Turizam · 2021
Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane
Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane: na prvom je mjestu Tučepi s 48,3 %, a na posljednjem Radoboj s 1,6 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 6,5 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane |
|---|---|---|---|
| 1 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 48,3 % |
| 2 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 43,5 % |
| 3 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 41,1 % |
| 4 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 41,0 % |
| 5 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 39,7 % |
| 6 | Baška | Primorsko-goranska županija | 37,9 % |
| 7 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 36,3 % |
| 8 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 35,4 % |
| 9 | Baška Voda | Splitsko-dalmatinska županija | 35,1 % |
| 10 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 34,1 % |
| 11 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 31,6 % |
| 12 | Jelsa | Splitsko-dalmatinska županija | 31,5 % |
| 13 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 30,4 % |
| 14 | Rab | Primorsko-goranska županija | 30,3 % |
| 15 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 29,9 % |
| 16 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | 29,2 % |
| 17 | Mali Lošinj | Primorsko-goranska županija | 28,4 % |
| 17 | Starigrad | Zadarska županija | 28,4 % |
| 19 | Murter-Kornati | Šibensko-kninska županija | 28,1 % |
| 20 | Mljet | Dubrovačko-neretvanska županija | 27,0 % |
| 21 | Primošten | Šibensko-kninska županija | 26,8 % |
| 22 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 26,6 % |
| 23 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | 26,5 % |
| 24 | Komiža | Splitsko-dalmatinska županija | 26,2 % |
| 25 | Rakovica | Karlovačka županija | 26,1 % |
| 26 | Cres | Primorsko-goranska županija | 25,9 % |
| 27 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 25,2 % |
| 28 | Vižinada - Visinada | Istarska županija | 25,0 % |
| 29 | Makarska | Splitsko-dalmatinska županija | 24,8 % |
| 30 | Tisno | Šibensko-kninska županija | 24,5 % |
| 31 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 24,3 % |
| 32 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | 24,2 % |
| 33 | Pakoštane | Zadarska županija | 23,8 % |
| 34 | Bale - Valle | Istarska županija | 23,6 % |
| 35 | Sveti Lovreč | Istarska županija | 23,4 % |
| 36 | Malinska-Dubašnica | Primorsko-goranska županija | 23,3 % |
| 37 | Korčula | Dubrovačko-neretvanska županija | 23,1 % |
| 38 | Stari Grad | Splitsko-dalmatinska županija | 23,0 % |
| 39 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | 22,9 % |
| 40 | Punat | Primorsko-goranska županija | 22,4 % |
| 40 | Tribunj | Šibensko-kninska županija | 22,4 % |
| 40 | Umag - Umago | Istarska županija | 22,4 % |
| 43 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 22,2 % |
| 44 | Lovran | Primorsko-goranska županija | 22,0 % |
| 45 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 21,9 % |
| 46 | Mošćenička Draga | Primorsko-goranska županija | 21,8 % |
| 46 | Kanfanar | Istarska županija | 21,8 % |
| 48 | Novalja | Ličko-senjska županija | 21,7 % |
| 49 | Nin | Zadarska županija | 21,6 % |
| 49 | Orebić | Dubrovačko-neretvanska županija | 21,6 % |
| 51 | Seget | Splitsko-dalmatinska županija | 21,4 % |
| 52 | Topusko | Sisačko-moslavačka županija | 21,0 % |
| 52 | Plitvička Jezera | Ličko-senjska županija | 21,0 % |
| 52 | Pučišća | Splitsko-dalmatinska županija | 21,0 % |
| 55 | Vodice | Šibensko-kninska županija | 20,7 % |
| 56 | Supetar | Splitsko-dalmatinska županija | 20,4 % |
| 56 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 20,4 % |
| 58 | Višnjan - Visignano | Istarska županija | 20,1 % |
| 59 | Trpanj | Dubrovačko-neretvanska županija | 19,8 % |
| 60 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | 19,6 % |
| 61 | Labin | Istarska županija | 19,5 % |
| 61 | Lastovo | Dubrovačko-neretvanska županija | 19,5 % |
| 63 | Šolta | Splitsko-dalmatinska županija | 19,4 % |
| 64 | Medulin | Istarska županija | 19,3 % |
| 65 | Privlaka | Zadarska županija | 19,1 % |
| 66 | Tkon | Zadarska županija | 19,0 % |
| 67 | Vrsi | Zadarska županija | 18,9 % |
| 67 | Pirovac | Šibensko-kninska županija | 18,9 % |
| 69 | Crikvenica | Primorsko-goranska županija | 18,7 % |
| 69 | Selca | Splitsko-dalmatinska županija | 18,7 % |
| 71 | Rogoznica | Šibensko-kninska županija | 18,6 % |
| 72 | Biograd na Moru | Zadarska županija | 18,5 % |
| 72 | Sali | Zadarska županija | 18,5 % |
| 74 | Vir | Zadarska županija | 18,4 % |
| 74 | Lokvičići | Splitsko-dalmatinska županija | 18,4 % |
| 74 | Tinjan | Istarska županija | 18,4 % |
| 77 | Vrbnik | Primorsko-goranska županija | 18,3 % |
| 78 | Kolan | Zadarska županija | 18,2 % |
| 78 | Raša | Istarska županija | 18,2 % |
| 80 | Pag | Zadarska županija | 17,9 % |
| 80 | Marina | Splitsko-dalmatinska županija | 17,9 % |
| 82 | Postira | Splitsko-dalmatinska županija | 17,8 % |
| 83 | Smokvica | Dubrovačko-neretvanska županija | 17,5 % |
| 84 | Krk | Primorsko-goranska županija | 17,4 % |
| 85 | Trogir | Splitsko-dalmatinska županija | 17,2 % |
| 86 | Omišalj | Primorsko-goranska županija | 16,8 % |
| 86 | Opatija | Primorsko-goranska županija | 16,8 % |
| 88 | Pašman | Zadarska županija | 16,7 % |
| 89 | Fažana - Fasana | Istarska županija | 16,6 % |
| 90 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | 16,5 % |
| 91 | Ston | Dubrovačko-neretvanska županija | 16,4 % |
| 92 | Brtonigla - Verteneglio | Istarska županija | 16,2 % |
| 93 | Buje - Buie | Istarska županija | 15,9 % |
| 94 | Povljana | Zadarska županija | 15,8 % |
| 95 | Novi Vinodolski | Primorsko-goranska županija | 15,7 % |
| 96 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 15,6 % |
| 96 | Nerežišća | Splitsko-dalmatinska županija | 15,6 % |
| 96 | Motovun - Montona | Istarska županija | 15,6 % |
| 99 | Polača | Zadarska županija | 15,4 % |
| 99 | Sveta Nedelja | Istarska županija | 15,4 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane |
|---|---|---|---|
| 531 | Legrad | Koprivničko-križevačka županija | 2,6 % |
| 532 | Breznički Hum | Varaždinska županija | 2,5 % |
| 532 | Ljubešćica | Varaždinska županija | 2,5 % |
| 532 | Visoko | Varaždinska županija | 2,5 % |
| 532 | Orehovica | Međimurska županija | 2,5 % |
| 532 | Pribislavec | Međimurska županija | 2,5 % |
| 532 | Strahoninec | Međimurska županija | 2,5 % |
| 538 | Veliki Bukovec | Varaždinska županija | 2,4 % |
| 539 | Donji Kraljevec | Međimurska županija | 2,3 % |
| 540 | Mali Bukovec | Varaždinska županija | 2,2 % |
| 541 | Bedenica | Zagrebačka županija | 2,1 % |
| 541 | Martijanec | Varaždinska županija | 2,1 % |
| 543 | Novi Golubovec | Krapinsko-zagorska županija | 1,7 % |
| 543 | Kamanje | Karlovačka županija | 1,7 % |
| 545 | Radoboj | Krapinsko-zagorska županija | 1,6 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Dubrovačko-neretvanska županija18,7 %
- Istarska županija17,0 %
- Šibensko-kninska županija13,9 %
- Zadarska županija12,9 %
- Splitsko-dalmatinska županija12,6 %
- Ličko-senjska županija11,5 %
- Primorsko-goranska županija11,3 %
- Karlovačka županija6,9 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija6,8 %
- Vukovarsko-srijemska županija6,7 %
- Požeško-slavonska županija6,4 %
- Osječko-baranjska županija5,9 %
- Brodsko-posavska županija5,6 %
- Virovitičko-podravska županija5,6 %
- Sisačko-moslavačka županija5,2 %
- Grad Zagreb4,9 %
- Krapinsko-zagorska županija4,8 %
- Zagrebačka županija4,7 %
- Koprivničko-križevačka županija4,5 %
- Međimurska županija3,9 %
- Varaždinska županija3,8 %
Ostale rang-liste na istu temu
Noćenja turista u godiniNoćenja turista po stanovniku u godiniNoćenja turista u komercijalnom smještajuDolasci turista u komercijalnom smještajuNoćenja turista po stanovnikuProsječan broj noćenja po dolaskuUdio noćenja stranih turistaBroj postelja u komercijalnom smještajuPostelje na 1000 stanovnikaUdio postelja u hotelima i sličnom smještajuUdio postelja u kampovima
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane”?
Prvo mjesto za „Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane” zauzima Tučepi, s 48,3 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 6,5 %.