Turizam · 2025
Udio postelja u kampovima: rang-lista lokalnih jedinica
Udio postelja u kampovima: na prvom je mjestu Vrsar - Orsera s 76,8 %, a na posljednjem Smokvica s 0,0 %. Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 146) iznosi 7,1 %. Rang-lista obuhvaća lokalne jedinice s najmanje 500 stanovnika.
Postolje i prvih 100
Redak na koji pokazujeteDržavni medijanPrijeđite mišem preko retka, dodirnite ga ili ga odaberite tipkovnicom da vidite njegov položaj na državnoj ljestvici.
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio postelja u kampovima |
|---|---|---|---|
| 1 | Vrsar - Orsera | Istarska županija | 76,8 % |
| 2 | Funtana - Fontane | Istarska županija | 76,7 % |
| 3 | Brtonigla - Verteneglio | Istarska županija | 75,2 % |
| 4 | Bale - Valle | Istarska županija | 68,8 % |
| 5 | Tar-Vabriga - Torre-Abrega | Istarska županija | 68,7 % |
| 6 | Opuzen | Dubrovačko-neretvanska županija | 62,7 % |
| 7 | Pakoštane | Zadarska županija | 56,6 % |
| 8 | Cres | Primorsko-goranska županija | 53,7 % |
| 9 | Povljana | Zadarska županija | 51,0 % |
| 10 | Punat | Primorsko-goranska županija | 48,2 % |
| 11 | Rovinj - Rovigno | Istarska županija | 46,8 % |
| 12 | Fažana - Fasana | Istarska županija | 45,5 % |
| 13 | Novigrad - Cittanova | Istarska županija | 43,0 % |
| 14 | Mali Lošinj | Primorsko-goranska županija | 42,2 % |
| 15 | Nin | Zadarska županija | 41,9 % |
| 16 | Tisno | Šibensko-kninska županija | 41,8 % |
| 17 | Medulin | Istarska županija | 41,5 % |
| 18 | Biograd na Moru | Zadarska županija | 41,0 % |
| 19 | Lopar | Primorsko-goranska županija | 38,6 % |
| 20 | Kraljevica | Primorsko-goranska županija | 33,9 % |
| 21 | Starigrad | Zadarska županija | 33,6 % |
| 22 | Orebić | Dubrovačko-neretvanska županija | 32,9 % |
| 23 | Sveti Filip i Jakov | Zadarska županija | 32,7 % |
| 24 | Raša | Istarska županija | 31,8 % |
| 25 | Ston | Dubrovačko-neretvanska županija | 31,6 % |
| 26 | Tkon | Zadarska županija | 31,5 % |
| 27 | Omišalj | Primorsko-goranska županija | 31,4 % |
| 27 | Umag - Umago | Istarska županija | 31,4 % |
| 29 | Krk | Primorsko-goranska županija | 31,3 % |
| 29 | Pirovac | Šibensko-kninska županija | 31,3 % |
| 31 | Novi Vinodolski | Primorsko-goranska županija | 31,2 % |
| 31 | Pag | Zadarska županija | 31,2 % |
| 33 | Novalja | Ličko-senjska županija | 27,3 % |
| 34 | Baška | Primorsko-goranska županija | 27,0 % |
| 35 | Murter-Kornati | Šibensko-kninska županija | 25,1 % |
| 36 | Šibenik | Šibensko-kninska županija | 23,1 % |
| 37 | Kolan | Zadarska županija | 22,8 % |
| 38 | Buje - Buie | Istarska županija | 21,7 % |
| 39 | Privlaka | Zadarska županija | 21,6 % |
| 40 | Skradin | Šibensko-kninska županija | 21,1 % |
| 41 | Novigrad | Zadarska županija | 20,3 % |
| 42 | Preko | Zadarska županija | 20,2 % |
| 43 | Pula - Pola | Istarska županija | 19,9 % |
| 44 | Vodnjan - Dignano | Istarska županija | 19,5 % |
| 45 | Seget | Splitsko-dalmatinska županija | 18,9 % |
| 46 | Pašman | Zadarska županija | 17,5 % |
| 46 | Jelsa | Splitsko-dalmatinska županija | 17,5 % |
| 48 | Labin | Istarska županija | 17,4 % |
| 49 | Primošten | Šibensko-kninska županija | 17,2 % |
| 50 | Lovran | Primorsko-goranska županija | 16,0 % |
| 51 | Dobrinj | Primorsko-goranska županija | 15,4 % |
| 52 | Podgora | Splitsko-dalmatinska županija | 14,8 % |
| 53 | Poreč - Parenzo | Istarska županija | 12,8 % |
| 54 | Sali | Zadarska županija | 12,3 % |
| 55 | Mošćenička Draga | Primorsko-goranska županija | 11,8 % |
| 56 | Ražanac | Zadarska županija | 11,6 % |
| 57 | Dubrovačko primorje | Dubrovačko-neretvanska županija | 11,1 % |
| 57 | Mljet | Dubrovačko-neretvanska županija | 11,1 % |
| 59 | Gradac | Splitsko-dalmatinska županija | 10,7 % |
| 60 | Omiš | Splitsko-dalmatinska županija | 10,6 % |
| 61 | Senj | Ličko-senjska županija | 9,9 % |
| 62 | Rab | Primorsko-goranska županija | 9,8 % |
| 63 | Jasenice | Zadarska županija | 9,6 % |
| 63 | Sukošan | Zadarska županija | 9,6 % |
| 63 | Ploče | Dubrovačko-neretvanska županija | 9,6 % |
| 66 | Benkovac | Zadarska županija | 9,5 % |
| 67 | Obrovac | Zadarska županija | 9,4 % |
| 68 | Opatija | Primorsko-goranska županija | 8,7 % |
| 69 | Zemunik Donji | Zadarska županija | 8,0 % |
| 70 | Korčula | Dubrovačko-neretvanska županija | 7,9 % |
| 71 | Lastovo | Dubrovačko-neretvanska županija | 7,7 % |
| 72 | Hvar | Splitsko-dalmatinska županija | 7,5 % |
| 73 | Posedarje | Zadarska županija | 7,2 % |
| 74 | Bol | Splitsko-dalmatinska županija | 6,9 % |
| 74 | Supetar | Splitsko-dalmatinska županija | 6,9 % |
| 76 | Zagvozd | Splitsko-dalmatinska županija | 6,6 % |
| 77 | Crikvenica | Primorsko-goranska županija | 6,5 % |
| 78 | Trpanj | Dubrovačko-neretvanska županija | 5,7 % |
| 79 | Dugi Rat | Splitsko-dalmatinska županija | 5,3 % |
| 80 | Bibinje | Zadarska županija | 5,2 % |
| 80 | Okrug | Splitsko-dalmatinska županija | 5,2 % |
| 80 | Vela Luka | Dubrovačko-neretvanska županija | 5,2 % |
| 83 | Zadar | Zadarska županija | 4,3 % |
| 84 | Vodice | Šibensko-kninska županija | 3,8 % |
| 84 | Kaštelir - Labinci - Castelliere-S. Domenica | Istarska županija | 3,8 % |
| 86 | Dubrovnik | Dubrovačko-neretvanska županija | 3,5 % |
| 87 | Vrsi | Zadarska županija | 3,2 % |
| 87 | Župa dubrovačka | Dubrovačko-neretvanska županija | 3,2 % |
| 89 | Lumbarda | Dubrovačko-neretvanska županija | 3,0 % |
| 90 | Makarska | Splitsko-dalmatinska županija | 2,9 % |
| 90 | Barban | Istarska županija | 2,9 % |
| 92 | Split | Splitsko-dalmatinska županija | 2,6 % |
| 93 | Karlobag | Ličko-senjska županija | 2,3 % |
| 94 | Blato | Dubrovačko-neretvanska županija | 1,8 % |
| 94 | Janjina | Dubrovačko-neretvanska županija | 1,8 % |
| 96 | Brela | Splitsko-dalmatinska županija | 1,4 % |
| 96 | Sutivan | Splitsko-dalmatinska županija | 1,4 % |
| 98 | Sveti Lovreč | Istarska županija | 1,2 % |
| 98 | Konavle | Dubrovačko-neretvanska županija | 1,2 % |
| 100 | Vir | Zadarska županija | 0,9 % |
Dno rang-liste
| # | Lokalna jedinica | Županija | Udio postelja u kampovima |
|---|---|---|---|
| 112 | Podstrana | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 112 | Postira | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 112 | Selca | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 112 | Solin | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 112 | Šestanovac | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 112 | Tučepi | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 112 | Vis | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 112 | Vrgorac | Splitsko-dalmatinska županija | 0,0 % |
| 112 | Kanfanar | Istarska županija | 0,0 % |
| 112 | Kršan | Istarska županija | 0,0 % |
| 112 | Ližnjan - Lisignano | Istarska županija | 0,0 % |
| 112 | Sveta Nedelja | Istarska županija | 0,0 % |
| 112 | Kula Norinska | Dubrovačko-neretvanska županija | 0,0 % |
| 112 | Slivno | Dubrovačko-neretvanska županija | 0,0 % |
| 112 | Smokvica | Dubrovačko-neretvanska županija | 0,0 % |
Usporedba po županijama
Prosjeci ponderirani prema: „Broj postelja u komercijalnom smještaju”.
Ostale rang-liste na istu temu
Noćenja turista u godiniNoćenja turista po stanovniku u godiniUdio zaposlenih u djelatnostima smještaja te pripreme i usluživanja hraneNoćenja turista u komercijalnom smještajuDolasci turista u komercijalnom smještajuNoćenja turista po stanovnikuProsječan broj noćenja po dolaskuUdio noćenja stranih turistaBroj postelja u komercijalnom smještajuPostelje na 1000 stanovnikaUdio postelja u hotelima i sličnom smještaju
Česta pitanja
Koja lokalna jedinica je prva po pokazatelju „Udio postelja u kampovima”?
Prvo mjesto za „Udio postelja u kampovima” zauzima Vrsar - Orsera, s 76,8 %.
Koliki je medijan za pokazatelj „Udio postelja u kampovima”?
Medijan za sve rangirane lokalne jedinice (njihov broj: 146) iznosi 7,1 %.