Gospodarstvo · 2021
Udio zaposlenih u građevinarstvu: rang-lista lokalnih jedinica
Udio zaposlenih u građevinarstvu: na prvom je mjestu Slivno s 48,0 %, a na posljednjem Kali s 1,9 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 9,0 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih u građevinarstvu |
|---|---|---|---|
| 1 | Slivno | Dubrovačko-neretvanska županija | 48,0 % |
| 2 | Đulovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 35,5 % |
| 3 | Donja Voća | Varaždinska županija | 24,1 % |
| 4 | Podturen | Međimurska županija | 24,0 % |
| 5 | Gornja Rijeka | Koprivničko-križevačka županija | 23,9 % |
| 6 | Voćin | Virovitičko-podravska županija | 23,7 % |
| 7 | Podbablje | Splitsko-dalmatinska županija | 22,7 % |
| 8 | Ston | Dubrovačko-neretvanska županija | 22,5 % |
| 9 | Budinščina | Krapinsko-zagorska županija | 22,2 % |
| 10 | Koška | Osječko-baranjska županija | 21,1 % |
| 11 | Bednja | Varaždinska županija | 20,9 % |
| 12 | Punitovci | Osječko-baranjska županija | 20,8 % |
| 13 | Klenovnik | Varaždinska županija | 20,4 % |
| 14 | Tounj | Karlovačka županija | 20,1 % |
| 15 | Zagvozd | Splitsko-dalmatinska županija | 19,7 % |
| 16 | Mače | Krapinsko-zagorska županija | 19,6 % |
| 16 | Otok | Splitsko-dalmatinska županija | 19,6 % |
| 18 | Slavonski Šamac | Brodsko-posavska županija | 19,3 % |
| 19 | Trilj | Splitsko-dalmatinska županija | 18,8 % |
| 20 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | 18,5 % |
| 21 | Karojba | Istarska županija | 18,3 % |
| 21 | Domašinec | Međimurska županija | 18,3 % |
| 21 | Selnica | Međimurska županija | 18,3 % |
| 24 | Kalnik | Koprivničko-križevačka županija | 18,2 % |
| 25 | Cestica | Varaždinska županija | 18,1 % |
| 26 | Sikirevci | Brodsko-posavska županija | 17,9 % |
| 26 | Lovreć | Splitsko-dalmatinska županija | 17,9 % |
| 28 | Sunja | Sisačko-moslavačka županija | 17,7 % |
| 28 | Lepoglava | Varaždinska županija | 17,7 % |
| 30 | Goričan | Međimurska županija | 17,5 % |
| 31 | Hrašćina | Krapinsko-zagorska županija | 17,2 % |
| 31 | Runovići | Splitsko-dalmatinska županija | 17,2 % |
| 33 | Dekanovec | Međimurska županija | 17,0 % |
| 34 | Velika Kopanica | Brodsko-posavska županija | 16,9 % |
| 34 | Privlaka | Vukovarsko-srijemska županija | 16,9 % |
| 36 | Brckovljani | Zagrebačka županija | 16,8 % |
| 36 | Gračišće | Istarska županija | 16,8 % |
| 38 | Viškovci | Osječko-baranjska županija | 16,7 % |
| 38 | Vratišinec | Međimurska županija | 16,7 % |
| 40 | Vojnić | Karlovačka županija | 16,4 % |
| 40 | Vir | Zadarska županija | 16,4 % |
| 40 | Orehovica | Međimurska županija | 16,4 % |
| 43 | Mihovljan | Krapinsko-zagorska županija | 16,2 % |
| 43 | Proložac | Splitsko-dalmatinska županija | 16,2 % |
| 45 | Motovun - Montona | Istarska županija | 16,1 % |
| 46 | Lobor | Krapinsko-zagorska županija | 16,0 % |
| 46 | Mursko Središće | Međimurska županija | 16,0 % |
| 48 | Lukač | Virovitičko-podravska županija | 15,6 % |
| 49 | Bedekovčina | Krapinsko-zagorska županija | 15,5 % |
| 49 | Virje | Koprivničko-križevačka županija | 15,5 % |
| 49 | Davor | Brodsko-posavska županija | 15,5 % |
| 49 | Okučani | Brodsko-posavska županija | 15,5 % |
| 53 | Breznica | Varaždinska županija | 15,4 % |
| 53 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 15,4 % |
| 55 | Gornja Vrba | Brodsko-posavska županija | 15,3 % |
| 56 | Petrovsko | Krapinsko-zagorska županija | 15,2 % |
| 56 | Hrvace | Splitsko-dalmatinska županija | 15,2 % |
| 58 | Zlatar | Krapinsko-zagorska županija | 15,1 % |
| 58 | Stankovci | Zadarska županija | 15,1 % |
| 60 | Plaški | Karlovačka županija | 15,0 % |
| 61 | Tuhelj | Krapinsko-zagorska županija | 14,9 % |
| 61 | Bebrina | Brodsko-posavska županija | 14,9 % |
| 63 | Kamanje | Karlovačka županija | 14,7 % |
| 64 | Lupoglav | Istarska županija | 14,6 % |
| 65 | Jasenice | Zadarska županija | 14,5 % |
| 65 | Borovo | Vukovarsko-srijemska županija | 14,5 % |
| 65 | Lokvičići | Splitsko-dalmatinska županija | 14,5 % |
| 65 | Šestanovac | Splitsko-dalmatinska županija | 14,5 % |
| 65 | Sveti Martin na Muri | Međimurska županija | 14,5 % |
| 70 | Jesenje | Krapinsko-zagorska županija | 14,4 % |
| 70 | Krnjak | Karlovačka županija | 14,4 % |
| 72 | Vinica | Varaždinska županija | 14,3 % |
| 72 | Podgorač | Osječko-baranjska županija | 14,3 % |
| 72 | Semeljci | Osječko-baranjska županija | 14,3 % |
| 72 | Cerna | Vukovarsko-srijemska županija | 14,3 % |
| 76 | Gorjani | Osječko-baranjska županija | 14,2 % |
| 76 | Cista Provo | Splitsko-dalmatinska županija | 14,2 % |
| 76 | Sveti Petar u Šumi | Istarska županija | 14,2 % |
| 79 | Rovišće | Bjelovarsko-bilogorska županija | 14,0 % |
| 80 | Veliko Trgovišće | Krapinsko-zagorska županija | 13,9 % |
| 80 | Visoko | Varaždinska županija | 13,9 % |
| 80 | Žminj | Istarska županija | 13,9 % |
| 83 | Novi Marof | Varaždinska županija | 13,8 % |
| 83 | Vladislavci | Osječko-baranjska županija | 13,8 % |
| 85 | Sveti Petar Orehovec | Koprivničko-križevačka županija | 13,7 % |
| 86 | Dežanovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 13,6 % |
| 87 | Kotoriba | Međimurska županija | 13,5 % |
| 88 | Mala Subotica | Međimurska županija | 13,4 % |
| 89 | Krk | Primorsko-goranska županija | 13,3 % |
| 89 | Cerovlje | Istarska županija | 13,3 % |
| 91 | Orle | Zagrebačka županija | 13,2 % |
| 91 | Barilović | Karlovačka županija | 13,2 % |
| 91 | Netretić | Karlovačka županija | 13,2 % |
| 94 | Donji Vidovec | Međimurska županija | 13,1 % |
| 95 | Sveti Križ Začretje | Krapinsko-zagorska županija | 13,0 % |
| 95 | Jasenovac | Sisačko-moslavačka županija | 13,0 % |
| 95 | Bosiljevo | Karlovačka županija | 13,0 % |
| 95 | Satnica Đakovačka | Osječko-baranjska županija | 13,0 % |
| 95 | Babina Greda | Vukovarsko-srijemska županija | 13,0 % |
| 100 | Klanjec | Krapinsko-zagorska županija | 12,8 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio zaposlenih u građevinarstvu |
|---|---|---|---|
| 531 | Udbina | Ličko-senjska županija | 3,5 % |
| 531 | Tribunj | Šibensko-kninska županija | 3,5 % |
| 533 | Kolan | Zadarska županija | 3,4 % |
| 534 | Tkon | Zadarska županija | 3,3 % |
| 535 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 3,2 % |
| 535 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 3,2 % |
| 537 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 3,0 % |
| 538 | Ploče | Dubrovačko-neretvanska županija | 2,6 % |
| 539 | Lovas | Vukovarsko-srijemska županija | 2,5 % |
| 539 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 2,5 % |
| 541 | Primošten | Šibensko-kninska županija | 2,3 % |
| 541 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 2,3 % |
| 541 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 2,3 % |
| 544 | Murter-Kornati | Šibensko-kninska županija | 2,0 % |
| 545 | Kali | Zadarska županija | 1,9 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Međimurska županija11,7 %
- Krapinsko-zagorska županija11,4 %
- Varaždinska županija10,3 %
- Brodsko-posavska županija10,0 %
- Istarska županija8,7 %
- Karlovačka županija8,5 %
- Sisačko-moslavačka županija8,5 %
- Koprivničko-križevačka županija8,4 %
- Vukovarsko-srijemska županija8,3 %
- Požeško-slavonska županija8,2 %
- Zagrebačka županija8,2 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija8,2 %
- Osječko-baranjska županija8,1 %
- Virovitičko-podravska županija8,1 %
- Splitsko-dalmatinska županija7,9 %
- Ličko-senjska županija7,8 %
- Zadarska županija7,3 %
- Primorsko-goranska županija7,2 %
- Dubrovačko-neretvanska županija6,5 %
- Šibensko-kninska županija6,4 %
- Grad Zagreb5,1 %
Ostale rang-liste na istu temu
Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvuUdio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodomNeto dohodak po stanovniku (godišnje)Prosječna godišnja neto plaća po zaposlenikuProsječna godišnja neto mirovina po umirovljenikuZaposlenici s plaćom na 1000 stanovnikaUmirovljenici na 1000 stanovnika
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio zaposlenih u građevinarstvu”?
Prvo mjesto za „Udio zaposlenih u građevinarstvu” zauzima Slivno, s 48,0 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio zaposlenih u građevinarstvu”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 9,0 %.