Turizam · 2025
Udio postelja u hotelima i sličnom smještaju: rang-lista lokalnih jedinica
Udio postelja u hotelima i sličnom smještaju: na prvom je mjestu Stari Grad s 41,7 %, a na posljednjem Opuzen s 0,0 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 146) iznosi 6,6 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio postelja u hotelima i sličnom smještaju |
|---|---|---|---|
| 1 | Stari Grad | Splitsko-dalmatinska županija | 41,7 % |
| 2 | Opatija | Primorsko-goranska županija | 40,2 % |
| 3 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 39,6 % |
| 4 | Labin | Istarska županija | 38,6 % |
| 5 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | 38,1 % |
| 6 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | 35,1 % |
| 7 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 31,9 % |
| 8 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 31,1 % |
| 9 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 30,5 % |
| 10 | Omišalj | Primorsko-goranska županija | 27,9 % |
| 10 | Umag - Umago | Istarska županija | 27,9 % |
| 12 | Buje - Buie | Istarska županija | 27,6 % |
| 13 | Postira | Splitsko-dalmatinska županija | 26,5 % |
| 14 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 26,2 % |
| 15 | Vela Luka | Dubrovačko-neretvanska županija | 24,3 % |
| 16 | Supetar | Splitsko-dalmatinska županija | 21,8 % |
| 17 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 21,5 % |
| 18 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 20,8 % |
| 19 | Biograd na Moru | Zadarska županija | 20,0 % |
| 19 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 20,0 % |
| 21 | Šibenik | Šibensko-kninska županija | 19,9 % |
| 22 | Makarska | Splitsko-dalmatinska županija | 19,7 % |
| 22 | Smokvica | Dubrovačko-neretvanska županija | 19,7 % |
| 24 | Trpanj | Dubrovačko-neretvanska županija | 19,5 % |
| 25 | Komiža | Splitsko-dalmatinska županija | 18,4 % |
| 25 | Pula - Pola | Istarska županija | 18,4 % |
| 25 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | 18,4 % |
| 28 | Seget | Splitsko-dalmatinska županija | 18,3 % |
| 29 | Crikvenica | Primorsko-goranska županija | 17,5 % |
| 30 | Lovran | Primorsko-goranska županija | 17,1 % |
| 30 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 17,1 % |
| 32 | Kula Norinska | Dubrovačko-neretvanska županija | 16,9 % |
| 33 | Nin | Zadarska županija | 16,4 % |
| 33 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 16,4 % |
| 35 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 15,6 % |
| 36 | Zadar | Zadarska županija | 15,1 % |
| 37 | Jelsa | Splitsko-dalmatinska županija | 14,9 % |
| 38 | Vodice | Šibensko-kninska županija | 14,8 % |
| 38 | Korčula | Dubrovačko-neretvanska županija | 14,8 % |
| 40 | Mljet | Dubrovačko-neretvanska županija | 14,6 % |
| 41 | Mošćenička Draga | Primorsko-goranska županija | 14,4 % |
| 42 | Split | Splitsko-dalmatinska županija | 14,1 % |
| 43 | Mali Lošinj | Primorsko-goranska županija | 13,9 % |
| 43 | Baška Voda | Splitsko-dalmatinska županija | 13,9 % |
| 45 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 13,7 % |
| 46 | Vrgorac | Splitsko-dalmatinska županija | 13,6 % |
| 47 | Ližnjan - Lisignano | Istarska županija | 13,4 % |
| 48 | Slivno | Dubrovačko-neretvanska županija | 12,6 % |
| 49 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 12,4 % |
| 50 | Lastovo | Dubrovačko-neretvanska županija | 12,3 % |
| 51 | Nerežišća | Splitsko-dalmatinska županija | 11,7 % |
| 51 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 11,7 % |
| 53 | Baška | Primorsko-goranska županija | 11,5 % |
| 54 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 11,0 % |
| 55 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 10,6 % |
| 56 | Rijeka | Primorsko-goranska županija | 10,5 % |
| 57 | Sali | Zadarska županija | 10,3 % |
| 58 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 10,0 % |
| 59 | Malinska-Dubašnica | Primorsko-goranska županija | 9,9 % |
| 60 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 9,8 % |
| 61 | Rab | Primorsko-goranska županija | 9,4 % |
| 62 | Preko | Zadarska županija | 8,4 % |
| 62 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 8,4 % |
| 64 | Punat | Primorsko-goranska županija | 7,9 % |
| 65 | Sveti Filip i Jakov | Zadarska županija | 7,8 % |
| 66 | Starigrad | Zadarska županija | 7,6 % |
| 67 | Ploče | Dubrovačko-neretvanska županija | 7,3 % |
| 68 | Primošten | Šibensko-kninska županija | 7,1 % |
| 68 | Skradin | Šibensko-kninska županija | 7,1 % |
| 70 | Krk | Primorsko-goranska županija | 6,9 % |
| 70 | Pag | Zadarska županija | 6,9 % |
| 70 | Orebić | Dubrovačko-neretvanska županija | 6,9 % |
| 73 | Omiš | Splitsko-dalmatinska županija | 6,6 % |
| 73 | Marčana | Istarska županija | 6,6 % |
| 75 | Trogir | Splitsko-dalmatinska županija | 6,5 % |
| 76 | Novi Vinodolski | Primorsko-goranska županija | 6,4 % |
| 76 | Tisno | Šibensko-kninska županija | 6,4 % |
| 78 | Fažana - Fasana | Istarska županija | 6,0 % |
| 79 | Vrbnik | Primorsko-goranska županija | 5,7 % |
| 80 | Medulin | Istarska županija | 5,5 % |
| 81 | Posedarje | Zadarska županija | 4,8 % |
| 82 | Cres | Primorsko-goranska županija | 4,6 % |
| 82 | Bale - Valle | Istarska županija | 4,6 % |
| 84 | Dugi Rat | Splitsko-dalmatinska županija | 4,4 % |
| 85 | Novalja | Ličko-senjska županija | 4,2 % |
| 86 | Pirovac | Šibensko-kninska županija | 4,1 % |
| 87 | Kastav | Primorsko-goranska županija | 3,9 % |
| 88 | Blato | Dubrovačko-neretvanska županija | 3,8 % |
| 89 | Senj | Ličko-senjska županija | 3,7 % |
| 89 | Kali | Zadarska županija | 3,7 % |
| 91 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 3,6 % |
| 91 | Pučišća | Splitsko-dalmatinska županija | 3,6 % |
| 93 | Sukošan | Zadarska županija | 3,0 % |
| 94 | Ražanac | Zadarska županija | 2,9 % |
| 95 | Kraljevica | Primorsko-goranska županija | 2,7 % |
| 95 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | 2,7 % |
| 97 | Obrovac | Zadarska županija | 2,5 % |
| 98 | Kaštela | Splitsko-dalmatinska županija | 2,4 % |
| 99 | Polača | Zadarska županija | 2,2 % |
| 100 | Vrsi | Zadarska županija | 1,7 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio postelja u hotelima i sličnom smještaju |
|---|---|---|---|
| 117 | Zemunik Donji | Zadarska županija | 0,0 % |
| 117 | Bilice | Šibensko-kninska županija | 0,0 % |
| 117 | Klis | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 117 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 117 | Selca | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 117 | Šestanovac | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 117 | Zagvozd | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 117 | Kanfanar | Istarska županija | 0,0 % |
| 117 | Kaštelir - Labinci - Castelliere-S. Domenica | Istarska županija | 0,0 % |
| 117 | Kršan | Istarska županija | 0,0 % |
| 117 | Raša | Istarska županija | 0,0 % |
| 117 | Sveta Nedelja | Istarska županija | 0,0 % |
| 117 | Sveti Lovreč | Istarska županija | 0,0 % |
| 117 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 0,0 % |
| 117 | Opuzen | Dubrovačko-neretvanska županija | 0,0 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci ponderirani prema: „Broj postelja u komercijalnom smještaju”.
Ostale rang-liste na istu temu
Noćenja turista u godiniNoćenja turista po stanovniku u godiniUdio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hraneNoćenja turista u komercijalnom smještajuDolasci turista u komercijalnom smještajuNoćenja turista po stanovnikuProsječan broj noćenja po dolaskuUdio noćenja stranih turistaBroj postelja u komercijalnom smještajuPostelje na 1000 stanovnikaUdio postelja u kampovima
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio postelja u hotelima i sličnom smještaju”?
Prvo mjesto za „Udio postelja u hotelima i sličnom smještaju” zauzima Stari Grad, s 41,7 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio postelja u hotelima i sličnom smještaju”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 146) iznosi 6,6 %.