Stanovništvo · 2025
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika: rang-lista lokalnih jedinica
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika: na prvom je mjestu Vir s 73,0 ‰, a na posljednjem Lovas s −35,4 ‰. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 546) iznosi 3,1 ‰. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika |
|---|---|---|---|
| 1 | Vir | Zadarska županija | 73,0 ‰ |
| 2 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | 61,4 ‰ |
| 3 | Rogoznica | Šibensko-kninska županija | 60,7 ‰ |
| 4 | Povljana | Zadarska županija | 60,6 ‰ |
| 5 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 51,7 ‰ |
| 6 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | 51,1 ‰ |
| 7 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 48,1 ‰ |
| 8 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 47,7 ‰ |
| 9 | Baška Voda | Splitsko-dalmatinska županija | 41,5 ‰ |
| 10 | Komiža | Splitsko-dalmatinska županija | 39,8 ‰ |
| 11 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 39,6 ‰ |
| 12 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 39,3 ‰ |
| 13 | Mali Lošinj | Primorsko-goranska županija | 38,9 ‰ |
| 14 | Malinska-Dubašnica | Primorsko-goranska županija | 38,6 ‰ |
| 15 | Privlaka | Zadarska županija | 38,3 ‰ |
| 16 | Vodice | Šibensko-kninska županija | 37,9 ‰ |
| 17 | Desinić | Krapinsko-zagorska županija | 37,5 ‰ |
| 18 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 36,5 ‰ |
| 19 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 35,1 ‰ |
| 20 | Cres | Primorsko-goranska županija | 34,7 ‰ |
| 21 | Nin | Zadarska županija | 33,8 ‰ |
| 22 | Novalja | Ličko-senjska županija | 33,4 ‰ |
| 23 | Stari Grad | Splitsko-dalmatinska županija | 32,9 ‰ |
| 24 | Krk | Primorsko-goranska županija | 32,8 ‰ |
| 25 | Vrhovine | Ličko-senjska županija | 31,2 ‰ |
| 26 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 29,4 ‰ |
| 27 | Baška | Primorsko-goranska županija | 29,0 ‰ |
| 27 | Klis | Splitsko-dalmatinska županija | 29,0 ‰ |
| 29 | Svetvinčenat | Istarska županija | 28,3 ‰ |
| 30 | Lovinac | Ličko-senjska županija | 28,2 ‰ |
| 30 | Seget | Splitsko-dalmatinska županija | 28,2 ‰ |
| 32 | Jasenice | Zadarska županija | 27,7 ‰ |
| 32 | Medulin | Istarska županija | 27,7 ‰ |
| 32 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | 27,7 ‰ |
| 35 | Donji Lapac | Ličko-senjska županija | 27,5 ‰ |
| 36 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 27,3 ‰ |
| 37 | Sveti Petar u Šumi | Istarska županija | 27,0 ‰ |
| 38 | Biograd na Moru | Zadarska županija | 26,9 ‰ |
| 39 | Murter-Kornati | Šibensko-kninska županija | 25,7 ‰ |
| 39 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 25,7 ‰ |
| 39 | Lastovo | Dubrovačko-neretvanska županija | 25,7 ‰ |
| 42 | Ližnjan - Lisignano | Istarska županija | 25,1 ‰ |
| 43 | Kukljica | Zadarska županija | 25,0 ‰ |
| 44 | Nerežišća | Splitsko-dalmatinska županija | 24,8 ‰ |
| 45 | Feričanci | Osječko-baranjska županija | 24,7 ‰ |
| 45 | Bilice | Šibensko-kninska županija | 24,7 ‰ |
| 47 | Vinodolska općina | Primorsko-goranska županija | 23,5 ‰ |
| 48 | Perušić | Ličko-senjska županija | 23,3 ‰ |
| 49 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 22,9 ‰ |
| 50 | Mrkopalj | Primorsko-goranska županija | 22,7 ‰ |
| 51 | Opuzen | Dubrovačko-neretvanska županija | 22,6 ‰ |
| 52 | Punat | Primorsko-goranska županija | 22,5 ‰ |
| 53 | Bistra | Zagrebačka županija | 22,4 ‰ |
| 53 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 22,4 ‰ |
| 55 | Omišalj | Primorsko-goranska županija | 22,2 ‰ |
| 56 | Lišane Ostrovičke | Zadarska županija | 21,9 ‰ |
| 57 | Ražanac | Zadarska županija | 21,6 ‰ |
| 58 | Tribunj | Šibensko-kninska županija | 21,5 ‰ |
| 59 | Grožnjan - Grisignana | Istarska županija | 21,3 ‰ |
| 60 | Otočac | Ličko-senjska županija | 21,2 ‰ |
| 60 | Motovun - Montona | Istarska županija | 21,2 ‰ |
| 62 | Kaštelir - Labinci - Castelliere-S. Domenica | Istarska županija | 21,1 ‰ |
| 62 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 21,1 ‰ |
| 62 | Strahoninec | Međimurska županija | 21,1 ‰ |
| 65 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 21,0 ‰ |
| 66 | Bale - Valle | Istarska županija | 20,7 ‰ |
| 67 | Brtonigla - Verteneglio | Istarska županija | 20,5 ‰ |
| 68 | Plitvička Jezera | Ličko-senjska županija | 20,1 ‰ |
| 69 | Stupnik | Zagrebačka županija | 20,0 ‰ |
| 70 | Donja Stubica | Krapinsko-zagorska županija | 19,9 ‰ |
| 70 | Lovran | Primorsko-goranska županija | 19,9 ‰ |
| 70 | Kanfanar | Istarska županija | 19,9 ‰ |
| 73 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 19,8 ‰ |
| 74 | Lasinja | Karlovačka županija | 19,7 ‰ |
| 75 | Pašman | Zadarska županija | 19,3 ‰ |
| 75 | Vodnjan - Dignano | Istarska županija | 19,3 ‰ |
| 77 | Starigrad | Zadarska županija | 19,2 ‰ |
| 77 | Fažana - Fasana | Istarska županija | 19,2 ‰ |
| 79 | Lokvičići | Splitsko-dalmatinska županija | 19,1 ‰ |
| 80 | Sali | Zadarska županija | 18,7 ‰ |
| 81 | Žumberak | Zagrebačka županija | 18,6 ‰ |
| 82 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 18,4 ‰ |
| 83 | Zagvozd | Splitsko-dalmatinska županija | 18,1 ‰ |
| 84 | Umag - Umago | Istarska županija | 18,0 ‰ |
| 85 | Žminj | Istarska županija | 17,9 ‰ |
| 86 | Zemunik Donji | Zadarska županija | 17,7 ‰ |
| 87 | Vrsi | Zadarska županija | 17,6 ‰ |
| 88 | Blato | Dubrovačko-neretvanska županija | 17,5 ‰ |
| 89 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 17,4 ‰ |
| 90 | Primošten | Šibensko-kninska županija | 17,3 ‰ |
| 90 | Kaštela | Splitsko-dalmatinska županija | 17,3 ‰ |
| 92 | Sveti Filip i Jakov | Zadarska županija | 16,7 ‰ |
| 92 | Makarska | Splitsko-dalmatinska županija | 16,7 ‰ |
| 94 | Višnjan - Visignano | Istarska županija | 16,6 ‰ |
| 95 | Sveta Nedelja | Zagrebačka županija | 16,5 ‰ |
| 95 | Slivno | Dubrovačko-neretvanska županija | 16,5 ‰ |
| 97 | Koprivnički Bregi | Koprivničko-križevačka županija | 16,4 ‰ |
| 98 | Dugopolje | Splitsko-dalmatinska županija | 16,3 ‰ |
| 98 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | 16,3 ‰ |
| 100 | Kravarsko | Zagrebačka županija | 16,2 ‰ |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika |
|---|---|---|---|
| 532 | Goričan | Međimurska županija | −18,7 ‰ |
| 533 | Cetingrad | Karlovačka županija | −19,0 ‰ |
| 534 | Hrvatska Dubica | Sisačko-moslavačka županija | −19,1 ‰ |
| 535 | Popovac | Osječko-baranjska županija | −20,0 ‰ |
| 536 | Vođinci | Vukovarsko-srijemska županija | −20,8 ‰ |
| 537 | Petrijanec | Varaždinska županija | −20,9 ‰ |
| 538 | Lupoglav | Istarska županija | −21,2 ‰ |
| 539 | Drnje | Koprivničko-križevačka županija | −21,4 ‰ |
| 540 | Štitar | Vukovarsko-srijemska županija | −22,0 ‰ |
| 541 | Zdenci | Virovitičko-podravska županija | −22,1 ‰ |
| 542 | Trnava | Osječko-baranjska županija | −22,3 ‰ |
| 543 | Vrbje | Brodsko-posavska županija | −22,5 ‰ |
| 544 | Gornji Bogićevci | Brodsko-posavska županija | −24,7 ‰ |
| 545 | Gunja | Vukovarsko-srijemska županija | −27,5 ‰ |
| 546 | Lovas | Vukovarsko-srijemska županija | −35,4 ‰ |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Ličko-senjska županija17,8 ‰
- Istarska županija15,8 ‰
- Zadarska županija14,0 ‰
- Šibensko-kninska županija13,0 ‰
- Zagrebačka županija11,1 ‰
- Dubrovačko-neretvanska županija9,4 ‰
- Primorsko-goranska županija9,1 ‰
- Splitsko-dalmatinska županija6,9 ‰
- Grad Zagreb3,1 ‰
- Osječko-baranjska županija1,6 ‰
- Krapinsko-zagorska županija0,9 ‰
- Međimurska županija0,6 ‰
- Varaždinska županija0,5 ‰
- Vukovarsko-srijemska županija−0,5 ‰
- Bjelovarsko-bilogorska županija−0,8 ‰
- Karlovačka županija−0,9 ‰
- Brodsko-posavska županija−1,6 ‰
- Požeško-slavonska županija−1,9 ‰
- Koprivničko-križevačka županija−2,0 ‰
- Virovitičko-podravska županija−2,5 ‰
- Sisačko-moslavačka županija−4,2 ‰
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika”?
Prvo mjesto za „Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika” zauzima Vir, s 73,0 ‰.
Koliki je medijan za pokazatelj „Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 546) iznosi 3,1 ‰.