Stanovanje · 2021
Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju
Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju: na prvom je mjestu Bistra s 100,0 %, a na posljednjem Levanjska Varoš s 79,0 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 99,0 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju |
|---|---|---|---|
| 1 | Bistra | Zagrebačka županija | 100,0 % |
| 1 | Brdovec | Zagrebačka županija | 100,0 % |
| 1 | Pisarovina | Zagrebačka županija | 100,0 % |
| 1 | Zaprešić | Zagrebačka županija | 100,0 % |
| 1 | Hrvatska Dubica | Sisačko-moslavačka županija | 100,0 % |
| 1 | Lipovljani | Sisačko-moslavačka županija | 100,0 % |
| 1 | Karlovac | Karlovačka županija | 100,0 % |
| 1 | Sračinec | Varaždinska županija | 100,0 % |
| 1 | Varaždin | Varaždinska županija | 100,0 % |
| 1 | Koprivnica | Koprivničko-križevačka županija | 100,0 % |
| 1 | Koprivnički Bregi | Koprivničko-križevačka županija | 100,0 % |
| 1 | Baška | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Crikvenica | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Kastav | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Kostrena | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Omišalj | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Opatija | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Punat | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Rab | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Rijeka | Primorsko-goranska županija | 100,0 % |
| 1 | Novalja | Ličko-senjska županija | 100,0 % |
| 1 | Slavonski Brod | Brodsko-posavska županija | 100,0 % |
| 1 | Bibinje | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Biograd na Moru | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Kali | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Kolan | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Kukljica | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Pag | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Pašman | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Povljana | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Preko | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Sali | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Tkon | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Vir | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Zadar | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Zemunik Donji | Zadarska županija | 100,0 % |
| 1 | Osijek | Osječko-baranjska županija | 100,0 % |
| 1 | Murter-Kornati | Šibensko-kninska županija | 100,0 % |
| 1 | Ružić | Šibensko-kninska županija | 100,0 % |
| 1 | Tribunj | Šibensko-kninska županija | 100,0 % |
| 1 | Andrijaševci | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Borovo | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Bošnjaci | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Gradište | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Ilok | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Otok | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Štitar | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Vinkovci | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Vukovar | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Županja | Vukovarsko-srijemska županija | 100,0 % |
| 1 | Baška Voda | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Kaštela | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Komiža | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Makarska | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Nerežišća | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Postira | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Split | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Stari Grad | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Supetar | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Trogir | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 100,0 % |
| 1 | Fažana - Fasana | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Medulin | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Pula - Pola | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Sveti Lovreč | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Umag - Umago | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Vodnjan - Dignano | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Žminj | Istarska županija | 100,0 % |
| 1 | Blato | Dubrovačko-neretvanska županija | 100,0 % |
| 1 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 100,0 % |
| 1 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 100,0 % |
| 1 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 100,0 % |
| 1 | Opuzen | Dubrovačko-neretvanska županija | 100,0 % |
| 1 | Orebić | Dubrovačko-neretvanska županija | 100,0 % |
| 1 | Trpanj | Dubrovačko-neretvanska županija | 100,0 % |
| 1 | Vela Luka | Dubrovačko-neretvanska županija | 100,0 % |
| 1 | Čakovec | Međimurska županija | 100,0 % |
| 1 | Dekanovec | Međimurska županija | 100,0 % |
| 1 | Donji Kraljevec | Međimurska županija | 100,0 % |
| 1 | Nedelišće | Međimurska županija | 100,0 % |
| 1 | Pribislavec | Međimurska županija | 100,0 % |
| 1 | Strahoninec | Međimurska županija | 100,0 % |
| 1 | Zagreb | Grad Zagreb | 100,0 % |
| 98 | Dugo Selo | Zagrebačka županija | 99,9 % |
| 98 | Oroslavje | Krapinsko-zagorska županija | 99,9 % |
| 98 | Zlatar-Bistrica | Krapinsko-zagorska županija | 99,9 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju |
|---|---|---|---|
| 529 | Mala Subotica | Međimurska županija | 89,7 % |
| 532 | Veliki Grđevac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 89,5 % |
| 533 | Sveti Petar Orehovec | Koprivničko-križevačka županija | 89,3 % |
| 534 | Štefanje | Bjelovarsko-bilogorska županija | 89,0 % |
| 534 | Zrinski Topolovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 89,0 % |
| 536 | Ervenik | Šibensko-kninska županija | 88,8 % |
| 537 | Jagodnjak | Osječko-baranjska županija | 88,4 % |
| 538 | Čađavica | Virovitičko-podravska županija | 88,1 % |
| 539 | Velika Trnovitica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 87,6 % |
| 540 | Gornja Rijeka | Koprivničko-križevačka županija | 87,4 % |
| 541 | Orehovica | Međimurska županija | 87,3 % |
| 542 | Ivanska | Bjelovarsko-bilogorska županija | 87,0 % |
| 543 | Berek | Bjelovarsko-bilogorska županija | 85,4 % |
| 544 | Čaglin | Požeško-slavonska županija | 83,3 % |
| 545 | Levanjska Varoš | Osječko-baranjska županija | 79,0 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Grad Zagreb100,0 %
- Dubrovačko-neretvanska županija99,9 %
- Primorsko-goranska županija99,9 %
- Istarska županija99,9 %
- Zadarska županija99,8 %
- Splitsko-dalmatinska županija99,8 %
- Šibensko-kninska županija99,6 %
- Vukovarsko-srijemska županija99,4 %
- Zagrebačka županija99,2 %
- Karlovačka županija98,9 %
- Osječko-baranjska županija98,7 %
- Sisačko-moslavačka županija98,7 %
- Ličko-senjska županija98,6 %
- Međimurska županija98,4 %
- Varaždinska županija98,4 %
- Krapinsko-zagorska županija98,4 %
- Brodsko-posavska županija98,2 %
- Požeško-slavonska županija98,1 %
- Koprivničko-križevačka županija97,5 %
- Virovitičko-podravska županija97,4 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija96,3 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju”?
Prvo mjesto za „Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju” zauzima Bistra, s 100,0 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 99,0 %.