Kloštar Podravski: stanovništvo i statistika
Kloštar Podravski: stanovništvo 2.649 (2025), površina 17,6 km², gustoća naseljenosti 150 stanovnika/km². Po broju stanovnika zauzima 265. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556). Broj stanovnika se smanjuje: −14,5 % između 2015. i 2025.
- Stanovništvo: 2.649
- 17,6 km²
- 150 stanovnika/km²
Kloštar Podravski u brojkama
Ključne informacije
Koprivničko-križevačka županija: Kloštar Podravski je na 7. mjestu po broju stanovnika među lokalnim jedinicama županije (njih 25).
Neto dohodak po stanovniku (godišnje): Kloštar Podravski ima 5.624 €, u usporedbi s prosjekom od 8.238 € (Koprivničko-križevačka županija) i državnim prosjekom od 9.698 €.
Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika: Kloštar Podravski ima 99, u usporedbi s prosjekom od 79 (Koprivničko-križevačka županija) i državnim prosjekom od 75.
Kretanje broja stanovnika: Kloštar Podravski
Kloštar Podravski: 2015. godine broj stanovnika iznosio je 3.100, a 2025. godine 2.649.
| Godina | Stanovništvo |
|---|---|
| 2020 | 2.783 |
| 2021 | 2.721 |
| 2022 | 2.650 |
| 2023 | 2.613 |
| 2024 | 2.647 |
| 2025 | 2.649 |
Jeste li znali?
- „Neto dohodak po stanovniku (godišnje)”: vrijednost je niža nego kod 97 % lokalnih jedinica.
- „Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika”: vrijednost je veća nego kod 94 % lokalnih jedinica.
- „Udio djece do 14 godina”: vrijednost je veća nego kod 92 % lokalnih jedinica.
- Površina odgovara otprilike sljedećem broju nogometnih igrališta: 2.465.
- Najbliža lokalna jedinica je Podravske Sesvete, na udaljenosti od 4,3 km.
- Najbliža naseljenija lokalna jedinica: Pitomača (8.146 st.), udaljena 6,4 km.
Svi pokazatelji: Kloštar Podravski
Vrijednost za lokalnu jedinicu, zatim prosjek županije i državni medijan (za brojeve: ukupni zbrojevi za županiju i za Hrvatsku). Mjerač prikazuje položaj lokalne jedinice između najniže i najviše vrijednosti u državi.
Stanovništvo
| Pokazatelj | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječna starost stanovništva (2021) | 42,2 god. | 44,2 god. | 44,8 god. | 493. mjesto od 545 | |
| Udio stanovnika starih 65 i više godina (2021) | 19,8 % | 22,0 % | 22,9 % | 452. mjesto od 545 | |
| Udio djece do 14 godina (2021) | 16,1 % | 14,4 % | 13,7 % | 45. mjesto od 545 | |
| Prirodni prirast na 1000 stanovnika (2024) | −3,8 ‰ | −6,5 ‰ | −6,8 ‰ | 134. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika (2025) | 4,5 ‰ | −2,0 ‰ | 3,1 ‰ | 250. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika (2025) | 3,4 ‰ | 0,3 ‰ | 3,7 ‰ | 279. mjesto od 546 |
Stanovanje
| Pokazatelj | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Broj stambenih jedinica (stanova) (2021) | 1.868 | 58.204 | 2.390.500 | 271. mjesto od 545 | |
| Stanova na 1000 stanovnika (2021) | 680 | 574 | 604 | 215. mjesto od 545 | |
| Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje (2021) | 29,8 % | 14,8 % | 7,9 % | 68. mjesto od 545 | |
| Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje (2021) | 19,9 % | 23,2 % | 25,9 % | 425. mjesto od 545 | |
| Prosječna površina nastanjenog stana (2021) | 110,6 m² | 107,8 m² | 100,4 m² | 118. mjesto od 545 | |
| Dovršeni stanovi u godini (2024) | 1 | 177 | 16.654 | 372. mjesto od 546 | |
| Dovršeni stanovi 2020.–2024. na 1000 stanovnika (2024) | 2,3 | 8,6 | 7,2 | 478. mjesto od 546 | |
| Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju (2021) | 97,0 % | 97,5 % | 99,0 % | 416. mjesto od 545 |
Energija
| Pokazatelj | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom (2021) | 53,0 % | 54,4 % | 12,8 % | 123. mjesto od 545 | |
| Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom (2021) | 18,2 % | 27,0 % | 31,3 % | 429. mjesto od 545 |
Gospodarstvo
| Pokazatelj | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu (2021) | 19,5 % | 11,5 % | 6,0 % | 71. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom (2021) | 24,2 % | 28,0 % | 19,5 % | 178. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u građevinarstvu (2021) | 8,6 % | 8,4 % | 9,0 % | 293. mjesto od 545 | |
| Neto dohodak po stanovniku (godišnje) (2025) | 5.624 € | 8.238 € | 7.821 € | 532. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku (2025) | 10.181 € | 11.590 € | 11.010 € | 419. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku (2025) | 5.351 € | 6.259 € | 6.391 € | 462. mjesto od 546 | |
| Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika (2025) | 357 | 475 | 456 | 512. mjesto od 546 | |
| Umirovljenici na 1000 stanovnika (2025) | 249 | 294 | 302 | 496. mjesto od 546 |
Zapošljavanje
| Pokazatelj | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Stopa nezaposlenosti (2021) | 6,8 % | 4,9 % | 4,6 % | 172. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina (2021) | 38,9 % | 47,0 % | 45,2 % | 451. mjesto od 545 | |
| Zaposleni u pravnim osobama (2024) | 268 | 26.407 | 1.262.193 | 331. mjesto od 546 | |
| Zaposleni u pravnim osobama na 1000 stanovnika (2024) | 101 | 267 | 150 | 385. mjesto od 546 | |
| Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada (2021) | 53,7 % | 41,1 % | 55,5 % | 291. mjesto od 545 |
Turizam
| Pokazatelj | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane (2021) | 5,9 % | 4,5 % | 6,5 % | 312. mjesto od 545 |
Društvo
| Pokazatelj | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječan broj članova kućanstva u nastanjenom stanu (2021) | 2,96 | 2,92 | 2,75 | 160. mjesto od 545 |
Obrazovanje
| Pokazatelj | Kloštar Podravski | Koprivničko-križevačka županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja (2025/2026) | 1 | 56 | 1.794 | 189. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima (2025/2026) | 68 | 3.874 | 158.685 | 320. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima na 1000 stanovnika (2025/2026) | 26 | 39 | 35 | 387. mjesto od 546 | |
| Osnovne škole (2025/2026) | 3 | 86 | 1.925 | 176. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola (2025/2026) | 262 | 7.732 | 291.355 | 201. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika (2025/2026) | 99 | 79 | 72 | 32. mjesto od 546 | |
| Učenika po učitelju u osnovnim školama (2025/2026) | 7,1 | 8,6 | 6,3 | 208. mjesto od 534 | |
| Studenti prema mjestu stalnog prebivališta (2025/2026) | 65 | 3.249 | 139.372 | 281. mjesto od 546 | |
| Studenti na 1000 stanovnika (prema prebivalištu) (2025/2026) | 25 | 33 | 28 | 327. mjesto od 546 | |
| Udio stanovnika starijih od 15 godina s visokim obrazovanjem (2021) | 8,5 % | 16,7 % | 13,0 % | 444. mjesto od 545 |
Kloštar Podravski: pokazatelji kroz vrijeme
Pokazatelji dostupni za više godina. Prijeđite mišem preko grafikona ili ga dodirnite da pročitate vrijednost za svaku godinu.
Prirodni prirast na 1000 stanovnika
−3,8 ‰ u 2024, u usporedbi s −8,7 ‰ u 2022
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika
4,5 ‰ u 2025, u usporedbi s −15,5 ‰ u 2015
Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika
3,4 ‰ u 2025, u usporedbi s −2,9 ‰ u 2015
Dovršeni stanovi u godini
1 u 2024, u usporedbi s 4 u 2011
Neto dohodak po stanovniku (godišnje)
5.624 € u 2025, u usporedbi s 3.674 € u 2022
Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku
10.181 € u 2025, u usporedbi s 6.972 € u 2022
Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku
5.351 € u 2025, u usporedbi s 3.361 € u 2022
Zaposleni u pravnim osobama
268 u 2024, u usporedbi s 259 u 2011
Noćenja turista u godini
0 u 2016, u usporedbi s 0 u 2012
Gdje je Kloštar Podravski?
Česta pitanja
Koliko stanovnika ima Kloštar Podravski?
Kloštar Podravski ima 2.649 stanovnika (2025). Po broju stanovnika zauzima 265. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556).
Kloštar Podravski: kolika je površina?
Kloštar Podravski ima površinu od 17,6 km², a gustoća naseljenosti iznosi 150 stanovnika/km².
Kloštar Podravski: raste li broj stanovnika?
Između 2015. i 2025. broj stanovnika (Kloštar Podravski) promijenio se s 3.100 na 2.649, odnosno za −14,5 %.
Kloštar Podravski: gdje se nalazi?
Županija: Koprivničko-križevačka županija. Geografska širina 45,983, geografska dužina 17,162.
Neto dohodak po stanovniku (godišnje) (Kloštar Podravski): kolika je vrijednost?
Kloštar Podravski: „Neto dohodak po stanovniku (godišnje)” iznosi 5.624 € (2025), što je 532. mjesto među lokalnim jedinicama (od 546); državni medijan iznosi 7.821 €.
Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika (Kloštar Podravski): kolika je vrijednost?
Kloštar Podravski: „Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika” iznosi 99 (2025/2026), što je 32. mjesto među lokalnim jedinicama (od 546); državni medijan iznosi 72.
Kloštar Podravski: koje lokalne jedinice su susjedne?
Najbliže lokalne jedinice (Kloštar Podravski): Podravske Sesvete (4,3 km), Kalinovac (5,9 km), Pitomača (6,4 km), Ferdinandovac (8,9 km), Đurđevac (9,2 km).