Stanovanje · 2021
Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje
Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje: na prvom je mjestu Ervenik s 68,9 %, a na posljednjem Kolan s 4,7 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 25,9 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje |
|---|---|---|---|
| 1 | Ervenik | Šibensko-kninska županija | 68,9 % |
| 2 | Biskupija | Šibensko-kninska županija | 65,9 % |
| 3 | Jasenice | Zadarska županija | 65,1 % |
| 4 | Zagvozd | Splitsko-dalmatinska županija | 63,7 % |
| 5 | Unešić | Šibensko-kninska županija | 61,3 % |
| 6 | Rogoznica | Šibensko-kninska županija | 60,7 % |
| 7 | Donji Lapac | Ličko-senjska županija | 60,5 % |
| 8 | Vrhovine | Ličko-senjska županija | 59,4 % |
| 9 | Dvor | Sisačko-moslavačka županija | 58,6 % |
| 10 | Glina | Sisačko-moslavačka županija | 57,1 % |
| 10 | Topusko | Sisačko-moslavačka županija | 57,1 % |
| 10 | Udbina | Ličko-senjska županija | 57,1 % |
| 10 | Jelsa | Splitsko-dalmatinska županija | 57,1 % |
| 14 | Šestanovac | Splitsko-dalmatinska županija | 56,7 % |
| 15 | Cista Provo | Splitsko-dalmatinska županija | 54,1 % |
| 16 | Perušić | Ličko-senjska županija | 53,4 % |
| 17 | Majur | Sisačko-moslavačka županija | 53,2 % |
| 18 | Kistanje | Šibensko-kninska županija | 52,3 % |
| 19 | Gvozd | Sisačko-moslavačka županija | 51,8 % |
| 20 | Sunja | Sisačko-moslavačka županija | 49,7 % |
| 21 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | 48,7 % |
| 22 | Gračac | Zadarska županija | 48,6 % |
| 22 | Lokvičići | Splitsko-dalmatinska županija | 48,6 % |
| 24 | Tounj | Karlovačka županija | 48,4 % |
| 24 | Ružić | Šibensko-kninska županija | 48,4 % |
| 26 | Stara Gradiška | Brodsko-posavska županija | 48,3 % |
| 26 | Muć | Splitsko-dalmatinska županija | 48,3 % |
| 28 | Senj | Ličko-senjska županija | 47,7 % |
| 29 | Polača | Zadarska županija | 47,6 % |
| 30 | Drniš | Šibensko-kninska županija | 47,0 % |
| 31 | Preseka | Zagrebačka županija | 46,4 % |
| 32 | Smokvica | Dubrovačko-neretvanska županija | 46,1 % |
| 33 | Jasenovac | Sisačko-moslavačka županija | 46,0 % |
| 34 | Dragalić | Brodsko-posavska županija | 45,6 % |
| 35 | Cetingrad | Karlovačka županija | 45,4 % |
| 36 | Velika Pisanica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 45,0 % |
| 37 | Čaglin | Požeško-slavonska županija | 44,8 % |
| 38 | Plaški | Karlovačka županija | 44,0 % |
| 38 | Zmijavci | Splitsko-dalmatinska županija | 44,0 % |
| 40 | Đulovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 43,6 % |
| 40 | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | 43,6 % |
| 42 | Marina | Splitsko-dalmatinska županija | 43,5 % |
| 43 | Proložac | Splitsko-dalmatinska županija | 42,9 % |
| 44 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 42,8 % |
| 45 | Voćin | Virovitičko-podravska županija | 41,6 % |
| 46 | Velika Trnovitica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 41,5 % |
| 46 | Viljevo | Osječko-baranjska županija | 41,5 % |
| 48 | Okučani | Brodsko-posavska županija | 40,8 % |
| 49 | Lipik | Požeško-slavonska županija | 40,7 % |
| 50 | Dicmo | Splitsko-dalmatinska županija | 40,5 % |
| 51 | Oprtalj - Portole | Istarska županija | 40,3 % |
| 52 | Brod Moravice | Primorsko-goranska županija | 40,2 % |
| 52 | Draž | Osječko-baranjska županija | 40,2 % |
| 54 | Virje | Koprivničko-križevačka županija | 40,1 % |
| 54 | Pakrac | Požeško-slavonska županija | 40,1 % |
| 56 | Žumberak | Zagrebačka županija | 39,9 % |
| 56 | Bosiljevo | Karlovačka županija | 39,9 % |
| 58 | Brinje | Ličko-senjska županija | 39,8 % |
| 59 | Netretić | Karlovačka županija | 39,7 % |
| 59 | Knin | Šibensko-kninska županija | 39,7 % |
| 61 | Brestovac | Požeško-slavonska županija | 39,3 % |
| 62 | Slunj | Karlovačka županija | 39,2 % |
| 62 | Stankovci | Zadarska županija | 39,2 % |
| 64 | Zagorska Sela | Krapinsko-zagorska županija | 39,1 % |
| 64 | Gospić | Ličko-senjska županija | 39,1 % |
| 66 | Vojnić | Karlovačka županija | 39,0 % |
| 67 | Plitvička Jezera | Ličko-senjska županija | 38,9 % |
| 68 | Nova Bukovica | Virovitičko-podravska županija | 38,8 % |
| 69 | Novi Golubovec | Krapinsko-zagorska županija | 38,7 % |
| 70 | Benkovac | Zadarska županija | 38,3 % |
| 71 | Donji Kukuruzari | Sisačko-moslavačka županija | 38,1 % |
| 71 | Promina | Šibensko-kninska županija | 38,1 % |
| 71 | Postira | Splitsko-dalmatinska županija | 38,1 % |
| 74 | Čačinci | Virovitičko-podravska županija | 37,9 % |
| 75 | Rakovec | Zagrebačka županija | 37,7 % |
| 75 | Otočac | Ličko-senjska županija | 37,7 % |
| 75 | Runovići | Splitsko-dalmatinska županija | 37,7 % |
| 75 | Gornji Mihaljevec | Međimurska županija | 37,7 % |
| 79 | Bilice | Šibensko-kninska županija | 37,6 % |
| 80 | Dežanovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 37,5 % |
| 80 | Šandrovac | Bjelovarsko-bilogorska županija | 37,5 % |
| 82 | Petlovac | Osječko-baranjska županija | 37,3 % |
| 83 | Rovišće | Bjelovarsko-bilogorska županija | 37,1 % |
| 83 | Vrbje | Brodsko-posavska županija | 37,1 % |
| 83 | Vrbanja | Vukovarsko-srijemska županija | 37,1 % |
| 86 | Končanica | Bjelovarsko-bilogorska županija | 37,0 % |
| 86 | Lovas | Vukovarsko-srijemska županija | 37,0 % |
| 86 | Nijemci | Vukovarsko-srijemska županija | 37,0 % |
| 89 | Gornji Bogićevci | Brodsko-posavska županija | 36,8 % |
| 89 | Murter-Kornati | Šibensko-kninska županija | 36,8 % |
| 91 | Markušica | Vukovarsko-srijemska županija | 36,6 % |
| 92 | Crnac | Virovitičko-podravska županija | 36,4 % |
| 92 | Kula Norinska | Dubrovačko-neretvanska županija | 36,4 % |
| 94 | Vrbovsko | Primorsko-goranska županija | 36,1 % |
| 94 | Lišane Ostrovičke | Zadarska županija | 36,1 % |
| 96 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 36,0 % |
| 97 | Mošćenička Draga | Primorsko-goranska županija | 35,9 % |
| 97 | Čađavica | Virovitičko-podravska županija | 35,9 % |
| 99 | Podbablje | Splitsko-dalmatinska županija | 35,7 % |
| 99 | Blato | Dubrovačko-neretvanska županija | 35,7 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje |
|---|---|---|---|
| 531 | Gornji Kneginec | Varaždinska županija | 11,4 % |
| 532 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 11,1 % |
| 532 | Šenkovec | Međimurska županija | 11,1 % |
| 534 | Sveti Ilija | Varaždinska županija | 10,3 % |
| 535 | Ludbreg | Varaždinska županija | 10,1 % |
| 536 | Sali | Zadarska županija | 10,0 % |
| 536 | Tkon | Zadarska županija | 10,0 % |
| 538 | Vidovec | Varaždinska županija | 9,9 % |
| 539 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 9,5 % |
| 540 | Strahoninec | Međimurska županija | 9,4 % |
| 541 | Beretinec | Varaždinska županija | 8,1 % |
| 542 | Baška | Primorsko-goranska županija | 7,2 % |
| 543 | Novalja | Ličko-senjska županija | 6,9 % |
| 544 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 4,9 % |
| 545 | Kolan | Zadarska županija | 4,7 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Ličko-senjska županija38,7 %
- Šibensko-kninska županija35,1 %
- Sisačko-moslavačka županija29,2 %
- Požeško-slavonska županija28,6 %
- Zadarska županija27,9 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija27,2 %
- Karlovačka županija27,1 %
- Vukovarsko-srijemska županija26,4 %
- Virovitičko-podravska županija26,1 %
- Splitsko-dalmatinska županija25,6 %
- Brodsko-posavska županija24,7 %
- Istarska županija23,6 %
- Osječko-baranjska županija23,3 %
- Dubrovačko-neretvanska županija23,3 %
- Koprivničko-križevačka županija23,2 %
- Grad Zagreb21,4 %
- Krapinsko-zagorska županija21,4 %
- Primorsko-goranska županija21,1 %
- Zagrebačka županija19,7 %
- Međimurska županija18,9 %
- Varaždinska županija18,3 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje”?
Prvo mjesto za „Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje” zauzima Ervenik, s 68,9 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 545) iznosi 25,9 %.