Stanovništvo · 2025
Promjena broja stanovnika tijekom 10 godina: rang-lista lokalnih jedinica
Promjena broja stanovnika tijekom 10 godina: na prvom je mjestu Funtana - Fontane s +33,7 %, a na posljednjem Dvor s −37,6 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 546) iznosi −10,1 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Promjena broja stanovnika tijekom 10 godina |
|---|---|---|---|
| 1 | Funtana - Fontane | Istarska županija | +33,7 % |
| 2 | Kanfanar | Istarska županija | +31,8 % |
| 3 | Medulin | Istarska županija | +24,7 % |
| 4 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | +23,9 % |
| 5 | Bale - Valle | Istarska županija | +21,0 % |
| 6 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | +20,8 % |
| 7 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | +20,2 % |
| 8 | Sveti Petar u Šumi | Istarska županija | +20,0 % |
| 9 | Klis | Splitsko-dalmatinska županija | +19,1 % |
| 10 | Nin | Zadarska županija | +18,8 % |
| 11 | Novalja | Ličko-senjska županija | +18,3 % |
| 12 | Kaštelir - Labinci - Castelliere-S. Domenica | Istarska županija | +18,1 % |
| 13 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | +18,0 % |
| 14 | Stupnik | Zagrebačka županija | +15,7 % |
| 15 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | +14,0 % |
| 16 | Krk | Primorsko-goranska županija | +13,8 % |
| 17 | Vir | Zadarska županija | +13,7 % |
| 18 | Ližnjan - Lisignano | Istarska županija | +13,4 % |
| 19 | Poličnik | Zadarska županija | +12,6 % |
| 20 | Zemunik Donji | Zadarska županija | +12,2 % |
| 21 | Sveta Nedelja | Zagrebačka županija | +11,6 % |
| 22 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | +11,5 % |
| 23 | Dugopolje | Splitsko-dalmatinska županija | +11,2 % |
| 24 | Biograd na Moru | Zadarska županija | +10,5 % |
| 25 | Privlaka | Zadarska županija | +10,3 % |
| 25 | Dicmo | Splitsko-dalmatinska županija | +10,3 % |
| 27 | Šolta | Splitsko-dalmatinska županija | +10,1 % |
| 28 | Vodice | Šibensko-kninska županija | +10,0 % |
| 29 | Kostrena | Primorsko-goranska županija | +9,9 % |
| 30 | Bilice | Šibensko-kninska županija | +9,8 % |
| 31 | Supetar | Splitsko-dalmatinska županija | +9,4 % |
| 32 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | +9,1 % |
| 33 | Dugo Selo | Zagrebačka županija | +9,0 % |
| 33 | Kolan | Zadarska županija | +9,0 % |
| 33 | Tinjan | Istarska županija | +9,0 % |
| 36 | Stubičke Toplice | Krapinsko-zagorska županija | +8,8 % |
| 36 | Jelsa | Splitsko-dalmatinska županija | +8,8 % |
| 36 | Stari Grad | Splitsko-dalmatinska županija | +8,8 % |
| 39 | Plitvička Jezera | Ličko-senjska županija | +8,4 % |
| 40 | Viškovo | Primorsko-goranska županija | +8,2 % |
| 40 | Sali | Zadarska županija | +8,2 % |
| 42 | Sveti Filip i Jakov | Zadarska županija | +7,5 % |
| 43 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | +7,4 % |
| 44 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | +7,2 % |
| 44 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | +7,2 % |
| 46 | Tuhelj | Krapinsko-zagorska županija | +7,1 % |
| 47 | Marčana | Istarska županija | +7,0 % |
| 48 | Vrsi | Zadarska županija | +6,8 % |
| 49 | Malinska-Dubašnica | Primorsko-goranska županija | +6,7 % |
| 49 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | +6,7 % |
| 51 | Sukošan | Zadarska županija | +6,5 % |
| 52 | Pašman | Zadarska županija | +6,4 % |
| 53 | Seget | Splitsko-dalmatinska županija | +6,1 % |
| 54 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | +5,9 % |
| 55 | Tribunj | Šibensko-kninska županija | +5,7 % |
| 55 | Vižinada - Visinada | Istarska županija | +5,7 % |
| 57 | Bibinje | Zadarska županija | +5,6 % |
| 57 | Nerežišća | Splitsko-dalmatinska županija | +5,6 % |
| 57 | Kršan | Istarska županija | +5,6 % |
| 60 | Lovinac | Ličko-senjska županija | +5,4 % |
| 61 | Baška | Primorsko-goranska županija | +5,3 % |
| 62 | Buzet | Istarska županija | +5,1 % |
| 62 | Svetvinčenat | Istarska županija | +5,1 % |
| 64 | Pakoštane | Zadarska županija | +5,0 % |
| 65 | Jasenice | Zadarska županija | +4,6 % |
| 66 | Rakovica | Karlovačka županija | +4,5 % |
| 67 | Makarska | Splitsko-dalmatinska županija | +4,3 % |
| 67 | Vodnjan - Dignano | Istarska županija | +4,3 % |
| 69 | Strahoninec | Međimurska županija | +4,2 % |
| 70 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | +4,0 % |
| 71 | Samobor | Zagrebačka županija | +3,5 % |
| 72 | Povljana | Zadarska županija | +3,4 % |
| 72 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | +3,4 % |
| 72 | Orehovica | Međimurska županija | +3,4 % |
| 75 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | +3,1 % |
| 76 | Velika Gorica | Zagrebačka županija | +3,0 % |
| 76 | Rogoznica | Šibensko-kninska županija | +3,0 % |
| 76 | Fažana - Fasana | Istarska županija | +3,0 % |
| 76 | Sveta Nedelja | Istarska županija | +3,0 % |
| 80 | Klinča Sela | Zagrebačka županija | +2,7 % |
| 80 | Kaštela | Splitsko-dalmatinska županija | +2,7 % |
| 82 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | +2,5 % |
| 82 | Umag - Umago | Istarska županija | +2,5 % |
| 84 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | +2,0 % |
| 85 | Bistra | Zagrebačka županija | +1,9 % |
| 86 | Cres | Primorsko-goranska županija | +1,8 % |
| 87 | Jakovlje | Zagrebačka županija | +1,7 % |
| 87 | Tisno | Šibensko-kninska županija | +1,7 % |
| 89 | Čakovec | Međimurska županija | +1,6 % |
| 90 | Galovac | Zadarska županija | +1,5 % |
| 91 | Rugvica | Zagrebačka županija | +1,4 % |
| 91 | Kali | Zadarska županija | +1,4 % |
| 91 | Zadar | Zadarska županija | +1,4 % |
| 94 | Karojba | Istarska županija | +1,3 % |
| 95 | Gornja Vrba | Brodsko-posavska županija | +1,2 % |
| 95 | Tkon | Zadarska županija | +1,2 % |
| 97 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | +1,0 % |
| 97 | Višnjan - Visignano | Istarska županija | +1,0 % |
| 99 | Žminj | Istarska županija | +0,9 % |
| 100 | Korčula | Dubrovačko-neretvanska županija | +0,8 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Promjena broja stanovnika tijekom 10 godina |
|---|---|---|---|
| 532 | Okučani | Brodsko-posavska županija | −28,2 % |
| 533 | Drenovci | Vukovarsko-srijemska županija | −29,1 % |
| 534 | Slavonski Šamac | Brodsko-posavska županija | −29,5 % |
| 534 | Draž | Osječko-baranjska županija | −29,5 % |
| 536 | Štitar | Vukovarsko-srijemska županija | −29,6 % |
| 537 | Negoslavci | Vukovarsko-srijemska županija | −29,9 % |
| 538 | Mikleuš | Virovitičko-podravska županija | −30,3 % |
| 539 | Donji Kukuruzari | Sisačko-moslavačka županija | −30,4 % |
| 540 | Markušica | Vukovarsko-srijemska županija | −30,6 % |
| 541 | Popovac | Osječko-baranjska županija | −31,0 % |
| 542 | Stara Gradiška | Brodsko-posavska županija | −31,1 % |
| 543 | Gornji Bogićevci | Brodsko-posavska županija | −31,9 % |
| 544 | Gunja | Vukovarsko-srijemska županija | −33,5 % |
| 545 | Levanjska Varoš | Osječko-baranjska županija | −34,3 % |
| 546 | Dvor | Sisačko-moslavačka županija | −37,6 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci stopa ponderirani brojem stanovnika; zbrojevi za brojčane vrijednosti.
- Istarska županija+2,7 %
- Zagrebačka županija+0,5 %
- Zadarska županija+0,5 %
- Grad Zagreb−0,8 %
- Dubrovačko-neretvanska županija−1,9 %
- Splitsko-dalmatinska županija−2,6 %
- Međimurska županija−5,7 %
- Primorsko-goranska županija−6,6 %
- Krapinsko-zagorska županija−6,7 %
- Šibensko-kninska županija−6,7 %
- Varaždinska županija−6,8 %
- Ličko-senjska županija−7,3 %
- Karlovačka županija−10,4 %
- Koprivničko-križevačka županija−10,9 %
- Bjelovarsko-bilogorska županija−13,3 %
- Osječko-baranjska županija−14,1 %
- Brodsko-posavska županija−16,0 %
- Sisačko-moslavačka županija−16,4 %
- Virovitičko-podravska županija−16,4 %
- Požeško-slavonska županija−17,6 %
- Vukovarsko-srijemska županija−18,6 %
Ostale rang-liste na istu temu
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Promjena broja stanovnika tijekom 10 godina”?
Prvo mjesto za „Promjena broja stanovnika tijekom 10 godina” zauzima Funtana - Fontane, s +33,7 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Promjena broja stanovnika tijekom 10 godina”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 546) iznosi −10,1 %.