Zapošljavanje · 2021
Stopa nezaposlenosti: rang-lista lokalnih jedinica
Stopa nezaposlenosti: na prvom je mjestu Kistanje s 39,3 %, a na posljednjem Funtana - Fontane s 0,2 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 4,6 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Stopa nezaposlenosti |
|---|---|---|---|
| 1 | Kistanje | Šibensko-kninska županija | 39,3 % |
| 2 | Biskupija | Šibensko-kninska županija | 36,9 % |
| 3 | Jagodnjak | Osječko-baranjska županija | 24,2 % |
| 4 | Gunja | Vukovarsko-srijemska županija | 23,1 % |
| 5 | Pojezerje | Dubrovačko-neretvanska županija | 21,3 % |
| 6 | Drenovci | Vukovarsko-srijemska županija | 19,1 % |
| 7 | Gvozd | Sisačko-moslavačka županija | 19,0 % |
| 8 | Voćin | Virovitičko-podravska županija | 18,5 % |
| 9 | Popovac | Osječko-baranjska županija | 18,3 % |
| 10 | Okučani | Brodsko-posavska županija | 18,0 % |
| 11 | Petlovac | Osječko-baranjska županija | 17,0 % |
| 12 | Podgorač | Osječko-baranjska županija | 16,2 % |
| 13 | Levanjska Varoš | Osječko-baranjska županija | 15,7 % |
| 13 | Runovići | Splitsko-dalmatinska županija | 15,7 % |
| 15 | Plaški | Karlovačka županija | 15,0 % |
| 15 | Vrbje | Brodsko-posavska županija | 15,0 % |
| 17 | Gornji Bogićevci | Brodsko-posavska županija | 14,9 % |
| 18 | Viljevo | Osječko-baranjska županija | 14,7 % |
| 19 | Gračac | Zadarska županija | 14,6 % |
| 19 | Štitar | Vukovarsko-srijemska županija | 14,6 % |
| 21 | Vojnić | Karlovačka županija | 13,8 % |
| 21 | Borovo | Vukovarsko-srijemska županija | 13,8 % |
| 23 | Hrvatska Dubica | Sisačko-moslavačka županija | 13,6 % |
| 24 | Sunja | Sisačko-moslavačka županija | 13,4 % |
| 25 | Otok | Vukovarsko-srijemska županija | 13,3 % |
| 26 | Hrvace | Splitsko-dalmatinska županija | 13,2 % |
| 27 | Donja Motičina | Osječko-baranjska županija | 13,1 % |
| 27 | Bošnjaci | Vukovarsko-srijemska županija | 13,1 % |
| 29 | Zdenci | Virovitičko-podravska županija | 13,0 % |
| 30 | Šodolovci | Osječko-baranjska županija | 12,9 % |
| 30 | Otok | Splitsko-dalmatinska županija | 12,9 % |
| 32 | Gradina | Virovitičko-podravska županija | 12,8 % |
| 32 | Vrbanja | Vukovarsko-srijemska županija | 12,8 % |
| 32 | Zmijavci | Splitsko-dalmatinska županija | 12,8 % |
| 35 | Jasenovac | Sisačko-moslavačka županija | 12,7 % |
| 36 | Darda | Osječko-baranjska županija | 12,6 % |
| 36 | Imotski | Splitsko-dalmatinska županija | 12,6 % |
| 38 | Satnica Đakovačka | Osječko-baranjska županija | 12,5 % |
| 38 | Stari Jankovci | Vukovarsko-srijemska županija | 12,5 % |
| 40 | Donji Kukuruzari | Sisačko-moslavačka županija | 12,4 % |
| 40 | Beli Manastir | Osječko-baranjska županija | 12,4 % |
| 42 | Metković | Dubrovačko-neretvanska županija | 12,3 % |
| 43 | Donji Lapac | Ličko-senjska županija | 12,2 % |
| 44 | Kula Norinska | Dubrovačko-neretvanska županija | 12,1 % |
| 45 | Proložac | Splitsko-dalmatinska županija | 12,0 % |
| 46 | Gornja Vrba | Brodsko-posavska županija | 11,9 % |
| 47 | Stara Gradiška | Brodsko-posavska županija | 11,8 % |
| 47 | Podravska Moslavina | Osječko-baranjska županija | 11,8 % |
| 49 | Lukač | Virovitičko-podravska županija | 11,7 % |
| 49 | Županja | Vukovarsko-srijemska županija | 11,7 % |
| 51 | Crnac | Virovitičko-podravska županija | 11,6 % |
| 52 | Erdut | Osječko-baranjska županija | 11,4 % |
| 53 | Gradište | Vukovarsko-srijemska županija | 11,3 % |
| 54 | Velika Kopanica | Brodsko-posavska županija | 11,2 % |
| 54 | Semeljci | Osječko-baranjska županija | 11,2 % |
| 56 | Dvor | Sisačko-moslavačka županija | 11,1 % |
| 56 | Viškovci | Osječko-baranjska županija | 11,1 % |
| 58 | Majur | Sisačko-moslavačka županija | 11,0 % |
| 59 | Velika Pisanica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 10,9 % |
| 60 | Nova Bukovica | Virovitičko-podravska županija | 10,8 % |
| 60 | Stari Mikanovci | Vukovarsko-srijemska županija | 10,8 % |
| 62 | Sopje | Virovitičko-podravska županija | 10,6 % |
| 62 | Dragalić | Brodsko-posavska županija | 10,6 % |
| 62 | Obrovac | Zadarska županija | 10,6 % |
| 62 | Belišće | Osječko-baranjska županija | 10,6 % |
| 62 | Našice | Osječko-baranjska županija | 10,6 % |
| 67 | Berek | Bjelovarsko-bilogorska županija | 10,5 % |
| 68 | Punitovci | Osječko-baranjska županija | 10,3 % |
| 68 | Knin | Šibensko-kninska županija | 10,3 % |
| 68 | Cerna | Vukovarsko-srijemska županija | 10,3 % |
| 68 | Trpinja | Vukovarsko-srijemska županija | 10,3 % |
| 72 | Đulovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 10,2 % |
| 72 | Sikirevci | Brodsko-posavska županija | 10,2 % |
| 74 | Kaptol | Požeško-slavonska županija | 10,1 % |
| 74 | Bogdanovci | Vukovarsko-srijemska županija | 10,1 % |
| 76 | Lišane Ostrovičke | Zadarska županija | 10,0 % |
| 77 | Suhopolje | Virovitičko-podravska županija | 9,9 % |
| 78 | Mikleuš | Virovitičko-podravska županija | 9,8 % |
| 78 | Slavonski Šamac | Brodsko-posavska županija | 9,8 % |
| 78 | Đurđenovac | Osječko-baranjska županija | 9,8 % |
| 81 | Bizovac | Osječko-baranjska županija | 9,7 % |
| 82 | Vrhovine | Ličko-senjska županija | 9,6 % |
| 82 | Bukovlje | Brodsko-posavska županija | 9,6 % |
| 84 | Babina Greda | Vukovarsko-srijemska županija | 9,5 % |
| 84 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 9,5 % |
| 86 | Slatina | Virovitičko-podravska županija | 9,4 % |
| 86 | Ernestinovo | Osječko-baranjska županija | 9,4 % |
| 88 | Cetingrad | Karlovačka županija | 9,3 % |
| 88 | Strizivojna | Osječko-baranjska županija | 9,3 % |
| 88 | Nijemci | Vukovarsko-srijemska županija | 9,3 % |
| 91 | Vladislavci | Osječko-baranjska županija | 9,2 % |
| 91 | Podbablje | Splitsko-dalmatinska županija | 9,2 % |
| 91 | Trilj | Splitsko-dalmatinska županija | 9,2 % |
| 94 | Nova Rača | Bjelovarsko-bilogorska županija | 9,1 % |
| 94 | Nova Gradiška | Brodsko-posavska županija | 9,1 % |
| 94 | Đakovo | Osječko-baranjska županija | 9,1 % |
| 94 | Koška | Osječko-baranjska županija | 9,1 % |
| 98 | Brestovac | Požeško-slavonska županija | 9,0 % |
| 98 | Andrijaševci | Vukovarsko-srijemska županija | 9,0 % |
| 100 | Feričanci | Osječko-baranjska županija | 8,9 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Stopa nezaposlenosti |
|---|---|---|---|
| 526 | Mljet | Dubrovačko-neretvanska županija | 1,4 % |
| 526 | Smokvica | Dubrovačko-neretvanska županija | 1,4 % |
| 533 | Sali | Zadarska županija | 1,3 % |
| 533 | Nerežišća | Splitsko-dalmatinska županija | 1,3 % |
| 533 | Višnjan - Visignano | Istarska županija | 1,3 % |
| 536 | Baška | Primorsko-goranska županija | 1,2 % |
| 536 | Rab | Primorsko-goranska županija | 1,2 % |
| 538 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 1,1 % |
| 539 | Ston | Dubrovačko-neretvanska županija | 1,0 % |
| 540 | Kolan | Zadarska županija | 0,9 % |
| 540 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 0,9 % |
| 542 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 0,8 % |
| 542 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 0,8 % |
| 544 | Vrbnik | Primorsko-goranska županija | 0,7 % |
| 545 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 0,2 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Vukovarsko-srijemska županija9,7 %
- Virovitičko-podravska županija8,9 %
- Osječko-baranjska županija8,8 %
- Brodsko-posavska županija8,6 %
- Požeško-slavonska županija7,7 %
- Sisačko-moslavačka županija6,8 %
- Splitsko-dalmatinska županija6,6 %
- Šibensko-kninska županija6,5 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija6,0 %
- Karlovačka županija5,5 %
- Dubrovačko-neretvanska županija5,0 %
- Koprivničko-križevačka županija4,9 %
- Ličko-senjska županija4,8 %
- Zadarska županija4,6 %
- Grad Zagreb4,1 %
- Primorsko-goranska županija4,0 %
- Međimurska županija3,9 %
- Zagrebačka županija3,8 %
- Krapinsko-zagorska županija3,2 %
- Istarska županija3,2 %
- Varaždinska županija3,2 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Stopa nezaposlenosti”?
Prvo mjesto za „Stopa nezaposlenosti” zauzima Kistanje, s 39,3 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Stopa nezaposlenosti”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 4,6 %.