Molve: stanovništvo i statistika
Molve: stanovništvo 1.677 (2025), površina 46,4 km², gustoća naseljenosti 36,1 stanovnika/km². Po broju stanovnika zauzima 395. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556). Broj stanovnika se smanjuje: −16,1 % između 2015. i 2025.
- Stanovništvo: 1.677
- 46,4 km²
- 36 stanovnika/km²
Molve u brojkama
Ključne informacije
Koprivničko-križevačka županija: Molve je na 16. mjestu po broju stanovnika među lokalnim jedinicama županije (njih 25).
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika: Molve ima −14,3 ‰, u usporedbi s prosjekom od −2,0 ‰ (Koprivničko-križevačka županija) i državnim prosjekom od 5,0 ‰.
Kretanje broja stanovnika: Molve
Molve: 2015. godine broj stanovnika iznosio je 1.998, a 2025. godine 1.677.
| Godina | Stanovništvo |
|---|---|
| 2020 | 1.800 |
| 2021 | 1.754 |
| 2022 | 1.734 |
| 2023 | 1.721 |
| 2024 | 1.713 |
| 2025 | 1.677 |
Jeste li znali?
- „Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja”: vrijednost je niža nego kod 95 % lokalnih jedinica.
- „Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika”: vrijednost je niža nego kod 95 % lokalnih jedinica.
- „Dovršeni stanovi u godini”: vrijednost je niža nego kod 91 % lokalnih jedinica.
- Površina odgovara otprilike sljedećem broju nogometnih igrališta: 6.499.
- Gustoća naseljenosti 3,1 puta je manja od državnog prosjeka.
- Najbliža naseljenija lokalna jedinica: Virje (3.647 st.), udaljena 5,7 km.
Svi pokazatelji: Molve
Vrijednost za lokalnu jedinicu, zatim prosjek županije i državni medijan (za brojeve: ukupni zbrojevi za županiju i za Hrvatsku). Mjerač prikazuje položaj lokalne jedinice između najniže i najviše vrijednosti u državi.
Stanovništvo
| Pokazatelj | Molve | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječna starost stanovništva (2021) | 43,2 god. | 44,2 god. | 44,8 god. | 430. mjesto od 545 | |
| Udio stanovnika starih 65 i više godina (2021) | 21,0 % | 22,0 % | 22,9 % | 399. mjesto od 545 | |
| Udio djece do 14 godina (2021) | 15,3 % | 14,4 % | 13,7 % | 97. mjesto od 545 | |
| Prirodni prirast na 1000 stanovnika (2024) | −13,4 ‰ | −6,5 ‰ | −6,8 ‰ | 466. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika (2025) | −14,3 ‰ | −2,0 ‰ | 3,1 ‰ | 520. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika (2025) | 1,2 ‰ | 0,3 ‰ | 3,7 ‰ | 376. mjesto od 546 |
Stanovanje
| Pokazatelj | Molve | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Broj stambenih jedinica (stanova) (2021) | 985 | 58.204 | 2.390.500 | 426. mjesto od 545 | |
| Stanova na 1000 stanovnika (2021) | 557 | 574 | 604 | 322. mjesto od 545 | |
| Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje (2021) | 16,5 % | 14,8 % | 7,9 % | 179. mjesto od 545 | |
| Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje (2021) | 25,7 % | 23,2 % | 25,9 % | 279. mjesto od 545 | |
| Prosječna površina nastanjenog stana (2021) | 108,1 m² | 107,8 m² | 100,4 m² | 154. mjesto od 545 | |
| Dovršeni stanovi u godini (2024) | 0 | 177 | 16.654 | 445. mjesto od 546 | |
| Dovršeni stanovi 2020.–2024. na 1000 stanovnika (2024) | 2,3 | 8,6 | 7,2 | 478. mjesto od 546 | |
| Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju (2021) | 97,9 % | 97,5 % | 99,0 % | 362. mjesto od 545 |
Energija
| Pokazatelj | Molve | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom (2021) | 55,8 % | 54,4 % | 12,8 % | 110. mjesto od 545 | |
| Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom (2021) | 17,8 % | 27,0 % | 31,3 % | 434. mjesto od 545 |
Gospodarstvo
| Pokazatelj | Molve | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu (2021) | 25,1 % | 11,5 % | 6,0 % | 49. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom (2021) | 24,8 % | 28,0 % | 19,5 % | 173. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u građevinarstvu (2021) | 6,8 % | 8,4 % | 9,0 % | 408. mjesto od 545 | |
| Neto dohodak po stanovniku (godišnje) (2025) | 6.693 € | 8.238 € | 7.821 € | 452. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku (2025) | 10.488 € | 11.590 € | 11.010 € | 369. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku (2025) | 5.411 € | 6.259 € | 6.391 € | 452. mjesto od 546 | |
| Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika (2025) | 432 | 475 | 456 | 345. mjesto od 546 | |
| Umirovljenici na 1000 stanovnika (2025) | 293 | 294 | 302 | 310. mjesto od 546 |
Zapošljavanje
| Pokazatelj | Molve | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Stopa nezaposlenosti (2021) | 4,9 % | 4,9 % | 4,6 % | 255. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina (2021) | 46,4 % | 47,0 % | 45,2 % | 234. mjesto od 545 | |
| Zaposleni u pravnim osobama (2024) | 278 | 26.407 | 1.262.193 | 322. mjesto od 546 | |
| Zaposleni u pravnim osobama na 1000 stanovnika (2024) | 162 | 267 | 150 | 250. mjesto od 546 | |
| Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada (2021) | 52,3 % | 41,1 % | 55,5 % | 307. mjesto od 545 |
Turizam
| Pokazatelj | Molve | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane (2021) | 4,2 % | 4,5 % | 6,5 % | 445. mjesto od 545 |
Društvo
| Pokazatelj | Molve | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječan broj članova kućanstva u nastanjenom stanu (2021) | 3,13 | 2,92 | 2,75 | 84. mjesto od 545 |
Obrazovanje
| Pokazatelj | Molve | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja (2025/2026) | 0 | 56 | 1.794 | 494. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima (2025/2026) | 0 | 3.874 | 158.685 | 494. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima na 1000 stanovnika (2025/2026) | 0 | 39 | 35 | 494. mjesto od 546 | |
| Osnovne škole (2025/2026) | 2 | 86 | 1.925 | 242. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola (2025/2026) | 123 | 7.732 | 291.355 | 374. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika (2025/2026) | 73 | 79 | 72 | 250. mjesto od 546 | |
| Učenika po učitelju u osnovnim školama (2025/2026) | 5,1 | 8,6 | 6,3 | 361. mjesto od 534 | |
| Studenti prema mjestu stalnog prebivališta (2025/2026) | 49 | 3.249 | 139.372 | 348. mjesto od 546 | |
| Studenti na 1000 stanovnika (prema prebivalištu) (2025/2026) | 29 | 33 | 28 | 228. mjesto od 546 | |
| Udio stanovnika starijih od 15 godina s visokim obrazovanjem (2021) | 9,7 % | 16,7 % | 13,0 % | 390. mjesto od 545 |
Molve: pokazatelji kroz vrijeme
Pokazatelji dostupni za više godina. Prijeđite mišem preko grafikona ili ga dodirnite da pročitate vrijednost za svaku godinu.
Prirodni prirast na 1000 stanovnika
−13,4 ‰ u 2024, u usporedbi s −8,7 ‰ u 2022
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika
−14,3 ‰ u 2025, u usporedbi s −11,5 ‰ u 2015
Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika
1,2 ‰ u 2025, u usporedbi s −4,5 ‰ u 2015
Dovršeni stanovi u godini
0 u 2024, u usporedbi s 3 u 2011
Neto dohodak po stanovniku (godišnje)
6.693 € u 2025, u usporedbi s 4.092 € u 2022
Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku
10.488 € u 2025, u usporedbi s 6.922 € u 2022
Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku
5.411 € u 2025, u usporedbi s 3.259 € u 2022
Zaposleni u pravnim osobama
278 u 2024, u usporedbi s 284 u 2011
Noćenja turista u godini
0 u 2015, u usporedbi s 0 u 2012
Gdje je Molve?
Česta pitanja
Koliko stanovnika ima Molve?
Molve ima 1.677 stanovnika (2025). Po broju stanovnika zauzima 395. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556).
Molve: kolika je površina?
Molve ima površinu od 46,4 km², a gustoća naseljenosti iznosi 36 stanovnika/km².
Molve: raste li broj stanovnika?
Između 2015. i 2025. broj stanovnika (Molve) promijenio se s 1.998 na 1.677, odnosno za −16,1 %.
Molve: gdje se nalazi?
Županija: Koprivničko-križevačka županija. Geografska širina 46,109, geografska dužina 17,032.
Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja (Molve): kolika je vrijednost?
Molve: „Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja” iznosi 0 (2025/2026), što je 494. mjesto među lokalnim jedinicama (od 546); državni medijan iznosi 1.
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika (Molve): kolika je vrijednost?
Molve: „Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika” iznosi −14,3 ‰ (2025), što je 520. mjesto među lokalnim jedinicama (od 546); državni medijan iznosi 3,1 ‰.
Molve: koje lokalne jedinice su susjedne?
Najbliže lokalne jedinice (Molve): Virje (5,7 km), Novigrad Podravski (6,9 km), Hlebine (7,1 km), Đurđevac (8,9 km), Novo Virje (9,6 km).