Turizam · 2025
Udio noćenja stranih turista: rang-lista lokalnih jedinica
Udio noćenja stranih turista: na prvom je mjestu Brtonigla - Verteneglio s 99,2 %, a na posljednjem Komiža s 56,0 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 143) iznosi 92,2 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio noćenja stranih turista |
|---|---|---|---|
| 1 | Brtonigla - Verteneglio | Istarska županija | 99,2 % |
| 2 | Zemunik Donji | Zadarska županija | 98,9 % |
| 3 | Škabrnja | Zadarska županija | 98,8 % |
| 4 | Galovac | Zadarska županija | 98,5 % |
| 5 | Zagvozd | Splitsko-dalmatinska županija | 98,4 % |
| 5 | Sveti Lovreč | Istarska županija | 98,4 % |
| 7 | Kaštelir - Labinci - Castelliere-S. Domenica | Istarska županija | 98,3 % |
| 8 | Sveta Nedelja | Istarska županija | 98,2 % |
| 9 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 98,1 % |
| 10 | Klis | Splitsko-dalmatinska županija | 97,9 % |
| 11 | Šestanovac | Splitsko-dalmatinska županija | 97,8 % |
| 11 | Ližnjan - Lisignano | Istarska županija | 97,8 % |
| 13 | Raša | Istarska županija | 97,7 % |
| 14 | Barban | Istarska županija | 97,6 % |
| 15 | Kršan | Istarska županija | 97,5 % |
| 15 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 97,5 % |
| 17 | Stankovci | Zadarska županija | 97,4 % |
| 18 | Kanfanar | Istarska županija | 97,1 % |
| 19 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 97,0 % |
| 20 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | 96,8 % |
| 21 | Vinodolska općina | Primorsko-goranska županija | 96,7 % |
| 21 | Polača | Zadarska županija | 96,7 % |
| 21 | Marčana | Istarska županija | 96,7 % |
| 21 | Medulin | Istarska županija | 96,7 % |
| 25 | Vodnjan - Dignano | Istarska županija | 96,6 % |
| 26 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | 96,5 % |
| 26 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 96,5 % |
| 28 | Bale - Valle | Istarska županija | 96,3 % |
| 29 | Marina | Splitsko-dalmatinska županija | 96,0 % |
| 29 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | 96,0 % |
| 31 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 95,9 % |
| 32 | Krk | Primorsko-goranska županija | 95,7 % |
| 32 | Dugi Rat | Splitsko-dalmatinska županija | 95,7 % |
| 34 | Poličnik | Zadarska županija | 95,6 % |
| 35 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 95,5 % |
| 36 | Mošćenička Draga | Primorsko-goranska županija | 95,3 % |
| 36 | Vrbnik | Primorsko-goranska županija | 95,3 % |
| 38 | Benkovac | Zadarska županija | 95,2 % |
| 38 | Omiš | Splitsko-dalmatinska županija | 95,2 % |
| 38 | Fažana - Fasana | Istarska županija | 95,2 % |
| 38 | Slivno | Dubrovačko-neretvanska županija | 95,2 % |
| 42 | Senj | Ličko-senjska županija | 95,1 % |
| 43 | Umag - Umago | Istarska županija | 94,7 % |
| 43 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 94,7 % |
| 45 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 94,6 % |
| 45 | Buje - Buie | Istarska županija | 94,6 % |
| 47 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 94,4 % |
| 48 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 94,3 % |
| 49 | Vrgorac | Splitsko-dalmatinska županija | 94,2 % |
| 50 | Punat | Primorsko-goranska županija | 94,1 % |
| 50 | Trogir | Splitsko-dalmatinska županija | 94,1 % |
| 52 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 94,0 % |
| 52 | Kaštela | Splitsko-dalmatinska županija | 94,0 % |
| 52 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | 94,0 % |
| 55 | Baška | Primorsko-goranska županija | 93,9 % |
| 56 | Bakar | Primorsko-goranska županija | 93,8 % |
| 57 | Split | Splitsko-dalmatinska županija | 93,3 % |
| 58 | Cres | Primorsko-goranska županija | 93,2 % |
| 58 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | 93,2 % |
| 58 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 93,2 % |
| 61 | Baška Voda | Splitsko-dalmatinska županija | 93,1 % |
| 61 | Pula - Pola | Istarska županija | 93,1 % |
| 61 | Opuzen | Dubrovačko-neretvanska županija | 93,1 % |
| 64 | Nin | Zadarska županija | 93,0 % |
| 65 | Makarska | Splitsko-dalmatinska županija | 92,9 % |
| 66 | Nerežišća | Splitsko-dalmatinska županija | 92,7 % |
| 67 | Selca | Splitsko-dalmatinska županija | 92,6 % |
| 68 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 92,5 % |
| 68 | Labin | Istarska županija | 92,5 % |
| 70 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 92,3 % |
| 70 | Milna | Splitsko-dalmatinska županija | 92,3 % |
| 72 | Malinska-Dubašnica | Primorsko-goranska županija | 92,2 % |
| 72 | Primošten | Šibensko-kninska županija | 92,2 % |
| 74 | Starigrad | Zadarska županija | 92,1 % |
| 75 | Viškovo | Primorsko-goranska županija | 91,9 % |
| 76 | Novalja | Ličko-senjska županija | 91,8 % |
| 77 | Novigrad | Zadarska županija | 91,6 % |
| 77 | Rogoznica | Šibensko-kninska županija | 91,6 % |
| 79 | Bibinje | Zadarska županija | 91,4 % |
| 79 | Jasenice | Zadarska županija | 91,4 % |
| 81 | Povljana | Zadarska županija | 91,2 % |
| 82 | Kastav | Primorsko-goranska županija | 91,0 % |
| 83 | Kostrena | Primorsko-goranska županija | 90,9 % |
| 83 | Kraljevica | Primorsko-goranska županija | 90,9 % |
| 85 | Ražanac | Zadarska županija | 90,8 % |
| 85 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 90,8 % |
| 87 | Ston | Dubrovačko-neretvanska županija | 90,5 % |
| 88 | Omišalj | Primorsko-goranska županija | 90,4 % |
| 88 | Posedarje | Zadarska županija | 90,4 % |
| 88 | Seget | Splitsko-dalmatinska županija | 90,4 % |
| 91 | Tisno | Šibensko-kninska županija | 90,1 % |
| 92 | Kolan | Zadarska županija | 89,9 % |
| 93 | Bilice | Šibensko-kninska županija | 89,7 % |
| 94 | Supetar | Splitsko-dalmatinska županija | 89,6 % |
| 95 | Ploče | Dubrovačko-neretvanska županija | 89,5 % |
| 96 | Orebić | Dubrovačko-neretvanska županija | 89,2 % |
| 97 | Tkon | Zadarska županija | 89,0 % |
| 97 | Skradin | Šibensko-kninska županija | 89,0 % |
| 99 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 88,8 % |
| 99 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | 88,8 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio noćenja stranih turista |
|---|---|---|---|
| 129 | Postira | Splitsko-dalmatinska županija | 81,4 % |
| 130 | Šibenik | Šibensko-kninska županija | 80,5 % |
| 130 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 80,5 % |
| 132 | Kukljica | Zadarska županija | 80,3 % |
| 133 | Vodice | Šibensko-kninska županija | 79,8 % |
| 134 | Sali | Zadarska županija | 79,1 % |
| 135 | Smokvica | Dubrovačko-neretvanska županija | 78,8 % |
| 136 | Biograd na Moru | Zadarska županija | 76,1 % |
| 137 | Vela Luka | Dubrovačko-neretvanska županija | 75,7 % |
| 138 | Pirovac | Šibensko-kninska županija | 72,9 % |
| 139 | Mljet | Dubrovačko-neretvanska županija | 69,9 % |
| 140 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 65,2 % |
| 141 | Čavle | Primorsko-goranska županija | 63,6 % |
| 142 | Lastovo | Dubrovačko-neretvanska županija | 63,4 % |
| 143 | Komiža | Splitsko-dalmatinska županija | 56,0 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci ponderirani prema: „Noćenja turista u komercijalnom smještaju”.
- Istarska županija95,4 %
- Dubrovačko-neretvanska županija92,6 %
- Ličko-senjska županija92,5 %
- Splitsko-dalmatinska županija91,9 %
- Primorsko-goranska županija89,4 %
- Zadarska županija87,2 %
- Šibensko-kninska županija84,2 %
Ostale rang-liste na istu temu
Noćenja turista u godiniNoćenja turista po stanovniku u godiniUdio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hraneNoćenja turista u komercijalnom smještajuDolasci turista u komercijalnom smještajuNoćenja turista po stanovnikuProsječan broj noćenja po dolaskuBroj postelja u komercijalnom smještajuPostelje na 1000 stanovnikaUdio postelja u hotelima i sličnom smještajuUdio postelja u kampovima
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio noćenja stranih turista”?
Prvo mjesto za „Udio noćenja stranih turista” zauzima Brtonigla - Verteneglio, s 99,2 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio noćenja stranih turista”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 143) iznosi 92,2 %.