Negoslavci: stanovništvo i statistika
Negoslavci: stanovništvo 875 (2025), površina 21,2 km², gustoća naseljenosti 41,3 stanovnika/km². Po broju stanovnika zauzima 517. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556). Broj stanovnika se smanjuje: −29,9 % između 2015. i 2025.
- Stanovništvo: 875
- 21,2 km²
- 41 stanovnika/km²
Negoslavci u brojkama
Ključne informacije
Vukovarsko-srijemska županija: Negoslavci je na 31. mjestu po broju stanovnika među lokalnim jedinicama županije (njih 31).
Kretanje broja stanovnika: Negoslavci
Negoslavci: 2015. godine broj stanovnika iznosio je 1.248, a 2025. godine 875.
| Godina | Stanovništvo |
|---|---|
| 2020 | 1.004 |
| 2021 | 974 |
| 2022 | 937 |
| 2023 | 920 |
| 2024 | 898 |
| 2025 | 875 |
Jeste li znali?
- Vukovarsko-srijemska županija: prvo mjesto za „Prosječna površina nastanjenog stana”.
- „Zaposleni u pravnim osobama”: vrijednost je niža nego kod 99 % lokalnih jedinica.
- „Broj stambenih jedinica (stanova)”: vrijednost je niža nego kod 98 % lokalnih jedinica.
- „Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu”: vrijednost je veća nego kod 97 % lokalnih jedinica.
- Površina odgovara otprilike sljedećem broju nogometnih igrališta: 2.969.
- Gustoća naseljenosti 2,7 puta je manja od državnog prosjeka.
- Najbliža naseljenija lokalna jedinica: Stari Jankovci (3.021 st.), udaljena 6,4 km.
Svi pokazatelji: Negoslavci
Vrijednost za lokalnu jedinicu, zatim prosjek županije i državni medijan (za brojeve: ukupni zbrojevi za županiju i za Hrvatsku). Mjerač prikazuje položaj lokalne jedinice između najniže i najviše vrijednosti u državi.
Stanovništvo
| Pokazatelj | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječna starost stanovništva (2021) | 47,9 god. | 44,6 god. | 44,8 god. | 87. mjesto od 545 | |
| Udio stanovnika starih 65 i više godina (2021) | 26,7 % | 22,8 % | 22,9 % | 117. mjesto od 545 | |
| Udio djece do 14 godina (2021) | 12,1 % | 14,1 % | 13,7 % | 425. mjesto od 545 | |
| Prirodni prirast na 1000 stanovnika (2024) | −15,6 ‰ | −7,6 ‰ | −6,8 ‰ | 496. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika (2025) | −4,6 ‰ | −0,5 ‰ | 3,1 ‰ | 414. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika (2025) | −1,1 ‰ | 2,9 ‰ | 3,7 ‰ | 440. mjesto od 546 |
Stanovanje
| Pokazatelj | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Broj stambenih jedinica (stanova) (2021) | 513 | 76.271 | 2.390.500 | 536. mjesto od 545 | |
| Stanova na 1000 stanovnika (2021) | 522 | 532 | 604 | 372. mjesto od 545 | |
| Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje (2021) | 0,2 % | 2,2 % | 7,9 % | 527. mjesto od 545 | |
| Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje (2021) | 28,3 % | 26,4 % | 25,9 % | 220. mjesto od 545 | |
| Prosječna površina nastanjenog stana (2021) | 112,9 m² | 98,7 m² | 100,4 m² | 89. mjesto od 545 | |
| Dovršeni stanovi u godini (2024) | 1 | 105 | 16.654 | 372. mjesto od 546 | |
| Dovršeni stanovi 2020.–2024. na 1000 stanovnika (2024) | 5,6 | 5,2 | 7,2 | 328. mjesto od 546 | |
| Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju (2021) | 99,2 % | 99,4 % | 99,0 % | 242. mjesto od 545 |
Energija
| Pokazatelj | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom (2021) | 40,3 % | 50,6 % | 12,8 % | 175. mjesto od 545 | |
| Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom (2021) | 29,7 % | 43,7 % | 31,3 % | 290. mjesto od 545 |
Gospodarstvo
| Pokazatelj | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu (2021) | 31,8 % | 11,4 % | 6,0 % | 16. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom (2021) | 15,3 % | 17,1 % | 19,5 % | 348. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u građevinarstvu (2021) | 6,6 % | 8,3 % | 9,0 % | 423. mjesto od 545 | |
| Neto dohodak po stanovniku (godišnje) (2025) | 6.977 € | 7.860 € | 7.821 € | 412. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku (2025) | 10.801 € | 11.311 € | 11.010 € | 312. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku (2025) | 4.904 € | 6.899 € | 6.391 € | 504. mjesto od 546 | |
| Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika (2025) | 369 | 425 | 456 | 494. mjesto od 546 | |
| Umirovljenici na 1000 stanovnika (2025) | 417 | 323 | 302 | 52. mjesto od 546 |
Zapošljavanje
| Pokazatelj | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Stopa nezaposlenosti (2021) | 5,5 % | 9,7 % | 4,6 % | 232. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina (2021) | 40,0 % | 41,5 % | 45,2 % | 431. mjesto od 545 | |
| Zaposleni u pravnim osobama (2024) | 23 | 35.925 | 1.262.193 | 542. mjesto od 546 | |
| Zaposleni u pravnim osobama na 1000 stanovnika (2024) | 26 | 263 | 150 | 540. mjesto od 546 | |
| Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada (2021) | 56,6 % | 37,4 % | 55,5 % | 259. mjesto od 545 |
Turizam
| Pokazatelj | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Noćenja turista u godini (2019) | 0 | – | 9.381 | 313. mjesto od 422 | |
| Noćenja turista po stanovniku u godini (2019) | 0,0 | 1,3 | 1,6 | 312. mjesto od 422 | |
| Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane (2021) | 3,2 % | 6,7 % | 6,5 % | 514. mjesto od 545 |
Društvo
| Pokazatelj | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječan broj članova kućanstva u nastanjenom stanu (2021) | 2,68 | 2,66 | 2,75 | 309. mjesto od 545 |
Obrazovanje
| Pokazatelj | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja (2025/2026) | 1 | 67 | 1.794 | 189. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima (2025/2026) | 15 | 5.522 | 158.685 | 470. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima na 1000 stanovnika (2025/2026) | 17 | 41 | 35 | 447. mjesto od 546 | |
| Osnovne škole (2025/2026) | 1 | 84 | 1.925 | 351. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola (2025/2026) | 75 | 10.358 | 291.355 | 459. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika (2025/2026) | 86 | 76 | 72 | 95. mjesto od 546 | |
| Učenika po učitelju u osnovnim školama (2025/2026) | 3,8 | 6,5 | 6,3 | 450. mjesto od 534 | |
| Studenti prema mjestu stalnog prebivališta (2025/2026) | 12 | 4.855 | 139.372 | 523. mjesto od 546 | |
| Studenti na 1000 stanovnika (prema prebivalištu) (2025/2026) | 14 | 36 | 28 | 490. mjesto od 546 | |
| Udio stanovnika starijih od 15 godina s visokim obrazovanjem (2021) | 9,7 % | 15,3 % | 13,0 % | 390. mjesto od 545 |
Negoslavci: pokazatelji kroz vrijeme
Pokazatelji dostupni za više godina. Prijeđite mišem preko grafikona ili ga dodirnite da pročitate vrijednost za svaku godinu.
Prirodni prirast na 1000 stanovnika
−15,6 ‰ u 2024, u usporedbi s −12,8 ‰ u 2022
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika
−4,6 ‰ u 2025, u usporedbi s −32,9 ‰ u 2015
Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika
−1,1 ‰ u 2025, u usporedbi s −20,8 ‰ u 2015
Dovršeni stanovi u godini
1 u 2024, u usporedbi s 1 u 2011
Neto dohodak po stanovniku (godišnje)
6.977 € u 2025, u usporedbi s 4.488 € u 2022
Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku
10.801 € u 2025, u usporedbi s 6.783 € u 2022
Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku
4.904 € u 2025, u usporedbi s 3.270 € u 2022
Zaposleni u pravnim osobama
23 u 2024, u usporedbi s 77 u 2011
Noćenja turista u godini
0 u 2021, u usporedbi s 0 u 2012
Gdje je Negoslavci?
Susjedne lokalne jedinice
- Stari Jankovci6,4 km · 3.021
- Bogdanovci7,9 km · 1.427
- Vukovar8,0 km · 22.671
- Tompojevci9,5 km · 1.003
- Borovo12 km · 3.356
- Lovas14 km · 876
- Nuštar14 km · 4.683
- Vinkovci15 km · 30.163
Vukovarsko-srijemska županija: sve lokalne jedinice
Lokalne jedinice slične veličine
Česta pitanja
Koliko stanovnika ima Negoslavci?
Negoslavci ima 875 stanovnika (2025). Po broju stanovnika zauzima 517. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556).
Negoslavci: kolika je površina?
Negoslavci ima površinu od 21,2 km², a gustoća naseljenosti iznosi 41 stanovnika/km².
Negoslavci: raste li broj stanovnika?
Između 2015. i 2025. broj stanovnika (Negoslavci) promijenio se s 1.248 na 875, odnosno za −29,9 %.
Negoslavci: gdje se nalazi?
Županija: Vukovarsko-srijemska županija. Geografska širina 45,278, geografska dužina 18,997.
Zaposleni u pravnim osobama (Negoslavci): kolika je vrijednost?
Negoslavci: „Zaposleni u pravnim osobama” iznosi 23 (2024), što je 542. mjesto među lokalnim jedinicama (od 546); državni medijan iznosi 364.
Broj stambenih jedinica (stanova) (Negoslavci): kolika je vrijednost?
Negoslavci: „Broj stambenih jedinica (stanova)” iznosi 513 (2021), što je 536. mjesto među lokalnim jedinicama (od 545); državni medijan iznosi 1.867.
Negoslavci: koje lokalne jedinice su susjedne?
Najbliže lokalne jedinice (Negoslavci): Stari Jankovci (6,4 km), Bogdanovci (7,9 km), Vukovar (8,0 km), Tompojevci (9,5 km), Borovo (12 km).