Tompojevci: stanovništvo i statistika
Tompojevci: stanovništvo 1.003 (2025), površina 17,4 km², gustoća naseljenosti 57,6 stanovnika/km². Po broju stanovnika zauzima 497. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556). Broj stanovnika se smanjuje: −26,9 % između 2015. i 2025.
- Stanovništvo: 1.003
- 17,4 km²
- 58 stanovnika/km²
Tompojevci u brojkama
Ključne informacije
Vukovarsko-srijemska županija: Tompojevci je na 29. mjestu po broju stanovnika među lokalnim jedinicama županije (njih 31).
Učenika po učitelju u osnovnim školama: Tompojevci ima 1,1, u usporedbi s prosjekom od 6,5 (Vukovarsko-srijemska županija) i državnim prosjekom od 8,4.
Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje: Tompojevci ima 0,0 %, u usporedbi s prosjekom od 2,2 % (Vukovarsko-srijemska županija) i državnim prosjekom od 7,3 %.
Kretanje broja stanovnika: Tompojevci
Tompojevci: 2015. godine broj stanovnika iznosio je 1.372, a 2025. godine 1.003.
| Godina | Stanovništvo |
|---|---|
| 2020 | 1.136 |
| 2021 | 1.099 |
| 2022 | 1.056 |
| 2023 | 1.037 |
| 2024 | 1.019 |
| 2025 | 1.003 |
Jeste li znali?
- Vukovarsko-srijemska županija: prvo mjesto za „Prosječna starost stanovništva”.
- Vukovarsko-srijemska županija: prvo mjesto za „Stanova na 1000 stanovnika”.
- „Učenika po učitelju u osnovnim školama”: vrijednost je niža nego kod 99 % lokalnih jedinica.
- „Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje”: vrijednost je niža nego kod 99 % lokalnih jedinica.
- „Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu”: vrijednost je veća nego kod 98 % lokalnih jedinica.
- Površina odgovara otprilike sljedećem broju nogometnih igrališta: 2.437.
- Najbliža lokalna jedinica je Lovas, na udaljenosti od 5,2 km.
Svi pokazatelji: Tompojevci
Vrijednost za lokalnu jedinicu, zatim prosjek županije i državni medijan (za brojeve: ukupni zbrojevi za županiju i za Hrvatsku). Mjerač prikazuje položaj lokalne jedinice između najniže i najviše vrijednosti u državi.
Stanovništvo
| Pokazatelj | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječna starost stanovništva (2021) | 50,4 god. | 44,6 god. | 44,8 god. | 28. mjesto od 545 | |
| Udio stanovnika starih 65 i više godina (2021) | 30,5 % | 22,8 % | 22,9 % | 52. mjesto od 545 | |
| Udio djece do 14 godina (2021) | 10,1 % | 14,1 % | 13,7 % | 514. mjesto od 545 | |
| Prirodni prirast na 1000 stanovnika (2024) | −14,7 ‰ | −7,6 ‰ | −6,8 ‰ | 487. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika (2025) | 0,0 ‰ | −0,5 ‰ | 3,1 ‰ | 328. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika (2025) | 8,0 ‰ | 2,9 ‰ | 3,7 ‰ | 150. mjesto od 546 |
Stanovanje
| Pokazatelj | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Broj stambenih jedinica (stanova) (2021) | 812 | 76.271 | 2.390.500 | 477. mjesto od 545 | |
| Stanova na 1000 stanovnika (2021) | 728 | 532 | 604 | 187. mjesto od 545 | |
| Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje (2021) | 0,0 % | 2,2 % | 7,9 % | 538. mjesto od 545 | |
| Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje (2021) | 43,6 % | 26,4 % | 25,9 % | 40. mjesto od 545 | |
| Prosječna površina nastanjenog stana (2021) | 101,6 m² | 98,7 m² | 100,4 m² | 250. mjesto od 545 | |
| Dovršeni stanovi u godini (2024) | 1 | 105 | 16.654 | 372. mjesto od 546 | |
| Dovršeni stanovi 2020.–2024. na 1000 stanovnika (2024) | 2,0 | 5,2 | 7,2 | 493. mjesto od 546 | |
| Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju (2021) | 98,0 % | 99,4 % | 99,0 % | 356. mjesto od 545 |
Energija
| Pokazatelj | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom (2021) | 52,3 % | 50,6 % | 12,8 % | 124. mjesto od 545 | |
| Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom (2021) | 24,3 % | 43,7 % | 31,3 % | 347. mjesto od 545 |
Gospodarstvo
| Pokazatelj | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu (2021) | 33,5 % | 11,4 % | 6,0 % | 11. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom (2021) | 5,6 % | 17,1 % | 19,5 % | 535. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u građevinarstvu (2021) | 6,1 % | 8,3 % | 9,0 % | 450. mjesto od 545 | |
| Neto dohodak po stanovniku (godišnje) (2025) | 7.698 € | 7.860 € | 7.821 € | 297. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku (2025) | 10.134 € | 11.311 € | 11.010 € | 424. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku (2025) | 6.149 € | 6.899 € | 6.391 € | 321. mjesto od 546 | |
| Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika (2025) | 338 | 425 | 456 | 526. mjesto od 546 | |
| Umirovljenici na 1000 stanovnika (2025) | 489 | 323 | 302 | 22. mjesto od 546 |
Zapošljavanje
| Pokazatelj | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Stopa nezaposlenosti (2021) | 3,8 % | 9,7 % | 4,6 % | 334. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina (2021) | 35,7 % | 41,5 % | 45,2 % | 498. mjesto od 545 | |
| Zaposleni u pravnim osobama (2024) | 60 | 35.925 | 1.262.193 | 523. mjesto od 546 | |
| Zaposleni u pravnim osobama na 1000 stanovnika (2024) | 59 | 263 | 150 | 498. mjesto od 546 | |
| Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada (2021) | 43,9 % | 37,4 % | 55,5 % | 376. mjesto od 545 |
Turizam
| Pokazatelj | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Noćenja turista u godini (2019) | 0 | – | 9.381 | 313. mjesto od 422 | |
| Noćenja turista po stanovniku u godini (2019) | 0,0 | 1,3 | 1,6 | 312. mjesto od 422 | |
| Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane (2021) | 8,4 % | 6,7 % | 6,5 % | 194. mjesto od 545 |
Društvo
| Pokazatelj | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječan broj članova kućanstva u nastanjenom stanu (2021) | 2,39 | 2,66 | 2,75 | 475. mjesto od 545 |
Obrazovanje
| Pokazatelj | Tompojevci | Vukovarsko-srijemska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja (2025/2026) | 0 | 67 | 1.794 | 494. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima (2025/2026) | 0 | 5.522 | 158.685 | 494. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima na 1000 stanovnika (2025/2026) | 0 | 41 | 35 | 494. mjesto od 546 | |
| Osnovne škole (2025/2026) | 4 | 84 | 1.925 | 117. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola (2025/2026) | 48 | 10.358 | 291.355 | 497. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika (2025/2026) | 48 | 76 | 72 | 469. mjesto od 546 | |
| Učenika po učitelju u osnovnim školama (2025/2026) | 1,1 | 6,5 | 6,3 | 534. mjesto od 534 | |
| Studenti prema mjestu stalnog prebivališta (2025/2026) | 14 | 4.855 | 139.372 | 516. mjesto od 546 | |
| Studenti na 1000 stanovnika (prema prebivalištu) (2025/2026) | 14 | 36 | 28 | 490. mjesto od 546 | |
| Udio stanovnika starijih od 15 godina s visokim obrazovanjem (2021) | 8,8 % | 15,3 % | 13,0 % | 432. mjesto od 545 |
Tompojevci: pokazatelji kroz vrijeme
Pokazatelji dostupni za više godina. Prijeđite mišem preko grafikona ili ga dodirnite da pročitate vrijednost za svaku godinu.
Prirodni prirast na 1000 stanovnika
−14,7 ‰ u 2024, u usporedbi s −23,7 ‰ u 2022
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika
0,0 ‰ u 2025, u usporedbi s −40,1 ‰ u 2015
Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika
8,0 ‰ u 2025, u usporedbi s −6,6 ‰ u 2015
Dovršeni stanovi u godini
1 u 2024, u usporedbi s 1 u 2011
Neto dohodak po stanovniku (godišnje)
7.698 € u 2025, u usporedbi s 4.918 € u 2022
Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku
10.134 € u 2025, u usporedbi s 6.669 € u 2022
Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku
6.149 € u 2025, u usporedbi s 4.000 € u 2022
Zaposleni u pravnim osobama
60 u 2024, u usporedbi s 82 u 2011
Noćenja turista u godini
0 u 2021, u usporedbi s 0 u 2012
Gdje je Tompojevci?
Susjedne lokalne jedinice
- Lovas5,2 km · 876
- Tovarnik8,4 km · 1.925
- Negoslavci9,5 km · 875
- Nijemci12 km · 3.231
- Stari Jankovci15 km · 3.021
- Vukovar15 km · 22.671
- Bogdanovci17 km · 1.427
- Otok19 km · 4.573
Vukovarsko-srijemska županija: sve lokalne jedinice
Lokalne jedinice slične veličine
Česta pitanja
Koliko stanovnika ima Tompojevci?
Tompojevci ima 1.003 stanovnika (2025). Po broju stanovnika zauzima 497. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556).
Tompojevci: kolika je površina?
Tompojevci ima površinu od 17,4 km², a gustoća naseljenosti iznosi 58 stanovnika/km².
Tompojevci: raste li broj stanovnika?
Između 2015. i 2025. broj stanovnika (Tompojevci) promijenio se s 1.372 na 1.003, odnosno za −26,9 %.
Tompojevci: gdje se nalazi?
Županija: Vukovarsko-srijemska županija. Geografska širina 45,233, geografska dužina 19,100.
Učenika po učitelju u osnovnim školama (Tompojevci): kolika je vrijednost?
Tompojevci: „Učenika po učitelju u osnovnim školama” iznosi 1,1 (2025/2026), što je 534. mjesto među lokalnim jedinicama (od 534); državni medijan iznosi 6,3.
Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje (Tompojevci): kolika je vrijednost?
Tompojevci: „Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje” iznosi 0,0 % (2021), što je 538. mjesto među lokalnim jedinicama (od 545); državni medijan iznosi 7,9 %.
Tompojevci: koje lokalne jedinice su susjedne?
Najbliže lokalne jedinice (Tompojevci): Lovas (5,2 km), Tovarnik (8,4 km), Negoslavci (9,5 km), Nijemci (12 km), Stari Jankovci (15 km).