Stubičke Toplice: stanovništvo i statistika
Stubičke Toplice: stanovništvo 2.905 (2025), površina 5,6 km², gustoća naseljenosti 519 stanovnika/km². Po broju stanovnika zauzima 245. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556). Stanovništvo raste: +8,8 % između 2015. i 2025.
- Stanovništvo: 2.905
- 5,6 km²
- 519 stanovnika/km²
Stubičke Toplice u brojkama
Ključne informacije
Krapinsko-zagorska županija: Stubičke Toplice je na 17. mjestu po broju stanovnika među lokalnim jedinicama županije (njih 32).
Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika: Stubičke Toplice ima −9,3 ‰, u usporedbi s prosjekom od 0,1 ‰ (Krapinsko-zagorska županija) i državnim prosjekom od 4,9 ‰.
Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu: Stubičke Toplice ima 0,9 %, u usporedbi s prosjekom od 1,8 % (Krapinsko-zagorska županija) i državnim prosjekom od 4,3 %.
Kretanje broja stanovnika: Stubičke Toplice
Stubičke Toplice: 2015. godine broj stanovnika iznosio je 2.669, a 2025. godine 2.905.
| Godina | Stanovništvo |
|---|---|
| 2020 | 2.726 |
| 2021 | 2.717 |
| 2022 | 2.728 |
| 2023 | 2.782 |
| 2024 | 2.920 |
| 2025 | 2.905 |
Jeste li znali?
- Krapinsko-zagorska županija: prvo mjesto za „Promjena broja stanovnika tijekom 10 godina”.
- Krapinsko-zagorska županija: prvo mjesto za „Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika”.
- „Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika”: vrijednost je niža nego kod 98 % lokalnih jedinica.
- „Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu”: vrijednost je niža nego kod 97 % lokalnih jedinica.
- „Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom”: vrijednost je veća nego kod 97 % lokalnih jedinica.
- Površina odgovara otprilike sljedećem broju nogometnih igrališta: 784.
- Gustoća naseljenosti 4,6 puta je veća od državnog prosjeka.
Svi pokazatelji: Stubičke Toplice
Vrijednost za lokalnu jedinicu, zatim prosjek županije i državni medijan (za brojeve: ukupni zbrojevi za županiju i za Hrvatsku). Mjerač prikazuje položaj lokalne jedinice između najniže i najviše vrijednosti u državi.
Stanovništvo
| Pokazatelj | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječna starost stanovništva (2021) | 45,7 god. | 44,1 god. | 44,8 god. | 199. mjesto od 545 | |
| Udio stanovnika starih 65 i više godina (2021) | 24,6 % | 20,8 % | 22,9 % | 187. mjesto od 545 | |
| Udio djece do 14 godina (2021) | 12,8 % | 13,7 % | 13,7 % | 373. mjesto od 545 | |
| Prirodni prirast na 1000 stanovnika (2024) | −6,5 ‰ | −6,5 ‰ | −6,8 ‰ | 250. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika (2025) | 4,8 ‰ | 0,9 ‰ | 3,1 ‰ | 244. mjesto od 546 | |
| Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika (2025) | −9,3 ‰ | 0,1 ‰ | 3,7 ‰ | 535. mjesto od 546 |
Stanovanje
| Pokazatelj | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Broj stambenih jedinica (stanova) (2021) | 2.029 | 63.592 | 2.390.500 | 251. mjesto od 545 | |
| Stanova na 1000 stanovnika (2021) | 741 | 528 | 604 | 181. mjesto od 545 | |
| Udio stanova za odmor i sezonsko korištenje (2021) | 27,8 % | 15,8 % | 7,9 % | 77. mjesto od 545 | |
| Udio nenastanjenih (praznih) stanova za stalno stanovanje (2021) | 21,2 % | 21,4 % | 25,9 % | 392. mjesto od 545 | |
| Prosječna površina nastanjenog stana (2021) | 112,3 m² | 109,1 m² | 100,4 m² | 92. mjesto od 545 | |
| Dovršeni stanovi u godini (2024) | 14 | 243 | 16.654 | 148. mjesto od 546 | |
| Dovršeni stanovi 2020.–2024. na 1000 stanovnika (2024) | 15,1 | 7,7 | 7,2 | 152. mjesto od 546 | |
| Udio nastanjenih stanova priključenih na kanalizaciju (2021) | 99,7 % | 98,4 % | 99,0 % | 156. mjesto od 545 |
Energija
| Pokazatelj | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio nastanjenih stanova s plinskom instalacijom (2021) | 77,3 % | 64,5 % | 12,8 % | 15. mjesto od 545 | |
| Udio nastanjenih stanova s klimatizacijom (2021) | 31,6 % | 23,3 % | 31,3 % | 269. mjesto od 545 |
Gospodarstvo
| Pokazatelj | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu (2021) | 0,9 % | 1,8 % | 6,0 % | 526. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u rudarstvu, prerađivačkoj industriji i opskrbi energijom i vodom (2021) | 21,9 % | 29,7 % | 19,5 % | 215. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih u građevinarstvu (2021) | 7,0 % | 11,4 % | 9,0 % | 396. mjesto od 545 | |
| Neto dohodak po stanovniku (godišnje) (2025) | 10.620 € | 9.106 € | 7.821 € | 25. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku (2025) | 11.784 € | 12.929 € | 11.010 € | 163. mjesto od 546 | |
| Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku (2025) | 6.870 € | 6.237 € | 6.391 € | 141. mjesto od 546 | |
| Zaposlenici s plaćom na 1000 stanovnika (2025) | 606 | 499 | 456 | 28. mjesto od 546 | |
| Umirovljenici na 1000 stanovnika (2025) | 331 | 292 | 302 | 178. mjesto od 546 |
Zapošljavanje
| Pokazatelj | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Stopa nezaposlenosti (2021) | 3,9 % | 3,2 % | 4,6 % | 325. mjesto od 545 | |
| Udio zaposlenih među stanovnicima starijim od 15 godina (2021) | 51,0 % | 50,9 % | 45,2 % | 112. mjesto od 545 | |
| Zaposleni u pravnim osobama (2024) | 377 | 29.951 | 1.262.193 | 264. mjesto od 546 | |
| Zaposleni u pravnim osobama na 1000 stanovnika (2024) | 129 | 251 | 150 | 312. mjesto od 546 | |
| Udio zaposlenih koji rade izvan svoje općine ili grada (2021) | 71,9 % | 63,5 % | 55,5 % | 82. mjesto od 545 |
Turizam
| Pokazatelj | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Noćenja turista u godini (2019) | 76.234 | – | 9.381 | 126. mjesto od 422 | |
| Noćenja turista po stanovniku u godini (2019) | 28,9 | 5,1 | 1,6 | 123. mjesto od 422 | |
| Udio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hrane (2021) | 7,2 % | 4,8 % | 6,5 % | 236. mjesto od 545 |
Društvo
| Pokazatelj | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Prosječan broj članova kućanstva u nastanjenom stanu (2021) | 2,63 | 3,08 | 2,75 | 352. mjesto od 545 |
Obrazovanje
| Pokazatelj | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | Državno | Položaj? | Rang |
|---|---|---|---|---|---|
| Dječji vrtići i druge ustanove predškolskog odgoja (2025/2026) | 1 | 40 | 1.794 | 189. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima (2025/2026) | 134 | 4.297 | 158.685 | 199. mjesto od 546 | |
| Djeca u dječjim vrtićima na 1000 stanovnika (2025/2026) | 46 | 36 | 35 | 80. mjesto od 546 | |
| Osnovne škole (2025/2026) | 1 | 79 | 1.925 | 351. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola (2025/2026) | 202 | 8.594 | 291.355 | 253. mjesto od 546 | |
| Učenici osnovnih škola na 1000 stanovnika (2025/2026) | 70 | 72 | 72 | 295. mjesto od 546 | |
| Učenika po učitelju u osnovnim školama (2025/2026) | 7,5 | 8,1 | 6,3 | 173. mjesto od 534 | |
| Studenti prema mjestu stalnog prebivališta (2025/2026) | 84 | 3.661 | 139.372 | 226. mjesto od 546 | |
| Studenti na 1000 stanovnika (prema prebivalištu) (2025/2026) | 29 | 31 | 28 | 228. mjesto od 546 | |
| Udio stanovnika starijih od 15 godina s visokim obrazovanjem (2021) | 21,9 % | 15,7 % | 13,0 % | 84. mjesto od 545 |
Stubičke Toplice: pokazatelji kroz vrijeme
Pokazatelji dostupni za više godina. Prijeđite mišem preko grafikona ili ga dodirnite da pročitate vrijednost za svaku godinu.
Prirodni prirast na 1000 stanovnika
−6,5 ‰ u 2024, u usporedbi s −6,2 ‰ u 2022
Saldo doseljenih i odseljenih na 1000 stanovnika
4,8 ‰ u 2025, u usporedbi s 6,0 ‰ u 2015
Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika
−9,3 ‰ u 2025, u usporedbi s −1,1 ‰ u 2015
Dovršeni stanovi u godini
14 u 2024, u usporedbi s 11 u 2011
Neto dohodak po stanovniku (godišnje)
10.620 € u 2025, u usporedbi s 6.914 € u 2022
Prosječna godišnja neto plaća po zaposleniku
11.784 € u 2025, u usporedbi s 8.228 € u 2022
Prosječna godišnja neto mirovina po umirovljeniku
6.870 € u 2025, u usporedbi s 4.441 € u 2022
Zaposleni u pravnim osobama
377 u 2024, u usporedbi s 485 u 2011
Noćenja turista u godini
61.788 u 2021, u usporedbi s 24.353 u 2014
Gdje je Stubičke Toplice?
Česta pitanja
Koliko stanovnika ima Stubičke Toplice?
Stubičke Toplice ima 2.905 stanovnika (2025). Po broju stanovnika zauzima 245. mjesto među lokalnim jedinicama (od 556).
Stubičke Toplice: kolika je površina?
Stubičke Toplice ima površinu od 5,6 km², a gustoća naseljenosti iznosi 519 stanovnika/km².
Stubičke Toplice: raste li broj stanovnika?
Između 2015. i 2025. broj stanovnika (Stubičke Toplice) promijenio se s 2.669 na 2.905, odnosno za +8,8 %.
Stubičke Toplice: gdje se nalazi?
Županija: Krapinsko-zagorska županija. Geografska širina 45,966, geografska dužina 15,930.
Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika (Stubičke Toplice): kolika je vrijednost?
Stubičke Toplice: „Saldo doseljenih iz inozemstva i odseljenih u inozemstvo na 1000 stanovnika” iznosi −9,3 ‰ (2025), što je 535. mjesto među lokalnim jedinicama (od 546); državni medijan iznosi 3,7 ‰.
Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu (Stubičke Toplice): kolika je vrijednost?
Stubičke Toplice: „Udio zaposlenih u poljoprivredi, šumarstvu i ribarstvu” iznosi 0,9 % (2021), što je 526. mjesto među lokalnim jedinicama (od 545); državni medijan iznosi 6,0 %.
Stubičke Toplice: koje lokalne jedinice su susjedne?
Najbliže lokalne jedinice (Stubičke Toplice): Donja Stubica (3,4 km), Oroslavje (3,5 km), Jakovlje (6,7 km), Veliko Trgovišće (7,2 km), Gornja Stubica (7,8 km).