapinsko-zagorska županija | 26,5 % |
| 90 | Vodice | Šibensko-kninska županija | 26,3 % |
| 91 | Draž | Osječko-baranjska županija | 26,1 % |
| 92 | Visoko | Varaždinska županija | 26,0 % |
| 92 | Lokve | Primorsko-goranska županija | 26,0 % |
| 92 | Mrkopalj | Primorsko-goranska županija | 26,0 % |
| 95 | Legrad | Koprivničko-križevačka županija | 25,8 % |
| 95 | Baška Voda | Splitsko-dalmatinska županija | 25,8 % |
| 97 | Pisarovina | Zagrebačka županija | 25,7 % |
| 97 | Vrlika | Splitsko-dalmatinska županija | 25,7 % |
| 99 | Raša | Istarska županija | 25,4 % |
| 100 | Mače | Krapinsko-zagorska županija | 25,3 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje |
|---|---|---|---|
| 531 | Donji Andrijevci | Brodsko-posavska županija | 0,1 % |
| 531 | Klakar | Brodsko-posavska županija | 0,1 % |
| 531 | Stara Gradiška | Brodsko-posavska županija | 0,1 % |
| 531 | Strizivojna | Osječko-baranjska županija | 0,1 % |
| 531 | Štitar | Vukovarsko-srijemska županija | 0,1 % |
| 531 | Tovarnik | Vukovarsko-srijemska županija | 0,1 % |
| 531 | Pribislavec | Međimurska županija | 0,1 % |
| 538 | Koprivnički Ivanec | Koprivničko-križevačka županija | 0,0 % |
| 538 | Gornja Vrba | Brodsko-posavska županija | 0,0 % |
| 538 | Gundinci | Brodsko-posavska županija | 0,0 % |
| 538 | Velika Kopanica | Brodsko-posavska županija | 0,0 % |
| 538 | Antunovac | Osječko-baranjska županija | 0,0 % |
| 538 | Bogdanovci | Vukovarsko-srijemska županija | 0,0 % |
| 538 | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | 0,0 % |
| 538 | Dekanovec | Međimurska županija | 0,0 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Zadarska županija16,9 %
- Krapinsko-zagorska županija15,8 %
- Istarska županija15,1 %
- Koprivničko-križevačka županija14,8 %
- Varaždinska županija14,0 %
- Šibensko-kninska županija13,7 %
- Ličko-senjska županija13,5 %
- Primorsko-goranska županija11,0 %
- Zagrebačka županija9,6 %
- Karlovačka županija8,4 %
- Splitsko-dalmatinska županija7,0 %
- Dubrovačko-neretvanska županija6,8 %
- Sisačko-moslavačka županija6,6 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija4,7 %
- Međimurska županija3,7 %
- Osječko-baranjska županija3,1 %
- Virovitičko-podravska županija3,1 %
- Požeško-slavonska županija2,5 %
- Brodsko-posavska županija2,3 %
- Vukovarsko-srijemska županija2,2 %
- Grad Zagreb1,1 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje”?
Prvo mjesto za „Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje” zauzima Kolan, s 59,1 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 7,9 %.